Skúsenosti so spánkovým poradenstvom pre dieťa

11. feb 2024

Ahojte, aké máte prosím skúsenosti so spánkovým poradenstvom cez lepsispanokbabetie.sk? Pomohlo vám poradenstvo alebo sú to zbytočne vyhodené peniaze? Ďakujem!

sun_shine_2020
11. feb 2024

Ahoj, nam pomohlo. Ale pocula som,ze niekomu viac vyhovuje poradenstvo od Spinkaj babo.

autor
11. feb 2024

@sun_shine_2020 dakujem, pozriem sa na to ☺️

jenni_p
22. apr 2024

Ahoj, ja som si to zakupila a zistila som, ze vyhodene peniaze, mohla som ich investovat lepsie a zistila som to uz po zaslani toho super vypracovaneho planu, ktory nie je nicim inym nez vyrevanim dietata ci vyuzijes jednu alebo druhu strategiu, ako to nazyvaju tieto poradkyne. Z mojho pohladu ide cisto o spankovy trening a nie jemne spankove poradenstvo, nakolko sice vypisujes dotaznik, ale vobec sa k tvojmu dietatu nepristupuje individualne a nepozera na nan ako na jedinecnu bytost. Dostanes plan, kde mas presne casy spanku, moje dieta tak napriklad nefunguje a ked som ho nechala jeden den vyrevat este viac sa to zhorsilo a zaspalo mi len kvoli tomu, ze bolo totalne vystavene..zalezi samozrejme od toho, ako rychlo sa tvoje dieta vzda alebo aku ma vydrz plakat a aku mas ty vydrz ten rev pocuvat, ale ziadna z nich ti nepovie, ake to moze mat neziaduce ucinky, ze nie kazdemu dietatu to vyhovuje a v pdostate ty ho tymto treningom len zlomis a nenaucis zaspavat same, ono sa len podda tomu, ze na jeho plac nikto nereaguje, ale bude v strese napriek tomu, ze nebude plakat. Mimochodom v tych planoch maju uvedene, ze rodic to robi na vlastnu zodpovednost, co mi pride trosku nefer vzhladom na to, ze nepovedia tie “neziaduce ucinky” tychto metod. Ked si kupis napriklad liek a precitas si jeho neziaduce ucinky, uzijes ho s tym, ze vies, co moze nasledovat v urcitych pripadoch, ale tu to len urobis na vlastnu zodpovednost a nevies co ta caka, pripadne zhorsenie spanku a pod. Mna na tom najviac zaraza, ze minimalne jedna zena tam ma vystudovanu psychologiu a toto prevadzkuje, tak snad asi vie aky dopad ma vyrevanie na dieta a mne to hlava neberie teda.

stanzi
22. apr 2024

@jenni_p Prosim, mozem sa opytat? Ako tie panie potom obhajuju toto vyplakanie? Lebo ja ich sledujem na insta a vsade sa Zuzana prezentuje tym, ze ide o “jemne” spankove poradenstvo….co podla mna teda vyplakanie jednoznacne nie je 😒

jenni_p
22. apr 2024

@stanzi napisu ti alebo povedia, ze dieta moze mat emociu, ale nepovie sa to podla mna narovinu aka silna moze byt ta emocia alebo ked ho uspavat celkom inym sposobom, na ktory bolo to dieta zvyknute, daju ti info, ze moze plakat alebo je pravdepodobne, ze plakat bude, kedze to robis inak ako doposial…a mas ho tisit hlasom, dotykom, potom zobrat na ruky, polozit do postele a jasne ze ked ho polozis, bude znova plakat..podla mna nema na to kazdy zaludok a nie kazdy chce toto urobit svojmu dietatu, lebo to dieta sa moze poddat po par dnoch, ale ked sa ti to stane za nejaky cas opat, napriklad, pojdu zuby, bude chore, bude sa ockovat a vybehne mu teplota, bude mat vyvojovy milnik a nebude spinkat same, si zas tam kde si bola, lebo je to dieta a dieta potrebuje blizkost rodica a upokojenie..nie kazde dieta sa dokaze samozregulovat a pri par mesacnych detoch, ktore ma kazde iny temperament, povahu atd mozno chceme vela aby mali vsetky schopnost same sa upokojit a zregulovat si svoju emociu a aby mali vsetky nasekane takmer rovnake rezimy, ked kazde to dieta je ine..ale nech si clovek skusi a potom povie, ci mu to fungovalo alebo nie, ale to dieta z toho moze mat nasledne problem v zivote a nikto ti nepovie aky, mozno sa ti cielene nevypyta na terapiu k psyxhologovi ale bude mat problem so spravanim a ty si ho nebudes vediet vysvetlit, preco nastal a z coho prameni..

