Spánok 4-mesačného dieťatka

23. aug 2024

Ahojte, ako vaše 4 mesačné babatka spia ? Naše je ranné vtáča, vstava okolo 5tej ráno. Cez deň už zíva, mrnčí skoro ani po hodine čo je hore ale snažim sa ju trocha udržať lebo to sa nestiham skoro ani najesť. No a potom spať.
Aj sa pri dieťati v noci vyspite? Naše odkedy spava pri nas je človek dolamany ale babo nikde inde spávať nechce aj keď sa budí častejšie, možno aj kvoli tomu že už nemá zavinovačku.

A čo robite cez deň? My nakrmiť, prebalit, chvilku pohrať, napapať a znova spinkať. Vonku chodíme teraz podvečer okolo 17-18 keď je chladnejšie. Tam pospinka chvilku, domov a tam kupel a potom dlheee uspavanie.

really8
23. aug 2024

Vstava medzi 6-7, hodinu a pol az dve je hore, najest, prebalit, chvilu sa pohra na chrbte, potom trenuje chrbat a otacanie, chytanie hraciek, pred 9 spat, o 11 vstava a zase to iste, pred 13 spat, o 15-16 vstava po 17 spat vecer ide spat nieco pred 21

ivangeline
23. aug 2024

Njn, hore je hodinu a pol až dve. Keď mrčí po polh je to grg či prd.. na bruško alebo dvihnúť.
Keď je hore a nehrám sa s ním, či nerozprávam, tak ma vidí, je na podložke na zemi alebo krwsielku, ako varím, upratujem, či sa prejdeme von alebo sa pozerá na deti.

autor
25. aug 2024

@really8 s týmto máme problem..nevieme keď je 17:30 unavené či dať už na nočný spánok alebo len chvilku pospať..pred tým nočným vždy kúpeme

autor
25. aug 2024

@ivangeline vie ísť same na bruško...mrnčí po hodine..to máš super naše odkedy vie isť same na bruško už nenechávame vobec bez nás

really8
25. aug 2024

Zrovna vcera som 17:3 dala este na “zdriemnutie”. Nechala som do 19 spat. Potom budicek, cvicit, kupanie, o 20 posledne mliecko o 20:30 do postle. V noci vstal o 3 na papanie a o 7 sa nam zacal den

ivangeline
25. aug 2024

Prečo nie? Veď ho dajte na podložku na zem. Keď chodím hore dole, vždy na neho mrknem.

autor
25. aug 2024

@really8 chceli sme to vyskúšať dnes ale vstalo 16:30 😀 tak zas inokedy..každý deň je iný

autor
25. aug 2024

@ivangeline skušala som keď som sama doma ale vždy som išla len vedľa zobrať jedlo, na podložke navracane, hop hlavu do toho, babo celé od toho ale vysmiate 😂 keď ho stočim do sekundy je na brušku

really8
25. aug 2024

Vzdy budim pred 16 (ak sa nezobudi sam, co je tak raz do tyzdna) aby stihol este jeden spanok.

autor
25. aug 2024

@really8 ja zas moc nechcem budiť…len ked ideme ku doktorkam alebo vybaviť niečo lebo strašne plače a mi to je luto

really8
25. aug 2024

Ani ja nechcem ale ked sa neda inak tak co uz. Starsieho tiez niekedy musim zobudit z obedneho spanku. Ked mi bude spat do piatej (ten starsi) tak co mi to pomoze? Bude hore do desiatej jedenastej lebo po obede spal dlho? Je to pre jeho dobro a iba takto sa ti podari mat rezim. Nam to nastastie funguje a nie je problem ani so zaspavanim a uspavanim ani jedneho. Musi mat priestor sa unavit..

autor
26. aug 2024

@really8 s tym starším máš pravdu

really8
26. aug 2024

Ale tak isto funguje aj mladsi.