Mesačné bábätko má od obeda veľmi dlhé bdelé okno

modra_cucoriedka
8. aug 2024

Ahojte, maly mal mesiac, nebol ziaden problem, papal a spal v ramci moznosti pekne. Poslednych 5 dni sa nam deje, ze ked sa zobudi zo spanku okolo obeda, prebalime nakojime atd a uz nie a nie zaspat. Takto sa to natahuje, kym uspavam tak treba znova prebalit, potom uz aj znova nakojit atd. Potom uz jasne na nom vidno, ze je preunaveny a uz podrazdeny a zaspat je o to narocnejsie, takto taha bdele okno aj do podvecera/vecera, najdlhsie to bolo cca 6h co nespal (neratam to co obcas zadriemkal na prsniku pri kojeni). Som uz bezradna a netusim co robit, kde je problem. Takto to dalej ist nemoze, kedze v jeho veku by mal mat bdele okno tak hodinku. Mlieka mam dost, na prsniku aj zaspi, ale akonahle ho niekam prelozim, v sekunde otvori oci a je hore, pripadne zacne so sebou uplne metat. Vzdy ked uz sa aj zda ze zaspi, proste ho trhne a je znova hore. Neplace ze by mal nejake bolesti, len mrci ked ho zaspavajuceho dam do postielky/kocika, plac prichadza az neskor ked je uz naozaj dlho hore a uz je velmi preunaveny. Nepomaha ani fitlopta, kocikovanie, biely sum, nosic, nic… Budem vdacna za rady a skusenosti, ak ste nieco podobne s 1 mesacnym babom zazili.

pribinak
8. aug 2024

@modra_cucoriedka však ale on už nebude spat ako čerstvý novorodenec. Čas bdenia sa bude predlžovať

Ani ty neješ a nespis 100% podľa tabuliek

andrea2323
8. aug 2024

@modra_cucoriedka my máme bábátko, skoro 7 týždňov.. a z toho, čo píšeš mi to príde ako celkom normálna situácia. Bábätká nespia ako my.. majú aj mikrospánky, krátke aktívne spánky (to môže byť to, čo vravíš, že spí na prsníku).. a bohužiaľ potreba spánku u novorodenca je u kazdého iná, je to od 12-20 hodín.. to, že chce byť na tebe je tiež prirodzené, nechaj ho koľko chce, chce cítiť tvoju blízkosť 🫶🏼 nemrnčí aj preto, že má grgy alebo prdy? Ja som si myslela, že náš vtedy nespí, ale mal zatvorené oči, tak on si podriemal aj pri tých všetkých zvláštnych zvukoch, čo vydával..

modra_cucoriedka
autor
8. aug 2024

@pribinak a ved ja ani necakam, ze pojde presne podla tabuliek, vychylenie od tabulkovych hodnot je normalne, ale su urcite extremne hodnoty, ktore uz nie su ani normalne, napr dlzka bdeleho okna, alebo to ze dokopy nespi ani tu spodnu hodnotu co by na jeho vek mal

dixitka
8. aug 2024

Môj bol takýto, tiež to začalo okolo mesiaca a jediné, čo pomohlo, že som zostala pri ňom, keď spal (zaspal na prsníku, kojila som poležiačky). Aj tak spal iba polhodinu a dosť. Potom 2 hoďky hore a zas polhodinový šlofík. Keď som ale od neho odišla, zobudil sa do minúty a už nezaspal, len nerváčil. A tak je to vlastne doteraz, už má 15 mesiacov, akurát potiahne už aj 2 h (ale už má len 1 spánok). Jednoducho nesmie zostať sám 🤷‍♀️ Zvykla som si, aspoň si oddýchnem :D