jenni_p
22. apr 2024

@stanzi akoze z mojej skusenosti, skusila som, zhorsil sa spanok,ja na mojom dietati odmietam robit dalsie pokusy alebo ho zlomit natolko, ze prestane revat - mozno, mozno nie, a potom bude mat nejake problemy v buducnosti..kamosky skusili, pochvaluju si, ze ich deti zaspavaju same, ale odrastli a budia sa im skoro rano, biju ich, hadzu sa im o zem…dakujem, ja toto nechcem, ze si dieta bude vyzadovat pozornost pravidelne tym, ze sa mi hodi o zem, lebo som mu nepomohla, ked to potrebovalo

autor
22. apr 2024

@stanzi My sme sa nakoniec rozhodli pre spankove poradenstvo a bolo to najlepsie mozne rozhodnutie! Jedine co lutujem, ze sme tak nespravili skor. Nejedna sa o ziadne vyplakavanie. Uprimne ani nechapem, ako mozu toto niektori rodicia povazovat za vyplakavaciu metodu, to je nieco uplne ine. Moje dieta plakalo asi prve 3 dni a aj to som bola ja aj manzel cely cas pri nom, hladkali ho, pusinkovali, spievali mu, plakalo iba preto, lebo sme mu zrusili jeho spankovu asociaciu, cim bolo konkretne u nas kolisanie a ucili zaspavat v postielke tak, ze sme boli cely cas vedla neho. Plakal preto, lebo nedostal to, co chcel a uprimne, ak toto niekto v ramci procesu ucenia noveho zaspavania nepochopi, tak si neviem predstavit, ako nejaky rodic riesi nastavovanie hranic mimo spanku. Je to to iste, ako ked sa rozhodnes raz zobrat dietatu napr. cumlik, samozrejme, ze bude plakat a namietat. Uprimne, teraz uz chapem, preco vidim niekedy deti ktore idu aj do skolky s cumlikom v ustach 😀...rodicia sa boja negativnych emocii svojich deti, ktore su uplne v poriadku.
Moj syn aktualne zaspava sam v postielke do 15 min. s tym, ze si troska vedla neho polezim aj ja, ak treba pohladkam, zaspievam. Vnima nasu pritomnost a to, ze nie je sam. Sam sa pyta do postielky spinkat a mame krasne nastaveny rezim. Akonahle sme odstranili spankovu asociaciu (kolisanie), tak nam zacal prespavat aj celu noc, kedze sa naucil uspat sam seba a nepotrebuje k tomu nasu interakciu. Ak ma kontaktnejsie dni, tak sa v postielke postavi, pohladime, dame pusinku, on lahne spat a spinka dalej. Tym, ze konecne prespi noc ma aj cez den lepsiu naladu, je spokojnejsi a stastnejsi 🙂! Dovolim si sem este pridat aj rozdiel medzi placom a vyplakavanim. Je to z podkladov, ktore sme dostali k vypracovanemu planu, verim, ze tym nenarusim ziadne autorske prava. Myslim, ze sirenim tejto informacie aspon vyvratim negativne recenzie na ich stranu, kedze su naozaj neopravnene!

jenni_p
22. apr 2024

Ked mas dieta cele bordove hladkas ho a place ti do vysilenia a je cele dopotene je to podla teba ok? A potom ho uz vobec nevies uspat? A na druhy den ka problem uz len s tym ze vojdes do miestnosti a kde soi a automaticky zacne revat tak to je ok? Nie kazdy ma rychlo poddajne dieta a nie kazdy je rodic ktory nenaslicja potrebam svojho dietata. Ja dieta mam na rukach odlozim ho do postele a spi, ale vyrevavat ho nenecham.

