Dieťa sa bojí zaspať

kristina651
11. aug 2024

Ahojte, nezažil niekto situáciu, keď 6 ročné dieťa nechce večer zaspať, boji sa plače že sa jej ťažko dýcha až sa trasie.? Cez deň funguje úplne normálne a keď má ísť spať hneď spustí plač až vzlyka, svetlo musí svietiť a taktiež musím k nej ľahnúť a minimálne 10x sadne na posteľ s plačom že spat nemôže. Toto robí už 3 noc po sebe ale len keď ma sa ísť spať, doteraz bola úplne v poriadku sama spala, neviem čo sa jej stalo.

jaass
11. aug 2024

@kristina651 nesnívalo sa jej nič? Nič zle sa nestalo, čoho by sa zľakla? Skús jej pomôcť a spi pár dni s ňou…

lija22
11. aug 2024

a vies ze hej. bala sa, ze zaspi a umre v spanku

mata.g
12. aug 2024

@kristina651 Ahoj, odporúčam nejaké obdobie zaspávať s ňou. Ja som mala problém so starším synom, do 10 rokov. Vravel, že nemôže zatvoriť oči, lebo sa mu vtedy hojdá posteľ a fyzicky to cíti Bolo ťažké ho posielať spať samého, lebo stále vstával a vymýšľal, že ešte je smädný a hladný. Potom zaspal od únavy. Má histsminovú a laktózovu intoleranciu a aj to mohlo na to vplývať. Neskôr som skúsila podávať melatonín kvapky junior a lepšie a rýchlejšie zaspal .. môžeš vyskúšať

kristina651
autor
12. aug 2024

@mata.g vďaka za tip s tým melatonínom, ale je zaujímavé, že cez deň je úplne v pohode nebojí sa byť sama akonáhle ľahneme do postele dieťa je akoby vymenené.

biglovemom
12. aug 2024

No moja skoro 6rocka ma nocne desy posledne 3t 😒 1-2h po zaspani sa zobudi,place daco rozprava,v noci pride zamnou… snad toto obdobie nebude dlho trvat😢

mata.g
12. aug 2024

@biglovemom nám trvalo u oboch .. ešte s mladším 8 ročnym som zaspavala denne v detskej izbe .. je lepšie počkať kým dieťa prestane mať desy. Oni k nám tiež mohli kedykoľvek prísť do postele, v strede máme stále vankúš keby niečo. Nejaké sú tie deti teraz veľmi citlivé. Treba dávať pozor aj na to čo pozerajú napr. na YouTube a pýtať sa prečo mala des, čo sa jej snívalo a povedať jej že môže vždy prísť za vami rodičmi. Inak aj pred chorobou zvykli buntošiť

mata.g
12. aug 2024

@kristina651 áno akoby boli vymenení, cez deň si aj zatvoria dvere, keď "gamerujú" ale večer sa ťahajú neradi do tej postele.. ako slíže. Starší syn mal takú poistku - vodičku na stole, pomáhala mu zahnať strach

mata.g
12. aug 2024

@biglovemom písala som autorke ale bolo to aj pre Vás

biglovemom
12. aug 2024

@mata.g 😊
ano davam pozor co pozera, snazim sa jej viac venovat-spolocne aktivity a aj tak…obcas si pamäta sen ale vacsinou nie.
Lezim pri nej ked zaspava uz od malicka, samozrejme ked v noci pride neriesim kludne nech spi somnou.
V skolke vraveli ze v tomto veku je vyvinovy skok, ale uprimne je to neprijemne no 🫣 ale snad to nebude nejak dho trvat😞

mata.g
12. aug 2024

@biglovemom u nás detto, ako som spomenula, s mladším až do 8 rokov, čiže doteraz. Na dovolenke spával s nami v izbe na pochodovke a to ho posmelilo a až teraz to začal brať tak že aj doma už vie zaspať sám. Niektoré deti proste by mali mať posteľ s rodičmi v izbe až do 8 rokov ak treba, vidím v tom zmysel a pomoc v osmelení sa. A podľa mňa to má benefit aj pre maminu, lebo to nočné budenie nie je bohvie čo dlhodobo. Keď treba, máme zapnuté jemné svetlo na stoličke lampe..zvykli sme si aj na to 😀

biglovemom
12. aug 2024

@mata.g svetlo male ma aj ona zapnute.nepomaha.
Do marca spala somnou,od marca spi sama az☺️isla sama do svojej postele.
dat ju zas kumne?🤔 to by som mohla aj skusit. Mozno jej to pomoze .mne by to bolo Samozrejme tiez lepsie ako kazdu noc sa na to budit ze ide kumne.
No snad u nej to nebude do 8r trvat😨😰😰

mata.g
12. aug 2024

@biglovemom obávam sa že bude 🙈😁 ale na druhej strane chalani sú asi inak viazaní na mamu alebo čo

biglovemom
12. aug 2024

@mata.g 🫣🫣🫣 oh
Dakujem pozriem☺️

biglovemom
13. aug 2024

@mata.g dobre rano☺️ tak vcera spala somnou,ani necekla🥳🥳ziaden zly sen,ziadne mrncanie,ziadne place🙏🏻🙏🏻
Tak docasne ju necham umna, a potom sa uvidi☺️