Monitor dychu verzus spoločné spanie

ivusha_pco
14. nov 2023

Ahojte, chcem sa opýtať praktickú vec ohľadom spoločného spania s bábätkom v manželskej posteli. Keď mal syn 0-6 mesiacov, spával v hniezde na jednom matraci a ja hneď vedľa na druhom matraci manželskej postele (manžel spával v inej izbe). Teraz som znova tehotná a plánujem to urobiť rovnako. Zistila som totiž, že nočné dojčenie sa dá vybaviť aj v polospánku a je to pohodlné pre všetkých. Nedávno som sa ale dozvedela, že monitor dychu funguje správne len vtedy, keď je umiestnený v detskej postieľke. Je pravda, že pri umiestení snímacej podložky pod hniezdom nebude monitor dychu fungovať, ako má? Mne sa úplne nezdá, že by zachytával aj moje dýchanie, lebo: 1. ležím na inom matraci než dieťa 2. náš monitor je super citlivý a mal tendenciu hučať aj vtedy, keď sa syn neležal na jeho celej ploche, ale zošuchol sa o čosi nižšie. Máme model Angelcare AC327 - monitor pohybu a dychu s videom (už sa nepredáva). Asi najlepšie by vedel túto otázku zodpovedať výrobca, ale možno niekto viete s istotou napísať, ako to je. Ďakujem za odpoveď!

lamonita
14. nov 2023

Jednoznačne zachytáva aj teba

anjelicek26
14. nov 2023

Ja planujem kupit owlet sock.. monituruje priamo babatko a nemalo by vadit ani v kociku pohyb a ani pri spolocnom spanku.

ivusha_pco
autor
14. nov 2023

@lamonita A ako je to pri plienkovom monitore dychu?

ivusha_pco
autor
14. nov 2023

@anjelicek26 Tiež zvažujem túto možnosť, ak mi výrobca doskového monitoru potvrdí, že negarantuje účinnosť pri spoločnom spaní.

lamonita
14. nov 2023

@ivusha_pco s tým skúsenosť nemám, prepáč

anavixy
14. nov 2023

Samozrejme, monitor dychu funguje len v samostatne stojacej postielke, nemoze byt ani len prirazena k posteli (musi sa nechat par cm medzera), to iste plati pri plienkovom monitore (ktory sa s oblubou pouziva v kociku, ale tiez funguje spravne len ked kocik stoji). Alternativou moze byt owlet ponozka, co ale nie je monitor dychu.
Ziaden vyrobca ti spravne fungovanie pri spolocnom spani nezaruci, tym som si 100% ista.

ivusha_pco
autor
14. nov 2023

@anavixy napísala som výrobcovi a dám vedieť, keď odpíše 🙂 zatiaľ ďakujem

kiki68
14. nov 2023

Nova snuza je myslim priamo takto na nohu alebo plienku. Cize iny monitor dychu. Mala som snuzu a super vecicka v tomto smere. Nakolko to eviduje iba dieta. Takisto sa tieto monitory daju pouzit v kociku a pod.

bielavila
14. nov 2023

Monitor funguje tak ze zachytava tlak na podlozku / alebo pohyb, cize ak spis vedla dietata monitor zachyti aj tvoj pohyb samozrejme, rovnako funguje aj monitor na plienku, ak si v aute a drga po ceste tak zachytava pohyb auta, ak ho mas v kociku zachytava pohyb kocika, ak s nim lezis v posteli a dychas zachyti aj tvoj pohyb, , toto su extremne citlive vecicky, aj v navode pise, ze postielka v ktorej je dieta a monitor sa nesmie dotykat postele v ktorej spia rodicia lebo moze zachytit ich pohyb, zachyti aj vibrujuce hracky, kolotoce atd…na to ti nemusi vyrobca nic garantovat a ani ti to negarantuje, to je proste fakt, logika nepusti a raz ked na tom monitire dychaju traja ludia ako on ma vediet ci to si ty, muz alebo dieta? Jedine este ta ponozka ale je fest draha

jablkovastrudla
14. nov 2023

@kiki68 ktora snuza presne prosim ta? Ja som planovala kupit snuza hero, tu klasicku co sa zapina na plienku.

bielavila
14. nov 2023

@jablkovastrudla ziaden , vsetky monitory od snuzy co som pred par tyznami hladala maju v popise ze nebude fungovat spravne ked je dieta v aute alebo v kociku alebo v jednej posteli s rodicmi a tom som pozerala ten najdrshsi za 155 e co ma aj appku a tam je na to upozornene
@kiki68 ano pouzit sa daju, ale dych dietatu v kociku ani v aute nezachytia spravne lebo budu zachytavst aj pohyb kocika pri kocikovani alebo pohyb auta na ceste ked drgoce

jablkovastrudla
14. nov 2023

@bielavila dakujem,tak budem hladat dalej 😏

bielavila
14. nov 2023

@jablkovastrudla ked najdes daj vediet lebo tiez som taky hladala, ale ked som si o tom citala na akom principe ten minitor funguje tak asi taky nenajdes, este ta spominana ponozka

kiki68
17. nov 2023

@jablkovastrudla tu kupis uz tazko, nakolko sa nepredava v Europe, ale ma taky upgrade no si model.

jablkovastrudla
18. nov 2023

@kiki68 u nas sa snuza hero predava, vcera som ho pozerala. Ci iny model si myslela?
My sme v Irsku a tu je bezne dostupna https://www.currys.ie/products/snuza-hero-md-po...