Dieťa mi zaspáva iba na prsníku

5. sep 2024

Mam ten problém ze mi zaspáva vyslovene na prsníku nepije a dudle si a a ak dám preč prsník tak je dieta nepokojne .....
:(
A to aj cez deň vyslovene si pýta prsník na dudlanie
Chybu som robila ze v noci som bravala dieťa ku sebe do postele spat a tak som aj ja niekedy zaspala a tak sa dieta naucilo dudlat si prsník
Tiež neviem co robiť lebo je nepokojne plače sadne si ľahne si na zem 😞
Nechať nech sa vyplace?
Zase ak už má slzy je mi ľúto a dám prsník....
V tomto som mäkká ak vidím slzu tak mi to nedá....
Prosím pomôžte mi ako na dieta co robiť ako odnaucit od prsníka... rady pomoc skusenosti vás mamičiek sama si neviem rady

pribinak
5. sep 2024

Aké staré dieťa?

mclissa
5. sep 2024

No ako? Nedat.

eko22
5. sep 2024

Ako prepáč ale ako si si naučila tak máš. Ono je to milé zlaté keď je to babatenko malinké a takto zaspí aj máš o starosť menej neskôr, horšie to už je keď podrastie a zlozvyk ti začne prekážať. treba aby si sa trošku aj ty zaťala.

michaela789
5. sep 2024

Moji boli tiež naučení na prsník, ale dudlať iba tak na prázdno som nedávala nikdy, na to sú hryzatka, cumle alebo ich vlastné ruky. Buď pije alebo nie. A to mi tiež zaspavali na mlieku.
Chybu robíš v tom, že ustupuješ. Ja som sa zo dňa na deň rozhodla, že mlieko už nebude a aj tak bolo. Prsia som si prelepila leukoplastom a dovidenia, mám boľavé, mliečko nie je. Má vytvorenú fixáciu a kým nemá dôvod ju nahradiť niečím iným, bude ju stále uspokojovať takto.

lucia23529
5. sep 2024

Moja mala dudle tiež na prázdno keď zaspáva…potom sa odpojí a keď sa prebudí na to že sa odpojila mám pri sebe cumlík a dám jej ho a zaspinka a v noci spi s nami ale vždy ju beriem na ruky nakojit na kreslo tam sa napapa a dám k nám do postele a keď pýta dudlanie ešte dám a zaspí a odpojí sa a tiež to s tým cumlíkom keď tak 🙂 určite nenechaj vyplakať ani nič…je moc problém s tým nechať babu prsník? Nebudeš kojiť večne aj pre babo to ma ukľudňujúci efekt…teda ak nemáš babo viac ako 2 roky…pripadne keď už máš pocit že spi dlho a dudle skús dať maliček do kútika a bradavku pomaly vyberať

blaazi
5. sep 2024

Ja som tiez takto naucila dcerku, oducila som ju postupne skracovanim casu dudlania. Mala asi rok vtedy, trosku podudlala a ked som povedala ideme spinkat, tak som ju odpojila, neskor ona sama hned odtiahla hlavku a lezali sme pri sebe, kym nezaspala, pripadne som si ju zobrala do narucia
. S mladsimi, s ktorymi sa neda dohodnut to moze byt problem, to verim, ale v takom veku som pockala do fazy hlbokeho spanku, odpojila a odisla.

sisska96
5. sep 2024

Však nedaj. Nejaký čas bude revať a potom si zvykne...... akože decko diktuje?

lucia23529
5. sep 2024

@sisska96 dieťa nenechávať vyplakať keď netreba…pozri si na nete čo všetko to môže dieťaťu spôsobiť…a dieťa nevie manipulovať 🙂 o tom si treba tiež prečítať…

martul
5. sep 2024

Ale ty nepotrebuješ rady, ty vieš čo máš robiť, len na to nemáš odvahu.

sisska96
5. sep 2024

@lucia23529 ale prosím ťa kto si pamätá na to čo bolo keď mal rok, 2?

angel993
5. sep 2024

@sisska96 podvedomie si to pamätá

sisska96
5. sep 2024

Ja nepamätám ani na prd a nikto iní z môjho okolia

autor
6. sep 2024

@pribinak 15 mesiacov ma dcerka
@lucia23529 nieje problém ze ju dávam na prsník a tak zaspí ale zevraj bude zle ak bude väčšia do škôlky pôjde nebude vedieť spat bezomna a také.... tak preto by som chcela pomalí odstaviť od prsníka dudlanie a postupne aj od kojenia asi do 2 rokov... to tiež sa chcem opýtať ze do kedy kojiť dlho nechcem
Vďaka za čas a radu skusenosti

lucia23529
6. sep 2024

Do škôlky to máš strašne ďaleko ešte…je ešte malička a je zvyknutá sa na tebe ukludňovať takže je to normálne, neboj sa nebude mat problém. Zbytočne sa stresuješ už teraz 😊 kojiť môžeš dokedy chceš, najlepšie sa odporúča ako píšeš do dvoch rokoch potom už je aj babo viac samostatné

autor
6. sep 2024

@lucia23529 a je v poriadku keď si pýta prsník len tak aj keď sme vonku ...nie stále....ale niekedy ju napadne a ťahá sa ku mne sťahuje mi tricko je nepokojna plače atď
Niekedy aj každú hodinu ak som s nou sama ak sme vonku tak zabudne na to .....
Tak by som chcela určite do 2 rokov už ukončiť kojenie
To stále môj priateľ ze ak plače tak dnes mi povie....no vidíš skúša ta plačom aby si ju napríklad zo rada na ruky ... ze si vybojuje svoje atd
Ja neviem ja to asi vnimam inak ja ju vezmem ku sebe upokojim opýtam sa co sa deje dám jej vodu ale papať alebo chrípku a ak nič nechce tak ku sebe no na prsník niekedy trochu podudle a uz sa usmieva hra sa....
Aj to ze som ju naučila spávať pri mne na posteli ... nie v postieľke a už asi aj ja som si zvykla aby bola pri mne... no od malička ak spinkala v postieľke som na ňu pozerala a akosi to mam do teraz ze sa zobudí zo spánku a pozrem na ňu a to nehovorím o tom žeby mala spat v inej izbe...sama 😟 možno tiež ak už bude väčšia a bude už aj rozprávať bude rozumieť ......
Ach jaj

lucia23529
6. sep 2024

A keď ste vonku neskúšala si jej dať do fľašky mliečko? Doma je to podľa mňa v pohode..vonku možno ak ma viac podnetov a chce sa cítiť v bezpečí…tak na rukách chce byt každé bábätko ak práve nebeha..dobre robíš že sa jej takto pýtaš, dávaš jej oporu a vie že sa môže spoľahnúť na teba..s tým spaním som napríklad aj ja zvyknutá že je pri mne a partner si zvykol tiež…ak to jemu vadí môžeš si dať postieľku k sebe a pripadne preložiť ju keď zaspinka, určite ti tam nevydrží hneď kým si tiež zvykne a naučí ale malo by to byt lepšie keď skúsiš denne na pár minút. No na spánok sama jedine až od 3 rokov to skôr vôbec ak nemá súrodenca žeby spavali spolu. Áno keď bude väčšia aj rozprávať bude to lepšie, viem že existuje aj znakovanie pre lepšie “dohovorenie” s bábätkami ktoré nerozprávajú