Plač dieťatka v paneláku

21. aug 2023

Ahojte …mali ste aj vy strach zo stazovania susedov kvoli placu dietatka? Nas maly ma 2 roky,idu mu zubky…hlavne v noci ma extremne hysaky,nedokazeme ho niekedy utíšiť aj viac ako hodinu,dve aj ked sa snazime robit co sa da…chodime po byte spievame ,všetko…kedze obaja bývame v byte prvý krát,ešte v nájme,niesme tu dokopy ani 3 týzdne,nas maly vyfasoval chudáčik zubky…kedze som extremna stresmanka ,sama si zvykám na byt,som v extremnom strese čo ako susedia,ci sa na nas nebudu stazovat…tazko ,velmi tazko sa nam zhanalo byvanie kedze nemame inu moznost,snazim sa peihliadat aj na susedov a nocny klud ale niekedy sa to naozaj nedá zvládnuť utíšiť ho ,včera nám plakal od 10 do pol 2 rána ,az sme s nim sli na pohotovost,no tam nas otočili,že sú to zubky a tie treba pretepieť a mat velku tepezlivosť,máme prenho kopu liečikov na bolesť,no nie vždy dobee zaberú,cez deň je malý ukážkový,len v noci …už som bezradná…pre niekoho to je hlúposť,no sama som v byte prvý krát a neviem čo ako…

vilma7
21. aug 2023

Ja by som susedom povedala čo je vo veci, že vám je ľúto, ale sami ho žiaľ tiež neviete utíšiť, že sú to zúbky atď. Možno to až tak veľmi nepočujú.

syslik81
21. aug 2023

nie -iste im to prijemne nieje ale je to zivot a dieta nieje na baterky .. takze hold musia si zvyknut...

226lenka
21. aug 2023

Susedom nič neostáva len si na to zvyknúť. Keď sami mali deti tak to musia pochopiť

tinka_1807
21. aug 2023

Aj mňa trápili susedia ale vďaka Bohu mali sme asi buď hluchých, alebo veľmi benevolentnych 🙈😅 každopádne nestresuj. Je to dieťa, to sa stáva. Náš ak už plakal v noci viac ako dve hodiny, tak som dala Nurofen sirup na bolesť. Ten vždy zabral. Našťastie to bolo asi len 4 krát.

zuzinka888
21. aug 2023

Ja by som ich predbehla a skor akoby sa chceli stazovat, ospravedlnila by som sa. Mozno aj flasu vina kupila. Zoberies im vietor z plachiet a odzbrojis ich.🙊

dzulli1980
21. aug 2023

Je to normálne ... aj nad nami je mladá rodinka, majú chlapčeka, zrejme má koliky, pravidelne v noci od nejakej jednej do tretej hystericky plače ... áno, ide mi to na nervy, potrebujem sa vyspať do práce, dcéra do školy ... no čo má tá mamina robiť? ... proste taký je život, tiež som si tým s dieťaťom prešla, viem, o čom to je ... ona sa mi hádam tisíckrát ospravedlňovala, som ju pozvala na kávu ... ako čo urobíš? ... proste dieťa nevypneš ako rádio ...

nikdenikto
21. aug 2023

Tak ako radia baby. Zober fľašu vína najbližším susedom, že sa ideš predstaviť a zároveň ospravedlniť (ani nie že ospravedlniť, lebo vlastne nemáš za čo, je to taká vec že proste nedá sa inak) ale tak povedať že je tito blbé a zle sa cítiš keď vieš že ich to možno vyrušuje.

marianini17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
21. aug 2023

je to dieta, dietatu idu zuby a kazdy normalny clovek to musi pochopit - takze nie, mne naozaj nepride v poriadku ist sa niekomu ospravedlnovat, ze mi dieta place, lebo mu idu zuby 🤷‍♀️ sused vedla nas v kuse trieska dvermi, nevie ich zatvarat normalne, susedia nad nami maju (zrejme) nove babatko a place pri kupani, nasmu malemu sli nedavno zuby a? taky je holt zivot v panelaku a nie nevidim dovod, aby som sa ospravedlnovala za plac maleho dietata, ktoreho cosi boli a trapi a ak to niekto nechape nuz su aj ine moznosti byvania

petamich
21. aug 2023

este by som dodala, ze samozrejme, ak sa s tym susedom stretnes a citis tu potrebu, lebo sa budes citit lepsie, v poriadku ale ja osobne si myslim, ze ist proaktivne sa niekomu ospravedlnovat za pre mna vec, ktoru ako matka tak uplne nevies ovplyvnit 😵‍💫