beata_k
22. apr 2024

Fuj az mi zle prislo z tej ich odbornej rady 🤮

autor
22. apr 2024

@jenni_p Takze ak ti dieta zacne revat, je cele dopotene a vysilene z placu z trucu preto lebo mu nevyhovies, tak je riesenim mu vyhoviet a skakat podla toho ako to ono chce? Moje dieta prve 3 dni tiez velmi plakalo, dokonca prvy den zaspalo s placom asi na 3x, ale my sme cely cas boli s nim a nenechali ho sameho s jeho emociami! Nechad dieta vyplakavat je, ak ho supnes do postielky zatvoris dvere a pockas kym sa sam vyreve a zaspi od strachu, ze ho nechali na pospas. Tu ale trucuje iba preto, lebo mamina neskace podla jeho predstav. Pokial ti dieta zacne v ramci dna plakat, trucovat a revat ze chce dalsiu cokoladu, tak mu ju rychlo das len aby nebolo z placu vysilene a dopotene?

beata_k
22. apr 2024

Autorka, je obrovsky rozdiel ked dieta reve lebo trucuje a ked reve lebo vola matku od ktorej potrebuje pomoc. Velmi smutne citanie a presviedcanie matiek, ze rev dietata je v uplnom poriadku.

autor
22. apr 2024

@beata_k Vola mamu? Ved je cely cas pri nom 😅 a drzi ho za ruku, hladka a pusinkuje. Jedine rozdiel je, ze ho uz nekolisem na ruke, ale lezi v postielke vedla mna. On nevyzaduje mna, ale spankovu asociaciu, cim je kolisanie a to je cisto z trucu.

beata_k
22. apr 2024

Chce naruc matky...

autor
22. apr 2024

@beata_k Vazne? Lebo ked ma boleli krize, tak som ho supla do kocika a on rovnako bez problemov zaspal aj tam ked som ho v noci vozila po byte 🤷....

jenni_p
22. apr 2024

Autorka vysvetlim ti to tak aby si to skusila so svojimi kapacitami chapat. Napisala som “poradkyniam” resp spankovym trenerkam ze mam taky a taky problem a ze dieta je podla vsetkeho v regresii ci do toho ist ci nie ked uvadza na stranke ze v regresii poradenstvo nerobi, ale az ked regresia prejde. Na jednej strane tvrdia, ze tato regresia neorejde sama od seba na druhej, ze poradenstvo robi az ked prejde. Uz to je cele zvlastne alebo nie? Ty si teda naivne zakupis balicek, kontaktujes vybeanu poradkynu s naliehavym stavom a ona ti neodpisuje, lebo ona nevidela spravu a na vsetko ti odpovie, ze to je normalne. Neviem ake stare dieta mas tu, pokojne sa nam s tym mozes zdelit, ale takto male dieta, pri ktorom si, pusinkujes ho a hladkas a ono ruci ako keby ho z koze drái je dopotene a trva ti to par hodin, no neviem, na ruky, dole z ruk, do inej miestnosti upokojovat kojenim, kde ti dieta odkvecne od vycerpania. To dieta ani nevie co s nim robis a akurat tak nechape preco ho beries a davas do postele a co s nim nacvicujes.
Porovnavas hrusky s jablkami, nakolko tak male deti nemaju schopnost samoregulacie, tu sa len ucia a buduju si ju. Ked pouzijes priklad s cokoladou, predpokladam ze cokoladu budes ponukat dietatu ktore ma mozno tak dva tri roky a nie par mesiacov a nevie poriadne ani o sebe nie to este o tom co je to truc.

