Spánok 20-mesačných dvojičiek

ancike01
6. jún 2023

Ahojte mám 20m dvojičky,spia s nami v spálni toto nie je problém. Ale problém je to že nemajú hlboký spánok skôr taký plytký všetko ich zobudí. Ako ich mám naučiť na hluk? Telku máme v spálni ale nie je zapnutá. Ak máte podobne staré detičky mohla by som vedieť aké majú bdele okná? Ďakujem za prečítanie🙂

kacena4
6. jún 2023

nemam dvojicky ale vzdy som deti nechavala spattak ze v obyvacke zapnuty televizir, radio aby si zvykli na hluk. potom ich nikdy nic nezobudilo, naučili sa potláčať sum okolia. drzim palceky

ancike01
autor
6. jún 2023

@kacena4 ďakujem pekne za odpoveď 🙂👍

ivangeline
6. jún 2023

Hmm. Myslim,ze to bude len obdobie. Moj ma 19m a tiez ma teraz blbsi spanok cez noc. Viac sa vrti a tak.. Ma aj sumenie.. Nepomaha. Pred tym uz spal bez...a nebol problem,v noci sa nebudil. Za mna: "je to len obdobieee.." ;)

ancike01
autor
6. jún 2023

@ivangeline u nás to trvá už dlhšiu dobu,deti ked spia tak odídem zo spálne idem si porobiť čo mam. Keď sa vraciam do spálne potichúčky tak v momente jeden sa začne vrtiet a mrnčať

bororka
7. jún 2023

@ancike01 moja malá od začiatku akoby žila v tichu. Nemám pustenú tv ako kulisu a väčšinu dňa ani rádio.
Ja otváram okno, nech ruch zvonka prehluší byt.
Denný spánok má viditeľne v cykloch a po 40m prechádza do 2. Teda, okolo 40m som ticho sediaca 😃
Skús si odsledovať ten cyklus. Mne teda toto pomohlo

ancike01
autor
7. jún 2023

@bororka Dakujem,u nás tak max štebotanie vtákov bývame na dedine v tichej ulici😀

ls56
7. jún 2023

Nemám dvojičky, mám len jedno, ale teda sme rovnaký prípad.. celú noc, aj na denný spánok sa len prevaluje z jednej strany na druhú a často krát aj mrnčí… nerobím nič, dúfam, že sa to zlepší časom.. má vyše 17m a trvá to už tiež dosť dlho

ancike01
autor
7. jún 2023

@ls56 tak na obedny spanok som uspavala v kočíku,povedala som si dost dala som ich do spálne zapla rozprávku a keď boli už fakt že ospalí zaspali. Tak isto to bude aj na nocny spanok. So teraz som sledovala bdele okna ako radia na spánkovom poradenstve ale to je taká blbosť že az