Plač 11-mesačného bábätka v noci

24. máj 2024

Dobrý deň,

11m synček má už asi týždeň a pol zlý spánok. Často sa prevaľuje, da sa na štyri(pritom má väčšinou zavreté očká), a posledné dva dni začne enormne plakať(zavreté oči) po pár min sa už akoby zobudí a stále plače. Ničím sa nedá upokojiť( cumlík odmieta a niekedy aj mliečko) je na UM
Môže to byť bolesť bruška? Alebo nebodaj keď „padol” na zadoček tak si narazil chrbticu? Alebo nejaký vážnejší problém?

Čím to môže byť spôsobené?
Ako to riešiť?

majusik1304
24. máj 2024

Ahoj, deti zvyknú sa takto v noci budiť. Možno skúsiť ponosiť na rukách? Aby sa upokojil? Ja momentálne kojím svoju dcérku, je trochu staršia, ale tiež sa budí v noci takto a plače, ale hneď keď sa začne kojiť sa upokojí. Ale prvú som nekojila a ju sme museli nosiť na rukách , prípadne cumlík. Prípadne umelé mlieko sme dali. Nebude hladný? Lebo čo si pamätám, tak sme aj v noci robili UM, napila sa a bolo dobre, pokojne spala potom ďalej....držím palce! 😊

bubuzu
24. máj 2024

Možno zuby? Veľa stimulov zo dňa? Alebo na moju má niekedy vplyv aj mesiac, teraz akurát je spln. Každopádne, pravdepodobne to o pár dní zas z ničoho nič prejde. Deti mávajú kadejaké obdobia. Pokiaľ sa ti zda inak v poriadku, tak len vydržať.

autor
24. máj 2024

@majusik1304 zdravím, na rukách bohužiaľ žiadna zmena…a samozrejme aj v noci papá ale aj napriek tomu ze je napapaný, plače

autor
24. máj 2024

@bubuzu tak nad tým som tiež rozmýšľala…ale žeby až takto? A zo sna?dokonca aj keď som mu dala sirup/ gel na zubky, vôbec ho to neupokojilo

anketkarka
24. máj 2024

Keď enormne plače, tak ma napadlo, že od bolesti. Bolesť ho až preberie. Možno zúbky. Cez deň je ok? Nie je nervóznejší a plačlivejší?

autor
24. máj 2024

@anketkarka praveže cez deň nie, aj keď počas dňa spinká aj 3h, neprevaluje aa a ani sa nezobudza