autor
22. apr 2024

@jenni_p Moje kapacity su aspon na takej urovni, ze sa pri zdielani mojich skusenosti a nazorov nesnazim urazit druhu stranu s opacnym nazorom tak, ako si to spravila ty, ale toto svedci iba o tvojom intelekte. Mozno ak by so bola konecne vyspata, tak by si nebola takato podrazdena.
Ale teda k veci, moj syn ma 1,5. S poradenstvom sme zacali pred cca. 4 mesiacmi. Syn mi bol ochotny zaspavat iba prostrednictvom kolisania bud narukach alebo ked som uz nevladala, tak v kociku. Vydobijal si to v noci aj 10x...Spankove poradenstvo nam osobne pomohlo nastavit rezim, zrusit asociaciu a naucit sa nebat nastavovat hranice aj napriek prejaveniu negativnych emocii dietata. S nasou poradkynou (detskou psychologickou!) sme boli velmi spokojne a rovnako aj s vypracovanym planom, my sme vsak spolupracovali a boli konzistetni.
Moje dieta sa nebudi uz 10x za noc, spi vynikajuco v noci a aj poobedny spanok ma super. Nic viac k tomuto nemam co povedat, tvoju skusenost ti neberiem a verim, ze si v ramci tejto diskusie kazdy odnesie to, co povazuje za relevantne.

jenni_p
22. apr 2024

Ja neviem ci si postrehla ten fakt ze ja dieta vlozim do postele a spim aj ja, ale dakujem za informaciu o mojom stave o ktorom vies zjavne viac nez ja. 😅 nemusis mi podsuvat nieco, co nie je ani realitou. Ja ti tiez neberiem tvoju skusenost, preto osm sa opytala na vek tvojho dietsta a je rozdiel dieta ktore ma rok a pol a ktore nema ani pol roka a poradkyne nie su konzistentne ani v tom co odporucaju na stranke a do mailu. Cize tolko k trucu tvojho vyse rocneho dietata a trucu dietata co ma par mesiacov. A mimochodm, vsimni si tvoj styl komunikacie trochu vyssie ako uz chapes take a hentake matky a teraz sa urazas? Zrkadlo.

jenni_p
22. apr 2024

A tiez je rozdiel medzi takto starymi detmi kedy jedno je uz na inej mentalnej urovni a chape urcite deje okolo seba a preslo si xy vyvojovymi milnikmi s ktorymi sa nemusi vysporaduvat ako dieta, ktore do roka este x krat zmeni svoj spanok nakolko zohraju ulohu zuby, lozenie, sedenie, statie, chodenie, choroby a xy novych podnetov, ktore su na tu nervovu sustavu, ktora nie ke vyzreta (ani v roku a pol!) dobry zaberak. Male dieta potrebuje citit blizkost matky, su deti ktore su narocnejsie a menej narocne, ktore sa vedia same regulovat a ktore nie. Je tam prilis vela faktorov, ale to asi vies

beata_k
22. apr 2024

Kocik deti lubia, to je ine. Nepochopim matky, ktore sa prizeraju placucemu dietatu. Nechajme to, nezhodneme sa a ani nemusime.

tinus057
11. sep 2024

Ja som matka troch detí a lepší spánok bol naša záchrana. Inak si neviem predstaviť, ako by som dokázala byť plnohodnotnou matkou všetkým 3 deťom a nielen tomu najmladšiemu. Dojčenie som milovala, ale byť v noci každú hodinu hore a moja nevyspatosť negatívne vplývalo aj na ostatné deti. Dojčenie sme nechali na deň. Áno prvé 2 dni boli náročné, bola to zmena. Ale ľutujem, že som sa na to neodhodla skôr.

patta89
11. sep 2024

Aj ja som u nich absolvovala poradenstvo so starsim syncekom a nelutujem tie peniaze, nam to tiez pomohlo...a jasne, bol aj plac trochu na zaciatku, ale nic hrozne...po poradenstve sa mi dieta naucilo zaspavat a spat same v izbe...teraz ma 4,5r a spi tak doteraz, vobec som ho nemusela nikdy uspavat...pri mladsej dcerke som mala vedomosti po starsom syncekovi a v 5m som ju naucila zaspavat samu v postielke...takze za mna ano, ziadnu vyplakavaciu metodu mi tam neodporucili 🙂