pribinak
8. aug 2024

@modra_cucoriedka prosím tá, tvoje dieťa je úplne v norme

modra_cucoriedka
autor
8. aug 2024

@andrea2323 nechce spat a je nekludny aj ked je cerstvo vykakany vyprdeny, odgrgnuty 🙄 viem, ze kazde babo je ine, ale on je ocividne cele to poobedie uz preunaveny, ziva, sucha si ocka atd, len vzdy ked uz uz zaspava, tak trhne so sebou a mava rukami nohami (zavinovacku som tiez skusala a tam vobec nechcel byt)…

marcellka32
8. aug 2024

@modra_cucoriedka pozri ulitku

modra_cucoriedka
autor
8. aug 2024

@dixitka no presne takto to asi budem riesit aj ja. Len divne je skratka to, ze od vecera az do obeda dalsieho dna spi uplne normalne 2-3h a aj sam, problemove su posledne dni len casy od obeda do vecera

dzina007
8. aug 2024

mne to pride ako moorov reflex... ten vymizne okolo 4 mesiaca... odvtedy sa moze stat ze deticky po zaspati cca 10-15 minut rozhodia rukami a to ich prebudi... my sme to riesili ulitkou...

lucia13022023
8. aug 2024

6h je ozaj veľa, no sú aj také bábätká. Nepomohla by zavinovačka/ulitka? Mne maly spával v tom prvé tri mesiace, mal dosť silný moorov reflex. Akonáhle spal bez Zavinovačky do 15 minút bol hore. Keď bol v zavinovačke poriadne zavinuty, pospal aj 3 hodky. Este mi napadol dudel? Keď si písala, že keď ho dokojis tak sa zobudi..

dixitka
8. aug 2024

@modra_cucoriedka no môj bol schopný v tom čase aj celú noc prespať v postieľke bez prebudenia (cca od ôsmej večer do štvrtej-piatej ráno), ale cez deň katastrofa proste. A fakt nepomohlo ani zatemnenie miestnosti, ulitka (z tej mal hysák :D), niiič… iba moja prítomnosť. Ešte v nosiči vedel spať, tak som sa aspoň dostala von, ale to spal len kým som sa hýbala, niekedy sa zobudil len kvôli tomu, že som zastavila na priechode pre chodcov :D No a v piatich mesiacoch začal vyžadovať moju blízkosť aj v noci a bolo :D mám len jeho zatiaľ, tak to fakt neriešim už, raz z toho vyrastie.

modra_cucoriedka
autor
8. aug 2024

@dzina007 ano, ten ma od narodenia celkom silny ale nikdy sa na neho nezobudi 🙂 len tie posledne dni on so sebou mava a prepina sa do luku (chrbatikom) este ked je hore, ked sa ho snazim uspat. A v zavinovacke chytil uplne hisak 😀

modra_cucoriedka
autor
8. aug 2024

@lucia13022023 dudel ma a obcas chcel, obcas nie, tychto poslednych 5 dni ho vsak vypluva. A k zavinovacke som pisala uz vyssie, ze to nic 🙄 proste problemove zacali byt len tie poobedia od 12-13 do podvecera/vecera, mimo toho pospi vzdy 2-3h ci uz v kociku/postielke/na mne/v posteli pri kojeni v lahu… asi sa s tym zmierim no 🙄

karmen118
8. aug 2024

@modra_cucoriedka moji keď boli taký maličký, tak dokázali zaspať a spať len pri mne/na mne, tiež som ich nemohla ani preložiť do postieľky, alebo nechať na našej posteli - to sa darilo až keď boli väčší tak od 3-4 mesiacov + vtedy museli mať pri sebe mojkáčika a staršia dcérka aj cumlík, obľúbená bola plienka pri tváričke, tú si aj žmolili v jednej ruke. Takže ja som uspala na mne, skúsila som dať do postieľky, ak sa bábo zobudilo tak som si ľahla s ním s tým, že doslova spali na mne, ja som si pri tom čítala alebo pozerala niečo na mobile. Občas mi aj nohy stŕpli 😅. Inak ja som kojiť nemohla pri oboch deťoch, takže máš oproti mne výhodu že ti zaspí pri kojení. A zavinovačku obaja neznášali už od pôrodnice, už tam sa rúčkami snažili uvoľniť z nej, tak som ich nechávala spať bez nej a doma som skúsila kúpiť ulitku ale nechceli byť ani v nej, syn v nosiči - manduce nechcel byť, dcérka do pol roka v nej dokázala pospať potom už nie. A v kočíku mi zaspali len vonku, doma nie.

