Návrat k cumlíku

ninkiis
12. júl 2024

Ahojte baby, malá bude mať 15m . Od 3m nemala cumlik (kojena do roka) ,všetko bolo v poriadku, v 10m začala po troche spavať aj celu noc (sem tam) , potom začali vychádzať zuby a už to išlo… cca tesne po roku (myslela som ,že už ani nevie čo je cumlik) si našla medzi hračkami cumel, začala dudkať, nejak som to neriešila ved to mala ako hračku ale brala som jej ho aby si nezvykla. Na spánok ho nemala nikdy, i tak spavala hrozne od narodenia, za cely čas čo je na svete som sa jednu noc nevyspala, AVŠAK , moj problém s ktorým sa na vás obraciam… už niekolko dní po sebe ju medokážem v noci uspať , zaspí o 8 večer o 10-11 je hore a kopu krat sa do 2-3 rana trapime, tak už som bola tak vyčerpaná ,že som jej ho po tom prebudení ,keď už nechcela zaspať dala a asi za 3 dni si tak zvykla,že mi bez neho nechce zaspat. AKO JU TO ODNAUČIŤ? V 3m zabudla za 2-3dni , ale teraz je velmi vnimava,ma obdobie keď sa hodí o zem za kždú hluposť a hlavne , važne si nebiem predstaviť byť snou teraz tyzďen -dva kždu noc hore do 2-3 len kvoli dudlu. Keby bola potichu ešte to nejak dam ale ona plače každych 5minut.. viem ,je to moja chyba,že som jej ho dala ale viete mi nejak poradiť, ako jej ho vziať, alebo čo pomohlo vam? Dakujem

elli333
12. júl 2024

@ninkiis a preco jej ten cumel chces brat?

tamitamitami
12. júl 2024

Keď si jej ho dala už jej ho nechaj, počkaj pár mesiacov a potom to budeš riešiť keď bude troška staršia. Pozri cumle ktoré čo najmenej škodia zubom (napríklad curaprox). Moja malá nikdy nemala cumel...ako 1 a pol ročná ho našla v šuplíku tiež hneď vedela čo sním. Normálne som jej ho zobrala v momente ako som to videla a vyhodila ho. Ty si jej ho ale nechala, zvykla si, vie sa pri tom ukľudniť tak už jej ho nechaj na ten spánok.

ninkiis
autor
12. júl 2024

@elli333 lebo sa jej ten spanok zhorsuje ledze pokazde ako ho vypluje ho hlada, alebo jej zapadne vedla postielky kedze ona celu noc cestuje v posteli, a vazne nemam silu jej kazdu hodinu podavat cumel , preto jej ho chcem zrusit, a hlavne pre to ze je to esxtremne silna spankova asociacia, ledva som sa toho sania zbavila aj pri kojeni, ze som ju naucila zaspavat inak a teraz zas toto. Ale dakujem za spravy

cyberk
12. júl 2024

Tak mas dve moznosti - vysvetlit (ano aj 15m to pochopi), ze uz je velka na dudel a nici jej to zubky… alebo kupit viac dudlov, ked ide spat a dat jej ich do postele, nech je sanca, ze najde aspon jeden z nich a bude spat dalej….
Hlavne jej ho nedavaj cez den, nech si nezvyka ho mat aj cez den, nie je nic nechutnejsie ako ked chodiace dieta beha s dudlom v ustach 😂😖

minenkak
12. júl 2024

@ninkiis kúp viac cumlov ,moje decko malo vždy aspoň osem, jeden vypadol ďalší bol vždy v dosahu

minenkak
12. júl 2024

@ninkiis tie cumle niesu až taká zlá vec, dieťa sa nevie ako inak upokojiť a uspokojiť,ty máš jedlo ,sex,knihy,filmy a dieťa čo , ešte aj zuby rastú

ninkiis
autor
12. júl 2024

@cyberk cez den ho nema, ani jej nedavam. Ani nebudem, ale asi zeusim vysvetlenim lebo viac dudlov mat memoze, ona vyslovene je kazdu chvilu inak otocena budila by sa na to ze by padali dudle na zem ze ich zhadzuje tym jak cestuje alebo by na nich lezala a tiez by ju zobudilo😁 skusim jej teda vysvetlit ze uz dudku netreba, dakujem 🙂

kris_tin257
12. júl 2024

Dcéra cez deň dudlik vôbec nepotrebuje na noc a spanie ho má, má 16 mesiacov, neriešim to vôbec, v postieľke má 3 dudliky keď sa v noci prebudí nájde si cumlík a spí ďalej. Vôbec to neriešim 🤷