Plienka počas spanku

luciferka93
24. jan 2024

Ahojte, idem si po radu, mozno mal niekto podobný problém. Maly ma 2 roky, cikava pekne do serbla aj kaka, no problem je so spankom... Na spanok davame plienku, ale on ju ani za svet nechce... Ja som rada, ze si to takto uvedomuje, ale ked mu ju nedám, tak sa vzdy precika. Ked sa mu chce kakat tak sa zobudi a krici mama kakam... Ale to cikanie este neprislo cez spanok. Preto by som bola rada keby mate dake rady tipy ako docielit odplienkovanie cez spanok, lebo takto len reve a reve ze ju nechce a necgce si to nechat vysvetlit, ved este je maly ☺️

pribinak
24. jan 2024

A tréningové nohavičky by nechcel ?

luciferka93
autor
24. jan 2024

@pribinak to ani nepoznám, co to je?

pribinak
24. jan 2024

@luciferka93 https://www.benulekaren.sk/pampers-pants-4-9-15...

Že proste si tu plienku oblečie ako slipy či trenky. Nie ako bábätko

0silvia0
24. jan 2024

@luciferka93 tak v tomto pripade vyskusat po hodine-dvoch nocneho spanku ho dat na serbel vycikat v polospanku, mal by vydrzat uz potom do rana. Toto je taka metoda z obdobi ked sa na deti viac tlacilo v odplienkovani.

tanuuulka
24. jan 2024

počula som, že úlohou matky je odplienkovať dieťa cez deň a na noc to musí zvládnuť samo. dačo na tom bude, starší syn mal 2r2m keď sme odplienkovali a do troch mesiacov od toho momentu plienku nepotreboval vôbec. mladšiu som odplienkovala už ako 19mesačnú (bolo leto a pekne mi reagovala, proste bola pripravená) a na noc som myslela, že bude mať plienku až do maturity :D :D ... a zrazu zo dňa na deň uťalo. podotýkam, že už bola dávno trojročná. teraz mám bábo, tak som zvedavá, ako to zvládne táto tretia. ja by som na tvojom mieste navliekla plienku, keď zaspí, ak ju odmieta. ak sa na to budí, nebude trvať dlho, kým ju v noci nebude vôbec potrebovať.

vyrovnanaosoba
24. jan 2024

@luciferka93 gumené podložky, pyžamá do zásoby a vybavené.

ukulela
24. jan 2024

Nočné pocikavanie je vecou vylučovania hormónu vasopresinu. Na to musí dieťa dozrieť. Tam nepomôže budenie na čítanie a pod. Ak nechce plienku, tak skúsiť tie látkové tréningové nohavičky, alebo ju obliecť v spánku. A pred spaním dlhšie nepiť.

luciferka93
autor
24. jan 2024

@0silvia0 to on sa mi zobudi keby ho chcem dat cikať, ja na neho niak nai nechcem tlačiť, len dumam ako vyriesit to aby mi neplakal koli tomu 🤷‍♀️

luciferka93
autor
24. jan 2024

@tanuuulka nas sa vobec nebudi ze cika v noci ☺️ necgcem nanho niak tlačiť, davala som ho na obedny spanok bez plienky na nepremokave prestieradlo, ale vzdy precikany, tak som mu vysvetlovala ale musi nato prísť sam, len keby neplakal ☺️ ale super ze vasim sa to podarilo tak skoro. Nas je bez plienky tiez niak od 19 mesiacov cez den ☺️

luciferka93
autor
24. jan 2024

@ukulela ano uz som ich pozerala ako mi pisala pani vyssie tak vyskúšam to, nechcem nanho tlacit, len s nim nechcem bojovat

annm81
24. jan 2024

Súhlasím s tým, čo bolo povedané vyššie - že to nedokážeš ani ty ani on urýchliť a že skúste treningové nohavičky. Len dodám, že ak teda takto vyvádza kvôli plienke, tak to prezentuj nejako pozitívne - teda nie ako kompromis medzi tým, že ty chceš plienky a on nič, ale ako jeho veľký úspech, že už je tak veľký, že naozaj nepotrebuje bábätkovské plienky, ale tieto trenky pre väčšie deti.