Nechce spať

lienka0700
15. jún 2024

Ahojte, moja malá bude mať v auguste 2 roky. asi od roka sa pekne vypytala spinkať sama. Do teraz sme fungovali tak ze ráno okolo 7:00 vstala, okolo 12:30 chodila spinkať na cca 2 hodiny a večer okolo pol 9 išla spinkať. Od pondelka je nemožné ju uložiť na obedny aj večerný spanok. Akonáhle ideme k posteli zlezie dole a začne hystericky plač aby som išla za ňou. V pondelok na obed nespala zaspala až o pol 9, utorok ráno už o pol 8 hore, podarilo sa mi ju uspať až o pol 2 a spala až do 16stej, večer hystericky plač a zaspala až o 23:00. Stredu už bola hore 8:00 a už sa mi ju nepodarilo uspať na obed až do dnes. Večer je viditeľné unavená ale nie a nie ísť spať. Včera zaspala o 22:00, dnes o 7:30 hore a zaspala mi až teraz 21:30. Urcite ma malo spanku. Neviem ci je to nejaké obdobie ale vôbec netuším prečo sa to pokazilo a ako to napraviť. Ak máte nejakú radu budem vďačná.

ivonadusa
15. jún 2024

som zvedava na rady. u nas 1,5 stara dcera a hystericky plac na obed a vecer. protest a protest. ale my sme momentoane za hranicami, tak to pripisujem zmene prostredia..

hipuska
15. jún 2024

Možno ide iba.uz bez spánku. Treba skúsit ukladať večer skorej, aby ste sa vyhli prílišnej únave a potom je problem zaspať.. neviem, kedy dávate večer, keď nespi cez deň ale ja by som najskôr o 19 v posteli

svokrinjazykmonika
15. jún 2024

@lienka0700 možno zase len nejaké obdobie. Moja mala tiež také asi dva týždne kedy odmietala obedný spánok. Potom zrazu začala krásne spávať, už som si myslela že tragédia zažehnaná a dneska opäť divadlo kôli spánku a ani nespala zase. Má 20m

michaela16
15. jún 2024

Moja malá má 3,5 roka. Od 1,5 roka nespávala vôbec, ale ze vobec cez den. Nas den vyzeral nasledovne začala - rano vstavala medzi 6:30 - 7:30, cely den az do 19tej isla ako na baterky, vyskusali sme vsetko mozne aj nemožné aby sme jej urobili nejaky rezim, žiaľ nepomohlo nic....spávať zacala až od 3 rokov v škôlke.

zuzuliennka1
15. jún 2024

v 2 rokoch prisla aj u syna podobna zmena spanku. skus skratit alebo vynechat obedny spanok. niektore deti uz v 2r cez obed nespia, lebo potom nie a nie zaspat v noci.
a zase nastupom do skolky v 3r sa obedny spanok moze vratit

mikitilik29
15. jún 2024

@lienka0700 regresia.

lienka0700
autor
15. jún 2024

@hipuska Aj keď cez deň nezaspala nechcela ísť do postele, zaspala až o 22:00 aj to po vyplakani a následnom uspani na rukách.

majlo1234
16. jún 2024

Obdobie podla mna. Ak citis, ze este spanok potrebuje, vyskusaj uspavat inak. Ja som jeden cas uspavala na bajku na sedacke😂potom v kocari, potom v aute…teraz zas zaspi aj v posteli

cali2016
17. jún 2024

@lienka0700 2 ročná regresia.Nedavno sme si tým prechádzali, spánok sa potom znova upravil. Aj denný aj nočný. Žiaľ, len vydržať.