Samostatné zaspávanie 4-mesačného bábätka

kirstinazuzu
20. jún 2024

Ahojte dámy, môjho synčeka som si naučila zaspávať na prsníku, alebo uloženého na mne. Som si ušila bič lebo aktuálne prechádzame spankovou regresiou a občas sa stane že ho musím takto na sebe uspávať aj hodinu a pól. Necítim si chrbát. Od narodenia spava vo svojej postieľke ale teda uspať sa musí na mne a potom preložím. Poraďte čo robiť, ako ho naučiť zaspávať mimo mňa, najlepšie v postielke, pripadne nejaká spánková poradkyňa? 1.7. Bude mať 5 mesiacov. Ďakujem za všetky rady

theanak
20. jún 2024

@kirstinazuzu Ahoj, odporúčam ppzrieť si stránku lepší spánok bábätiek. Nájdeš tam spánkové poradkyne, online prednášky a tipy na spánok. Ja som síce nevyužila tieto služby, ale veľa som si čítala keď naša malá mala tiež 4m a regresiu. U nás to bolo tak, že som to jej zaspávanie neriešila, hoci popravde som sa natrápila a nervačila zbytočne. Väčšinou to čo platilo pár dní/ týždňov, odrazu prestalo platiť a zmenilo sa všetko 😀 Ale väčšinou sa odporúča biely šum, úplná tma (prípadne malé červené svetielko) a nevyberať bábo z postieľky, ale byť pri ňom a hladkať ho. Ale neskúšala som, naša má rok a pol a stále zaspáva na mne pri kojení 🙂

85miska
20. jún 2024

@kirstinazuzu ja som uspavala obe deti v kočíku normálne dnu v izbe žiadne 3 hodinové prechádzky. Do cca 8 mesaicov. Potom som dala do postielky museli mať obaja pri hlave deku do ktorej si suchali tvar a tak zaspali sami. Odvtedy to tak máme a syn ma 2,5 roka a dcera 1 rok a 4 mesiace a zaspávajú samé.