evaachesa
21. aug 2023

Susedom sme niekoľko krát zaniesli fľašu vínka, koláč...keď plakal, keď začal štvornožkovať, chodiť a hádzať všetko o zem. 🤭 máme super susedov, vraj to skoro nepočuť....mám podozrenie že majú niečo so sluchom, takže super. 😅

ninusa221
21. aug 2023

Ja bývam na 3 poschodí a oproti v paneláku každý bozi deň plače dieťa a cez leto keď sú otvorené okna to mega pocut ale vždy si poviem je to len dieťa hold. Aj nad nami sú susedia ktorí si občas urobia žúrku a nikdy som sa nešla sťažovať aj keď som už mala nervy ale pod nami bývajú jedni tiež mladý nemajú deti a čo len pohnem susiakom o jedenástej už trieskaju na radiátor… no čo ti poviem ľudia sú rôzny ( a to je ešte priateľov kolega čo pod nami býva)🙄🤣
Ja by som to neriešila kým sa neprídu sťažovať ak tak potom by som vysvetlila situáciu.
Ale každý normálny človek by to mal pochopiť.

batwoman
21. aug 2023

@marianini17 nasa po nurofene este viac ozije a ide dalej vo vreskotoch... Tiez som doteraz take dieta nepoznala...

inana11
21. aug 2023

@marianini17 no rozmyslela by si si to keby si mala zazitok ako my že po nurofene teplota 35,2 a to taký rev neviem či si už pocula čo nasledoval potom… náš syn bol tak citlivý na nirofen že aj pri teplote 37,8 čo bola u nás zubova klasika mi zišiel na podchladenie a teda kým sa trochu nurofen vyplaví a on sa začal zohrievať aj zabaleny v lete vo fusaku,tak ten rev bol strašný ale chvalabohu byvame v dome

kate_cs
21. aug 2023

My žijeme našťastie v dome, ale keď s oboma chlapcami prídem k mojej mame do bytu na dlhšie, pri prvej príležitosti sa susedom vždy prihovorím a ospravedlním sa za momentálne zvýšený hluk. Všetci to vždy vzali s humorom a úsmevom a tvrdili, že to je v poriadku. 😀
Preto skús so susedmi nadhodiť reč a ospravedlniť sa skôr, ako sa prídu sťažovať.
Jednému susedovi som sa prihovorila “Toto sú tí chlapci, čo ste ich zatiaľ len počuli, teraz ich aj vidíte!” Sused sa smial a povedal, že je to vporiadku, veď sú to malé deti.

eliska13
21. aug 2023

Teba, ked boli zub nedas si liek?Obidvom detom som davala lieky

janinah
21. aug 2023

Fľašu vína,aby pretrpeli detský plač?to kde sme,aby toto úplne prirodzená vec bolo považované za prečin a vyžadovalo ospravedlnenie?však to nie je vŕtanie do steny o polnoci... Komu vadí plač dieťaťa nech sa presťahuje na samotu.

dettilv
21. aug 2023

Naša malá plakala každý boží deň prvé 3 mesiace🙏ja som sa im vždy ospravedlňovala ale oni s tým boli v pohode. Že si z toho nič nemám robiť a aj oni mali deti. Takže mne viac vadil že plače ako im.

ukulela
21. aug 2023

Mladší bol veľmi náročný a urevany. Jeden nafrneny sused- nie kvôli dieťaťu, ale kvôli cesnaku, čo som mala vo varení a jemu vraj smrdel cez stupačky, akože 3 strúčiky v sosovici- v zlosti na nás, že ešte raz bude plakať to dieťa a volám sociálku. Reku nech sa páči a sme sa prestali zdraviť a hotovo. Sociálka neprišla😁 Spodnej susede som na Vianoce zaniesla veľkú mercy bonboniéru a tiež bolo hotovo.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jamimo
21. aug 2023

to, že dieťa plače je pre mňa normálne= koliky, rast zubov, prekonanie rôznych vírusov, chorôb... Nad rodičovským bytom sa prisťahoval pár s malým chlapcom. Keď celé noci plakal, ešte sme ho doma poľutovali, chúďa ako sa trápi... No ale ak o pol jednej jazdil na odrážadle, tak som sa šla hore ozvať a pripomenúť im nočný kľud.
Na piatom poschodí slušní susedia počúvali celý život hulákať burana, hulváta, agresora, alkoholika, násilníka... keď sa slušnej rodine narodil vnuk, v noci plakal... Násilník hneď ziapal na celú chodbu, že: Zalepte tomu decku tú hubu lepiacou páskou 🤦‍♀️ Ty kokso normálne drzosť, ako keby tam on sekal latinu celý život a nie ženu. Jeho deti sa vždy správali ako opice vypustené z klietky, vykonávali potrebu v priestoroch chodby... Matka dieťaťa ho po tomto komente surovo poslala do... a od samého dna mu povedala čo si o ňom myslí za celé tie roky. Bingo. Odvtedy pokoj, o rok sa odsťahoval.
Ty si nerob starosti a zbytočné strachy, každý príčetný človek vie, že deti plačú. Všetci sme tým prešli.

