Poloha uspávania

20. aug 2024

Mamky idem si po radu. Syn má 5 mesiacov. Posledné dni ma stále v ústach ruky,slinta, pedi že ešte zúbky nie nič tam nevidela. Ide o to že posledné dni sa nevie uspať sám. Škriabe si jednou rúčkou vzadu hlavu, niekedy hladká a druhou ruckou si chytá ocko niekedy mu ju musím dať preč aby si nevypichol ocko. Je taký nervóznejší. Len mi nejde do hlavy tá poloha uspávania že jedna ruka vzadu na hlavke a druhá na ocku akokeby. Máte skúsenosť alebo je to len obľúbená poloha? Môže to byť nejaká diagnóza že prečo to robí? Či nato je ešte skoro ? Ďakujem

lucia23529
20. aug 2024

To že ma ruku v ustach je normalne “ochutnáva” svet. 5 mesačné babo ti zaspava samo? Veď ťa potrebuje, moje babo ma 4 mesiace a nikdy same nezaspalo. Može to byt oblubena poloha a nervoznejšie mozno ak ho davaš spať preunavené, prestimulované alebo jednoducho ma rastovy špunt, menia sa mu spankove cykly. Nervoznejšie babatka byvaju aj ked sa snažia robiť nejaku novu vec a nedari sa im

autor
20. aug 2024

@lucia23529 prepáč ale môžeš mi vysvetliť ako spinká alebo dávaš spinkať ty ? On sa napapa, odgrgne už vidím že zaspáva a dám ho do postieľky kde začne byť takto nervózne a má túto polohu. Mám ho vziať na ruky nech zaspí na mne , uspať ho na rukách tak to myslíš ? Alebo ako ?

lucia23529
20. aug 2024

Buď uspavam na rukách a nasledne ked chvilku spi dam do postielky alebo si lahnem ku nemu, chytim za ručičku ak to potrebuje. Bud necham na posteli alebo preložim po čase do postielky.

autor
20. aug 2024

@lucia23529 ďakujem za radu, budem ho uspavat na rukách alebo douspavat,vďaka

petamich
20. aug 2024

@lucia23529 ked tvoje dieta samo nezaspava, tak automaticky ine matky to robia zle alebo som len nespravne pochopila tvoj komentar? moje dieta tiez zaspavalo samo, nakojila som, videla som, ze zaspava, ulozila som ho do postielky a spal

nevidela som absolutne dovod, na to aby som ho uspavala na rukach, venovat sa mu, mojkat ho a pod. predsa mozes cely den, na to, aby si mu naplnila potrebu matky ho predsa nepotrebujes uspavat na rukach (ak to evidentne nepotrebuje)

anavixy
20. aug 2024

Ta poloha absolutne nic neznamena… deti maju rozne polohy a ukludnovacie zvyky. Synovec napr. musel vzdy hladkat nieco jemne/chlpate a ak nemal po ruke vankusik, plysaka, tak si hladkal obocie 😂 Moje dieta ma “hanu”, muselinovu plienku, roztekom si hladka oko, nos, ucho… tak to ma od malilinka. A teda ja som dceru uspavala na rukach do cca 2 rokov, absolutne mi to nevadilo, ale tiez si nemyslim, ze je to jediny spravny sposob (skor naopak pre rodica) alebo ze by dieta, ktore to nevyzaduje, bolo treba na to ucit. Normalne ho uspavaj ako doteraz, nech ho nech sa pomrci, poskrabka a zaspi. Pokial neplace, nebudi sa v noci casto, tak by som sa tym neznepokojovala. A zuby ho podla mna mozu boliet aj skor nez ich bude vidno.
Urcite ziadnu dg (vieme ktoru konkretne myslime) za tymto nehladaj, ani za nicim inym v tomto veku…

autor
20. aug 2024

@anavixy ďakujem potešili ste ma všetky 🙂 inak čo ťa sledujem ty musíš byť nejaká detská lekárka dávaš stále vždy trefne odpovede 🙂 a veľmi poučné

anavixy
20. aug 2024

som novorodenecka sestra, ďakujem 😊

autor
20. aug 2024

@anavixy tak to teda ďakujem a velmi že ťa tu máme ❤️

sisska96
21. aug 2024

Len na rukách nie, lebo potom budeš to robiť dllllllhéééééé mesiace