Spanie pri otvorenom okne

mimuska18940
2. júl 2023

Dobry večer mamičky môžem sa opýtať. Mám 16 mesačného synčeka. Spáva so mnou v spálni v postielke. Je uplne na spodnom. Mame v byte večer 23/24 stuppňov. Ťažko sa spálňa dá vyvetrať , lebo tam máme balkón, v zime najchladnejšie, v lete naopak. Chcela by som v tychto horúčavach nechať cez noc otvorene okno na vetračku, ale sa bojím aby maly neprechladol. Mám ho obliecť na noc do dlhych veci alebo kludne do krátkych. Zase nechcem ho ani prehriať. Postieľku nema pri okne. Ďakujem za odpoveď.

patka06
2. júl 2023

Pri týchto teplotách pokojne okno otvorené dokorán, dlhé veci ak nemá prikrývku, ak má stačia krátke

mimuska18940
autor
2. júl 2023

@patka06 ďakujem pekne, nie nema on neznaša byť zakrity

lula313
2. júl 2023

Ja by som nenechala otvorené. Mám skolkarku a keď nechám cez noc vetracku, rano je častokrát chytena. Skôr ho vyzlec do plienky a nech spi len v kratkom body

lucia147852
2. júl 2023

My by sme sa zadusili, keby v lete nevetram. Takze celu noc okno do polky otvorené, nie že vetracku. Od malého mala pri ňom dcéra spi. V od jej prvého leta má krátke pyzamo (mala pol roka). Treba aj trocha otuzovat tie deti.

schokolade1988
2. júl 2023

Ja nechávam dokyp nejdem ja spať /,potom nechám otvorené v kuchyni okno .. nadránom je chladno ,spí v opalovackach .. keď som nechala otvorené aj v izbe hneď kychal ráno ..

cali2016
2. júl 2023

@mimuska18940 mame 17 mesacnu, velmi teply byt, spime pri otvorenom okne.Sme na opacnej strane izby od okna, takze na nefuka, ale zaroven prudi dnu cerstvy vzduch

januska12323
2. júl 2023

Otvor normálne okno, oblečieš podľa potreby ale v tomto teple stačí krátke, pripadne len plienka.

andy37
2. júl 2023

My máme zavreté okno v spálni ale otvorené dvere a v ostatných miestnostiach otvorenú vetracku. Moja spí v krátkom overaly a stále sa odkrýva.

katesocka
2. júl 2023

Mám spálňu na poschodí, pod strechou, kde je v lete hrozné teplo. Už pri staršom synovi som otvárala balkónové dvere na noc a on spal iba v body s krátkym rukávom prikrytý látkovou plienkou. Teraz pri dcére (bude mať 6 mesiacov) to je rovnako.

ahhola
2. júl 2023

Spálňu mate na západ? Dá sa efektívne ochladiť aj o 5'.len to nie je moc estetické...
Na balkón dvere, okno zvonku z balkóna prevesiť bielu plachtu a zavrieť okno. Slnečné lúče neprestupia cez sklo, plachta tomu zabráni. To som odkukala v italii, ti si z toho nič nerobia a celé domy majú oplachtovane... Fakt to je účinné a nemusíte vychrapovat do ulice, ako nás sused... 🤧

cimage
2. júl 2023

My mame dokoran okna a mala 16mes spi v kratkom rukave a dlhe nohavice. Ma aj deku, ale vacsinou na nej lezi. Ked ju zakryjem, tak sa poti.

anesim
2. júl 2023

Moja je julova, od prveho dna ako sme prisli z porodnice sme spavali pri otvorenom okne, aj v zime. Teraz uz ma sice 19 r.,ale ani jednu noc pocas tych 19 rokov nespala pri zatvorenom okne. A to mame normalne otvorene okno dokoran, v zime tak na 10-15 cm, nie vetracku. Najlepsie sa nam vsetkym spi od oktobra do marca😀

zuzinka888
2. júl 2023

Ja mam tiez vetracku otvorenu. Ved postielku nemas rovno pod oknom ci? A noci su uz po.erne teple 20 stupnov vonku to je viac ako pri akej sa odporuca spat .