veselo_neveselo
8. aug 2024

@modra_cucoriedka nepomohlo by ti zaviazat maleho do satky? Bol by pri tebe, nemohol by tak mavat rukami ked ho trhne, a mozno by trochu pospal.
Nemas moznost si od niekoho pozicat, a par dni skusit?

lucia13022023
8. aug 2024

@modra_cucoriedka možno na ukludnenie, spánok deti sa mení strašne často, čiže to ze teraz to mate takto, neznamena, ze to takto budete mat stále. Keď som si mydlela ze som pochopila synov spánok, tak sa zmenil 🤣

30katrusa40
8. aug 2024

@modra_cucoriedka ja mám dve deti. Dcera spala úplne super. Ozaj som pol roka nevedela poriadne že ju mamen. Mala asi 5x koliku a to bolo všetko. Bola na Sunary. Syn rovnako len Sunar mal a bežne mal bdele okná 1-2 po príchode z pôrodnice v mesiace 3-4 hodiny občas aj viac. Syn bol oproti dcére veľký . On mal 4300g keď sa narodil možno to bolo tým. Neskúšala si dať do kočíka a ísť hneď von ?

jumama
8. aug 2024

Aj mna napadlo, ze ci ste neskusali ulitku - tam sa dietatku prekrizia na hrudi rucicky a zapne sa tam, aby nimi nemavalo, pozri tuto je aj diskusia: https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/klasicka-zavinovacka-verzus-ulitka/

marianarem
8. aug 2024

@modra_cucoriedka Aj moj to mal takto, uz v porodnici mal aj 4h bdele okna. Ked mal 3 tyzdne, bol akurat Silvester a pekne sa zucastnil vitania noveho roku, vyse 5h bol hore, asi do 1 v noci 🙂 Robil to aj v noci, ze sa zobudil a 4h bol hore. A bol to podobny styl ako tvoj, ze spokojny bol chvilu a potom uz proste nekludny, spat chcel, ale zaspat nevedel, strhaval sa, niekedy uplne zdivel z toho, akoby si nieco slahol 🙂 Nakoniec to skoncilo placom a zaspal. Potesim ta, okolo 2m sa to same upravilo, stacilo len vydrzat.

ness222
9. aug 2024

@modra_cucoriedka ahoj, my sme mali s nasou to iste, tiez asi do tretieho mesiaca nespavala cez den skoro vobec, bola hore pomaly cely den ako my dospeli, uz sme boli z toho zufali. Tiez mala iba mikrospanky, po krmeni na mne zaspala ale akonahle som ju isla preniest do postielky, v sekunde bola hore. Od zaciatku sme nepouzivali zavinovacku lebo v nej nechcela byt, a potom sa tiez stale budila na rucky a vzdy ju to prebudilo akonahle sa jej podarilo zaspat. Mala aj dost silny moorov reflex, myslim si ze kvoli tomu ze sme ju nebalili do tej zavinovacky. Ona ale mala aj reflux a dost nam grckavala, takze mozno aj preto sa jej nedalo zaspat.
Zacala nam cez den poriadne spavat asi az koncom tretieho mesiaca a teraz ma skoro sest mesiacov a spi za den dokopy aj 16 -17 hodin 😂 takze nezufaj, urcite sa to casom zlepsi, drzim palce.

beata_k
9. aug 2024

@modra_cucoriedka Mas zrejme kontakne dieta. Jednoducho ta musi stale citit. A nie, nie je to ok aby mesacne bolo 6 hodin hore. Skus nosic.