Máte skúsenosti s neurológom pri nespavosti dieťaťa?

16. nov 2023

Máte niekto skúsenosť s neurologom ohľadom toho keď dieťa v noci zle spí stále sa budí s plačom utíši sa a o chvíľu znova už to trvá pol rok raz je to lepšie raz horšie alebo je to proste normálne a nemam sa strachovať? Ak ste boli na takom vyšetrení ako prebieha?

karolina2121
16. nov 2023

Ake staré je dieťa?

ptvw
16. nov 2023

Veru je rozdiel ci má 2 roky alebo 10 rokov

autor
16. nov 2023

@karolina2121 má 8 mesiacov

autor
16. nov 2023

Má 8 mesiacov

ptvw
16. nov 2023

Tak myslím ze pri takto malom babatinku je to úplne normálne

karolina2121
16. nov 2023

Určite je to normálne malé dieťa ktoré prespi noc je úplná rarita.

kacenocka2
16. nov 2023

Je to normálne.. môže sa mu aj niečo snívať a sa prebudí viackrát v noci..

drake122
16. nov 2023

To nie je dôvod na neurologické vyšetrenie

autor
16. nov 2023

@ptvw lebo všetci ma strašia že také dieťa má proste spať v noci a nie byť stále hore
Niekedy potiahne spánok do pol noci potom sa zobudí musím ho uspať na rukách a o 2 hodinky to isté a takto do rána...no potom je horšia noc a budí sa aj každú hodinu všetci mi vravia že má určite spánkovu epilepsiu keďže nevie súvislé spať určite hodiny:( a trvá to fakt už pol rok niekedy je horšia noc niekedy lepšia no každú noc si idem ľahnúť so stresom čo zas bude
Podľa mňa to je tým že chce byť na rukách že preto sa budí lebo hneď zavrie oči keď ho zoberiem..alebo že má adhd...

autor
16. nov 2023

@karolina2121 @ptvw lebo všetci ma strašia že také dieťa má proste spať v noci a nie byť stále hore
Niekedy potiahne spánok do pol noci potom sa zobudí musím ho uspať na rukách a o 2 hodinky to isté a takto do rána...no potom je horšia noc a budí sa aj každú hodinu všetci mi vravia že má určite spánkovu epilepsiu keďže nevie súvislé spať určite hodiny:( a trvá to fakt už pol rok niekedy je horšia noc niekedy lepšia no každú noc si idem ľahnúť so stresom čo zas bude
Podľa mňa to je tým že chce byť na rukách že preto sa budí lebo hneď zavrie oči keď ho zoberiem..alebo že má adhd...

autor
16. nov 2023

@drake122 @ptvw lebo všetci ma strašia že také dieťa má proste spať v noci a nie byť stále hore
Niekedy potiahne spánok do pol noci potom sa zobudí musím ho uspať na rukách a o 2 hodinky to isté a takto do rána...no potom je horšia noc a budí sa aj každú hodinu všetci mi vravia že má určite spánkovu epilepsiu keďže nevie súvislé spať určite hodiny:( a trvá to fakt už pol rok niekedy je horšia noc niekedy lepšia no každú noc si idem ľahnúť so stresom čo zas bude
Podľa mňa to je tým že chce byť na rukách že preto sa budí lebo hneď zavrie oči keď ho zoberiem..alebo že má adhd...

ptvw
16. nov 2023

Jezis Mária hlavne nikoho nepočúvaj a keď tak sa porad s doktorkou ale môj ma 2 a pol a teda revaval v noci dosť a je úplne normálny a môže mať aj bolesti bruška skus pupik a masáž alebo kvapky sú rôzne značky...ale hlavne sa spýtaj doktorky prosím... A neboj všetko je len obdobie... Drz sa ❤️

ptvw
16. nov 2023

A teda skus si ho dat k sebe do postele ak je pri tebe kľudný ak teda ti to nevadí a máš taku možnosť 🙂

slnecnica82
16. nov 2023

Na FB je skupina lepší spánok bábätiek , tam ti poradia

mandy202
16. nov 2023

So synom, ktorý má teraz už 10 rokov som si zažila svoje. Žiaden spánok, v noci bol hore niekoľkokrát, cez deň pospal max. hodinku dokopy.
Výsledok? Nadpriemerne inteligentné dieťa. Keď mal necelé 2 roky poznal všetky písmenká, keď mal necelé 4 roky čítal a chodil čítať príhovory na Deň učiteľov 🙂
Dnes ho musím budiť. Podľa mňa len treba vydržať

autor
16. nov 2023

@ptvw ďakujem si zlatá no doktorka to nerieši tým že malý je taký od narodenia nespač a povedala že niektoré deti sú proste také:( a tam sme skončili

autor
16. nov 2023

@ptvw vieš čo skúšala som a nepomohlo to nejak

autor
16. nov 2023

@slnecnica82 písala som tam a pani mi odpísala že v noci sa zobudí a chce zaspať tak isto ako zaspal pred tým
To je na rukách a na lopte a že preto sa budí x krát neviem teda

autor
16. nov 2023

@mandy202 takže aj ty si mala so synčekom takéto noci že sa stále budil? Takže vravíš že len vydržať? Ah hrozne sa bojím

autor
16. nov 2023

@mandy202 ďakujem ti za podporu snáď to bude aj náš prípad že v Tom nieje nič vážne :(
Takže aj tebe sa budil veľa x v noci?
Mne keď sa zobudí musím uspať a takto stále stále :(

elenita
16. nov 2023

Mala som take 2 deti z troch, teda obe moje dcery tak boli na tom. Ak Ta to utesi, najneskor v puberte to prejde 😅 a bude chciet vyspavat.

beata_k
16. nov 2023

Vacsie bludy ake ti doma radia som uz dlho necitala. 🤦🏼‍♀️ A skus pogooglit aj spankovu regresiu. Kazde dieta nou viac-menej prechadza. A este separacnu uzkost u deti.

drake122
16. nov 2023

Tieto rady a "diagnózy" znejú ako hlúposti.

mandy202
16. nov 2023

Áno budil sa stále. A nie pokojne, ale s riadnym vreskotom. Trvalo to cca do 4-5 rokov 😂 ale samozrejme stále to bolo lepšie a lepšie. Ono ak sa narodil riadne v termíne a neboli žiadne komplikácie tak by som s neurológom počkala. Ale skús sa poradiť s pediatričkou.