petamich
2. júl 2023

my mame okno na vetracku otvorene priblizne od marca do oktobra/novembra, maly ma dva roky, praktizujeme to odkedy sa narodil, nema ani paplon ani nic, ked je chladnejsie ma tensi spaci vak, inak ma pyzamovy overal bez noh, teraz len s kratkymi gatami a rukavmi, nikdy nebyva chory, on je ale zvyknuty

zuzanaete
2. júl 2023

Ako sa da spat v lete pri zatvorenom okne? Ja aj v zime musim mat aspon mikrovetranie. Tak to bolo aj pri detoch od babatka a to jeden je zimny. Ked uz boli v postielke mobilnejsi, tak spali v spacich vakoch a nehrozilo, ze nad ranom budu odkopani. Mala som doma rozne hrubky.

zuz987123
2. júl 2023

@mimuska18940 my máme okno dokorán a pokiaľ nestačí, tak nad hlavou klímu. Nefúka priamo na nás, ale aj tak... Malá má iba tričko, spí bez deky... Máme spálňu na poschodí a pokojne je tam teraz aj 30 stupňov.. Inak by to nešlo 😐

jazula
2. júl 2023

Mojej 2r1m býva teplo, aj sa hrozne potí na hlavke..spáva v krátkom overale a už skoro mesiac spíme pri pootvorenom okne (BA). Pri zaspatí ju síce vždy prikryjem detským paplonikom alebo teraz tenučkou dekou, ale väčšinu noci je odkopaná. Keď jej je príliš teplo, nezaspí ani po dvoch hodinách.

viestta
2. júl 2023

@mimuska18940 keď kúrite koľko stupňov mate v spálni? Noci sú teple, spíme pri otvorených oknách celé leto a tešíme sa ak teplota klesne aspoň na 20

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
palculienka40
2. júl 2023

@mimuska18940 ja nechavam vo vedlajsich izbach vetraky. Aby nebol prievan. Nie priamo v spalni a je to ok.

bluemoon24
3. júl 2023

@mimuska18940 my spime na matracich (kvuli padu ditete z postele) a pootevrene okno mam cely rok - ja bych se jinak ve vydychanem vzduchu nevyspala.

mimuska18940
autor
3. júl 2023

@zuzinka888 včera v noci bolo 15 stupňov, mala som vetracku, ale maly mal dlhe lahke veci a bol v poriadku.

mimuska18940
autor
3. júl 2023

@viestta keď kúrime tak cca 19/20.

viestta
3. júl 2023

@mimuska18940 no vidíš a teraz je v noci okolo 20

luccija
3. júl 2023

@mimuska18940 vyskúšaj v noci mu chytias nôžky či nemá studené.ja som dávala krátke gate a ponožky.Skor sa snaž cez deň pozatahovat rolety, večer všetko vyvetrať

palculienka40
3. júl 2023

@luccija nam pomohli exteene zaluzie, byt sa tak neprehreje. Ale kym sa da rano vyvetrat.

luccija
3. júl 2023

@palculienka40 tiež ich máme, ale izby na juh, takže peklo tak či tak.A zase v rodinnom dome sa bojím nechať otvorené dokorán okná v paneláku som to neriešila.Tu každú chvíľu niekto dáva video ako sa mu zlodeji motajú po dvore a nakukaju do izby a skúšajú terasové dvere či sú otvorené V tomto som sa cítila v byte bezpečnejšie.

grandzero9
3. júl 2023

pri takychto teplocha sa teda nemusis bat, ze by prechladol. skor by som si davala pozor na to, aby sa proste neprehrial

jesenzima
3. júl 2023

Od konca apríla do októbra máme na celom byte otvorené okná nonstop, aj v noci, decká si oblečú dlhé pyžamo a spia, od bábätiek takto fungujeme ...

zuzanaete
3. júl 2023

@luccija Studene nohy nemusia byt indikatorom, ze dietatuje je zima. Synovia bezne odkopani, vyrastaju pri “studenom odchove”, nohy vela raz ladove a nic im z toho nie je. Ja musim byt zababusena.