Odstavením sa nám zhoršil obedný spánok

27. jún 2024

Ahojte mamičky. Tada si prečítam príbehy tých čo si prešli niečim podobným.
Syna som asi pred dvoma mesiacmi odstavila od dojčenia (2,5r) dojčil sa už len na obedný a nočný spánok a už to nebolo ani dojčenie ale len asociácia. Odstavili sme úplne bez problémov. Večerný spánok sa nám darí uspať celkom v pohode ale ten obený je jedna veľká katastrofa. Extrémny boj, nervy,plač. Skúšali sme ho nedávať na obed spať ale neosvedčilo sa nám to lebo od 4-5 začal byť unavený mrzuty a častokrát zaspal o 5 a to bola len večer zábava. Takže obený spanok chcem nechať zachovaný,potrebuje ho - aj vidim naňom okolo 1 že chce ist spinkať že je unavený ale proste nejde mu to. Ľahneme si čítame si, hovoríme príbehy a uspavanie trva aj dve hodiny - čato je to sprevádzane amokom krikom nervami plačom že nechce spať ale vidno že chce len bojuje.
Upraví sa to niekedy? Lebo ja uz som s nervami nakonci😵‍💫

janickacrazy
27. jún 2024

V kočíku by nezaspal? vonku?

autor
27. jún 2024

@janickacrazy nooo - skúsili sme ale chodit v lete na obed sa prechadzat v kočiku - po polhodine sa zobudil celý mokrý spotený mrzutý a doma som ho ajtak musela douspať

janickacrazy
27. jún 2024

hej, chápem, ja som aj doma kočíkovala niekedy, prostredný mi totiž mal také obdobie, že len v kočíku spať chcel cez obed, teraz ked sú také horká možno skús aj po dome behať s kočíkom, ak máš nato trochu priestor

majlo1234
27. jún 2024

U nas presne to iste😒 on spat nechce. Takze jedine v kocari, ak nie je horuco, pripadne v aute a zastavit v tieni. Ale teraz uz proste vacsinou kaslem na to, davam poobede pozor, aby nezaspal, nikam nemozme ist😂 a potom ide o osmej spat a je pokoj

marticka85po
28. jún 2024

Tiez mam dceru 2 aj polrocnu. U nas pomaha jedine to ze hodinu sme vonku rano a hodinu az dve k veceru.stihne sa unavit a spi aj na
obed aj vecer. Ale nepouzivame kociar od 2 rokov. Cize bud ihrisko alebo dlha prechadzka,nech sa riadne unavi