Je to spánková regresia?

2. aug 2024

Chcela by som sa baby poradiť, s tými, kt. ste si tým prešli. V utorok mal malý 3 mesiace a doteraz mal krásne nastavené spánky- sme na um a prvý nočný spánok trval 7-8hodín, každú noc od 20:00-21:00 do 3:00-4:00, následne sa napapal a spinkal ešte zhruba do 7:00-8:00. Zaspávanie bolo rýchle a bezproblémové. Minulý týždeň nás ale prekvapil plač pri zaspávaní a malý nedokázal zaspať inak ako na fľaši s mliečkom. Nepomohol cumlík, nosenie, nič, jednoducho dostal záchvat plaču a nedokázal sa už ukľudniť inak než mliečkom. Odvtedy sa nám začal aj v noci častejšie budiť, niekedy je hore už o 22hej, inokedy o polnoci, potom okolo 2-3tej, 6tej, 8mej. Je toto prosím spánková regresia? Douspať ho je veľmi ťažké, podarí sa to maximálne na chvíľku a potom opäť spustí plač až mu musím dať papať a spinká ďalej. Niekedy len párkrát cucne a zaspí a inokedy zasa vypije aj plnú fľašu. Netrvá to nikdy veľmi dlho, len je často hore. Vďaka.

klementinka58
2. aug 2024

zeby zubky? Ono moj ma 6 rokov a presli sme si kadejakymi obdobiami. AJ krasne spinkal, potom bolo obdobie ze sa budil s revom viackrat v noci, potom ze spal len pri mne.....

anketkarka
2. aug 2024

Podľa opisu je môj tip reflux.

lucia13022023
2. aug 2024

Môže byť, naučil sa niečo nové? Napr. Pretacat?

deti95060810
2. aug 2024

môže byť zúbky , alebo reflux...
a potom od 6 m bude separačná úzkosť..

amelia89
2. aug 2024

no jasne je to prva regresia 🙂

theanak
2. aug 2024

Je to regresia podľa mňa 🙂 Naša dcérka bola síce kojená, ale rovnako sa jej v tomto veku pokazil spánok, najprv denný (budila sa po 15-20-30min.) dlho zaspávala, potom sa pokazil aj nočný (budí sa vlastne doteraz, má 1,5r ale to bude kojením). Táto prvá regresia u nás trvala najdlhšie, ale nejak to potom prešlo a našli sme si opäť režim - kým neprišla regresia v 8m 😀 a tak ďalej. Ja som to strašne riešila, robila som si starosti ako neviem nastaviť spánky atď., ale zbytočne, v tomto babatkovskom veku cca do 1r sa tie režimy a spánkové potreby vždy menia. 🙂

theanak
2. aug 2024

A ešte doplním, vždy sme si mysleli, že zúbky určite, pri každej regresii a malej vyšiel prvý až po roku 😀

luciapavli49
15. aug 2024

Ahoj, nas ma 3,5 mesiaca a uz 10 dni sa budi kazdu hodinu, niekedy aj hodinu a pol. Je kojeny. Doteraz spaval cca od 21:00 do 2:00 alebo do 3:00. Tiez rozmyslam o tej regresii..