Odmietanie denného spánku

ivca313
26. máj 2024

Zdravím mamičky. Idem si sem po radu. Moje 22 mesačné dieťa začalo odmietať spať. Vidím na ňom že je unavený. Od 4 mesiacoch zaspáva sám v postieľke. Doteraz s tým nebol problém. Dala som ho, k nemu ovečku, medvedíka a zaspal. Posledný týždeň to tak nie je. Vstane, začne plakať a začína postieľku preliezať tak rýchlo pribehnem aby nespadol. Náš režím je: vstáva 6:30 ráno. Spať ho dávam cca o 12stej. A večerný spánok má o 20:00. Čiže v noci prespí cca 10,5 hod. Myslím že ten obedný ešte potrebuje len nechápem čo sa deje a neviem ako mu vysvetliť že jednoducho spinkať musí. Nechcem mu meniť režim a začať ho uspávať na rukách alebo zaspávať s ním. Takto ako sme to mali to bolo super :( ďakujem za každú radu

jaass
26. máj 2024

@ivca313 môj synček ma 17m a už 3 mesiace nespinka cez deň. Nepotrebuje to. Vstáva o 9tej a chodí spať medzi 20.00-21.00 čiže nemyslím, že potrebuje obedny spanok ten tvoj, keď nechce spinkat, možno mu stačí, že poleži 🙂 nechce spinkat ani na prechádzke v kociku?

simona20201309
26. máj 2024

@ivca313 spánok určite potrebuje. Je to len štrajk. Vydržať! Môže to trvať aj 2-3tyzdne. Skus zmeniť spôsob uspavania. Ma už 22mes, možno by si mohla skúsiť niečo pred spaním čítať.
A trvať na tom nech je v postieľke aspoň 30-40min, ostat lezat aj napriek tomu, že nezaspí, aby si úplne neodvykol.
Skus to na neho uhrať tak ze si idete len oddýchnuť, nemusí späť.

simona20201309
26. máj 2024

@jaass neexistuje aby 17mes dieťa nepotrebovalo spat. Obrovská chyba

nikol789
26. máj 2024

@jaass fu… to si veru neviem predstaviť že by tak malé dieťa nespalo na obed, aj keď každé je iné, viem…

@ivca313 podľa mna strajkuje, veď je lepšie sa hrať ako spať, to je jasne, myslia si že im niečo “utečie” kým budú spať😂 mala takto strajkovala týždeň,že nechcela spať,ale nakoniec vždy zaspala, trvala som na tom(ma 2roky)
Vždy spinká od 12:00-12:30 do 14:00-14:30

birdincage
26. máj 2024

@jaass tak malé dieťa spať potrebuje, dcéra ešte do 18m mala dva spánky.

birdincage
26. máj 2024

@ivca313 určite len štrajkuje, musíš vydržať… v tomto veku je aj 2 ročná spánková regresia, dcéra tiež vymyslala. Tuším to trvalo dva týždne… neboj to prejde 😊

jaass
26. máj 2024

@birdincage nepotrebuje 🙂 boli sme pre istotu na emg vyšetrení. Spanok ma vynikajúci☺️ a hlavne dostačujúci 💪 záleží od nastavenia 😉

renab
26. máj 2024

@simona20201309 existuje. Kazde dieta ma individualnu potrebu spanku. Moj najmladsi uz sedemmesacny cez den nespaval. A spanok v noci bol tiez velmi biedny. 5 hodin vkuse prespal az ako pubertak. Ale na druhej strane na nom vobec nebolo vidno, ze je unaveny.

birdincage
26. máj 2024

@jaass tak potom v poriadku, ale obdivujem ťa 😃 ja by som to asi nedala keby mi dieťa počas dňa nespalo 😃😃

memma
26. máj 2024

@ivca313 moja staršia prestala spávať na obed zo dňa na deň keď mala 20 mesiacov.Do vtedy spala každý deň na obed 3 hodiny. Skúšali sme všetko možné a nezaspala aj keď večer bola už veľmi unavená. Mladšia este keď chodila do prvej triedy prišla domov na obed, najedla sa nechcela chodiť spat lebo jej spolužiaci už nespali, ale pustila som jej rozprávku a do 5 min. odkvecla. Ona to jednoducho potrebovala

jaass
26. máj 2024

@birdincage ako pisem je to o nastavení☺️ a Dakujem😍😆 myslím, že každá mamka robí, čo môže a najlepšie ako vie 💙🙏

lorin29
26. máj 2024

@ivca313 mne malá nespala od roka a pol na obed 🙂mohla som uspávať všelijako no nič nezaberalo

simsalabim
26. máj 2024

@simona20201309 ale existuje… moja starsia a nebolo tej sily prinutit ju spat. Vacsina deti v tom veku spanok potrebuje, no zdaleka nie vsetky.

svokrinjazykmonika
26. máj 2024

@ivca313 bože presne toto mám teraz doma. Len má 19m. Dva dni nespala, potom dva dni spala a dnes zase nespala 😵 ale ja sa nevzdávam, budem skúšať každý deň. Snáď to prejde

ivangeline
26. máj 2024

Neprestávaj ukladať. Skúšaj. Len štrajk. Niekto to vzdá a niekto nie. Niekto nájde ako odkomunikovať dieťaťu, aby chcelo. ;)

simona20201309
26. máj 2024

@renab extrem

lubkovaandrejka
26. máj 2024

@ivca313 moja tiez odmietala spat pred 2.rokom, trvalo to asi 8 dni. Dovod bol,ze sa jej prerezavali posledne stolicky, bola nervozna,ze az.. Ked jej zub vysiel,tak opat poobede zacala spavat. Treba len vydrzat.