Nepokojný spánok 8-mesačného dieťaťa

jankaram
23. jún 2023

Ahojte maminky, najmä tie ktoré máte podobnú skúsenosť. Moja takmer 8 mesačná dcéra sa v noci budí minimálne každú hodinu a s plačom. Neviem presne odkedy má toto obdobie, ona nebola nikdy nejakým extra spáčov a k tomuto sme sa dopracovali nejak postupne. Vždy ju pri takomto zobudení vyberiem z postieľky a nadojčím, inak by plakala aj do rána. Cez deň skúšame aj prikrmy, ale teda žiadna sláva to nie je. Keď ju nechám spať pri sebe v posteli neustále sa hýbe, prevaľuje, plače, jednoducho je ten spánok rušivý. Sedí, lozí a stavia sa na nôžky už niekoľko týždňov. Prečítala som si veľa o spánkovej regresii, separačnej úzkosti, psychomotorickom vývine, ani jednu z týchto možností nevylučujem, dokonca jej idú aj zuby. Cez deň je to úplne zlaté samostatné babatko ☺️ Ja by som len rada vedela, ak ste prežívali niečo podobné, či a po akej dobe sa dal ten spánok do normálu u vašich detičiek, lebo je to už fakt o držku 🙈 Ďakujem za reakcia 🙏

zuzuliennka1
23. jún 2023

@jankaram ano, je to viacmenej normalne, tiez som si tym presla so synom je to viac veci dokopy - aj sama pises, ze sa uz stavia, sedi, lozi,do toho spankova regresia, zuby,.. treba to len vydrzat, prejde to 🙂 oddychni si co najviac cez den, nebude to trvat vecne 🙂

pukina
23. jún 2023

je to regresia, ja som sa teraz po mesiaci ako tak konecne vyspala, mam rovnako stareho syna, ani som neverila ze bol konecne iba 2x v noci hore a zaspal hned ako sa napapal. ako to prislo, tak to aj odide ;) netreba menit nic na rezime, len sa obrnit trpezlivostou.

deti95060810
23. jún 2023

my sme to zažili veľmi výrazne pri jednej dcére... trvalo to niekoľko mesiacov. Prestalo v roku.
chodili sme k lekárovi a on stále tvrdil že dcére nič nie je. že to je len taký typ dieťaťa... Dieťa pritom aj slabo priberalo, popr. vôbec. Ani jesť , ani spať. len rumázgalo dieťa celé hodiny...
čo pomáhalo? nič, len zaťať zuby a vydržať....

miimss
23. jún 2023

@jankaram u nás to trvalo niekoľko mesiacov lebo do roka jej vyšlo 12 zubov 🤯. Skús jej večer pred spaním dať nurofen podľa hmotnosti. Jedine toto u nás zaberalo keď sme sa chceli aspoň trochu vyspať. Posielam veľa energie.

pukina
23. jún 2023

@miimss to tu nepis tu ta ukamenuju ze do svojho dietata pchas chemiu :D plne rozumiem, u nas ked nic ine nezabera a maly place tak ze to pocut na druhy koniec mesta, tiez nurofen od bolesti je jedina cesta ako docielit aby zaspal.. len doplnim ze sa moze maximalne 3 dni po sebe.

rk123
23. jún 2023

moja sa budila do roka prisaham kazdu hodinu, niekedy aj castejsie. po roku sa zacala budit menej ale stale sa prevalovala, mrncala atd. velmi sa to zlepsilo po roku a pol, teraz uz obcas prespi aj celu noc 😂
ale stale ma polovicu noci kedy len cestu prevaluje sa mrnci ..
ale teda spanok v cca 7-10m bol najhorsi. tam je aj 8/10 mesacna regresia takze podla mna je to spojene a iba treba pockat 🙂