maranta_leuconeura
22. aug 2023

Jedinu blbu situaciu ktoru mate je ta, ze byt nie je vas. Takze zalezi len na majitelovi, ak sa mu budu susedia stazovat, ci vas tam necha.

Inak ja by som sa vo svojom byte za dieta neospravedlnovala a uz vobec by som nepodplacala susedov. Oni sa tiez rozhodli byvat v panelaku, predpokladam, ze tiez mali deti, tak nejaku uroven hluku tiez musia strpiet, bohuzial, hlavne, ked to predsa nerobis naschval. Keby ste v noci rozbijali byt alebo ho nechali hadzat drevene kocky, to by bolo ine.

hennyinnsbruck
22. aug 2023

Mat tvoje problemy 😳
Ved je to dieta , ja som 100x malej v noci nos odsavala s vysavacom.
Keby mi niekto zaklopal v noci resp by sa stazoval dala by som im malu na noc 🤣🤣🤣🤣🤣

viky173
22. aug 2023

Neviem ci bezne susedov pod Vami stretavas, ak nie, tak zbehni dole za nimi, vysvetli situaciu tak ako si to popisala tu a ked su normalni pochopia a nebudu sa stazovat. Ak su zadubenci, tak Ti nepomoze nic. Mozno by este bolo fajn sa spytat, kde maju spalnu, aby si sa prechadzala v noci s malym, ked place v inej miestnosti. Prajem nech rychlo prehrmi toto obdobie a musim povedat, ze mi je velmi sympaticke, ze myslis aj na susedov. Neznasam matky, co si myslia, ze dieta je Boh a moze prevratit aj panelak hore nohami a ked sa druhym nepaci, tak nech sa prestahuje, hlavna vec, ze vsetci musia tolerovat ich rozmaznane deti, pricom samy na nikoho ohlad neberu, co teda nie je Tvoj pripad.

marianini17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hianicka13
22. aug 2023

@marianini17 aaa myslis, ze by to takto zneuzivali? Ako ja by som im to aspon povedala, ze mi je to luto no teraz take dni budu, no nie je s tym co spravit. je to predsa len nieco ine

martul
22. aug 2023

1. Nikomu sa neospravedlnovať, nie je dôvod
2. Možno medzi rečou na chodbe, vo výťahu alebo vonku na lavičke ak sa náhodou dáte do reči, by som spomenula, že zle spávate kvôli zubom
3. Možno som jediná z báb, čo tu píšu, ale ja by som zbehla doktorke, mne je zvláštne, že cez deň je ok? Mojich boleli zuby aj cez deň aj v noci, hocikedy ich to omínalo

zuzkaa1991
22. aug 2023

A co robíte co davate na ukludnenie? My našťastie v dome byvame od 8m ako mala tiez nonstop krik 🙈v noci kazdy jeden zub sme si vytrpeli...ak nic ine mu nie je naozaj len zubky tak skusit gelik z chladničky ak nezaberie tak jedine nurofen sirup ked.mala.9 ci 10m sme tak fungovali mesiac.....co ma rad my sme pustali rozprávky v noci to ju ukludnovalo

maranta_leuconeura
22. aug 2023

@marianini17 presne ako my ked sme prerabali, dali sme oznam, odvtedy dovtedy, cislo, keby daco, aby mohli zavolat. Jasne, ze jedni chceli, aby sme nezacinali o osmej rano (robili sme len cez pracovne dni), ale az o desiatej, lebo su po nocnej, dalsim spi cez obed dieta, cize od dvanastej aspon do druhej pauza, a vacsina od stvrtej prichadza domov, takze koniec, preco az do siestej chceme robit, ked oni uz chcu mat ticho? No to by sme prerabali 8 rokov tymto tempom. Netreba sa nechat, nebyt vsetkym usluzny a kazdemu sa nesnazit vyhoviet. Ano, ospravedlnit sa za hluk z prerabky, ale bohuzial, budeme robit od 8 do 18 a bodka.

V pripade autorky teda ano, place dieta, idu mu zuby, bohuzial my sme z toho tiez unaveni a neviem pre to viac urobit. Bodka.