Denné spánky ročnej dcérky

diaszoky
16. aug 2024

Baby dcerka spi prvy spanok hodinu a pol druhy poobedny budim po polhodine. Lepsi spanok babetiek mi radia otocit spanky aby druhy spanok spala dlhsie kedze nechcem aby sla spat vecer o 9, (rano vstava vzdy o 6), to mi nevadi ale vadi mi ze neskoro chodi spat o 9. Takze otazka znie co dosiahnem ze pojdem soat poobede dlho? Ved ked rano vstane o 6:00, spat pojde o 10-10:30 potom pojde spat cca o 14:00 a bude spat hodinu a pol zas vstane o pol 4 a zas pojde spat neskoro .. oni mi tvrdia te sa zrusia skore budicky odmietanie poobedneho spanku a neskoru vecierku.. ale ako sa vyriesi neskora vecierka ked po dlho poobednom spanku bude aj dlhsie bdiet nechapem tomu vie mito niekto vysvetlit? Dakujem

lucia13022023
16. aug 2024

Tiež som tomu nechápala, ale fungovalo to. Syn spal doobeda aj dve hodky, poobede pol hodinu. Otočila som to, prvý mal hodinu, druhý hodinu a pol, potom som prvý skracovala druhý predlzovala a teda spávať chodil vždy o 20:15-20:30 a vstaval o 7:30. Odpoveď nemám, ale u nás to pomohlo. Tento režim som nastavila keď mal 8m a od vtedy prespal noc vkuse, a celkovo sa mu upravil režim atď.

diaszoky
autor
16. aug 2024

@lucia13022023 chapem nasa spi praveze celu noc vkuse od malawn my sme ju budili na mlieko ako malicku.. a ako si potom predlzovala poobedny spanok to sa da?

diaszoky
autor
16. aug 2024

@lucia13022023 este rozmyslam ak syncek vstava o 7:30 kedy stiha aj ranajky desiatu a obed ? Kedy obeduje?? O kolkej cca

angeli121212
16. aug 2024

@diaszoky u nás fungovalo v momente ako si malý predlžoval čas spania na noc mu posunúť denný spánok na čo neskôr a ak sa dalo zrušiť jeden spánok. Ale u nás to bol taký signál najskôr dva spánky potom dva spánky s tým, že prvý bol kratučký a skoro po zobudení a druhý bol už dlhší a keď už sa začal čas večerneho ukladania predlžovať tak som skúsila ráno nedať spať a skusila koľko vydrží a potom išiel spať napr o jedenástej a to už keď sa zobudil vydržal večer do siedmej a potom už spal do rana tiež do šiestej... Neviem či je to zrozumiteľné u nášho toto fungovalo.. inak aktuálne ai ruší aj ten jeden denný spánok tak je to kus zaujímavé

lucia13022023
16. aug 2024

@diaszoky skracovala som prvý spánok podľa toho ako sa mu predlzovali bdele okná. Mali sme prvé BO 3h, druhé 3,5 a tretie 4,5. Pospal dlhšie kvôli tomu druhému bo, že ho mal väčšie. A teda teraz je už väčší a spi len raz, ale pred tým sme to mali tak, že vstal, ráno nepil mlieko tak okolo 8 mal raňajky. Pred spaním mal mlieko a keď sa zobudil co bolo okolo pol 11 mal ovocie ako desiatu, ale nikdy nie nejak veľa, a okolo 12:30 obed. Na druhý spánok mal o 2 čiže sme to v pohode všetko stihli.

diaszoky
autor
16. aug 2024

@angeli121212 rozmyslam ze aj ja tak urobim nala bdie zrana aj 4,5hodiny asi to este pretiahnem a budeme mat jeden spanik a ten druhy sa nestihne

ivangeline
16. aug 2024

Všetky moje deti lepšie spali doobeda ako poobede. Nemenila som to. Proste, keď dlhšie nedávali poobedny spánok, tak som prešla na jeden. V 18m, 13m, 17m, teraz bude mať 16m a prešiel na jeden spánok. Je to náročné, lebo je teplo a leto ale jednoduchšie ako pred tým. ;D

diaszoky
autor
16. aug 2024

@ivangeline presne aj dcerka spi kepsie doobedu poobede sa aj sama zobudi po polhodine. Prejdeme asi na jeden a predltim doobedu BO inak sa trapime zbytocne

janickacrazy
16. aug 2024

@diaszoky my sme okolo roka prešli na jeden spánok pri 2 deťoch, prostredny od roka nespal cez deň vôbec, ráno vstával o 4 a spať chodil o 7 večer 😅, buď rada, že ti pekne spí 😁

diaszoky
autor
16. aug 2024

@janickacrazy co??? Masakerrr

avakona
16. aug 2024

@diaszoky ja mam takmer ročnú dcérku a ako čítam celkom nerozumiem bdelim oknám ako to ma. Najprv skoro 5h a potom 3? Ci ako. Moja vstáva tak o pol7 až 7. prve BO 3h, druhé 3,5 a potom 4..o 8 spi. A spi tak hodinu a pol prvy, hodinu druhy

petronellla87
16. aug 2024

@diaszoky naša vstavala v tom veku tiež okolo 6-7. Dávala som ju späť na polhodinku o 9tej. Potom spala od 12.30 do 14.30-15.00. Večer chodila spávať o 19.30

diaszoky
autor
16. aug 2024

@petronellla87 ale moja nezaspi skor vrieska a reve neskor nema problem ale akor ju dat je u nas nonsens

diaszoky
autor
16. aug 2024

@avakona prv na takmer 5h potom 3,5 a tak do vecierky 5,5

angeli121212
16. aug 2024

@diaszoky vyskúšaj uvidíš za to nič nedáš.. ak bude zle jednoducho sa vrátite k bežným spánkom

pralinka86
16. aug 2024

A preco jej to chces menit? Ved o 9tej nie je tak neskoro... Vyzerá, ze jej to takto vyhovuje, takto to potrebuje.
O chvíľu prejde na 1 spanok, to bude mat zase zmenu a bude si opat zvykat.. takto budete mat rozbite spanky na dlhé obdobie, najprv tvoja zmena a potom kym prejde sama na 1 spanok denne

zorkahorka
16. aug 2024

Podla mate uplne ok ten rezim. Ja by som vobec dueta poobede nebudiila po pol hodine. Nevhaj ho vyspat. O 9 vecer nue je neskoro, ved je este vidno. Moje deti som ukladala o pol 9.
Tiez som mala ranostaja a teraz spi do ool 9 rano. To sa zmeni. Dolezite je, ze dobre spava. Vobec mu to nenarusaj

diaszoky
autor
16. aug 2024

@zorkahorka uz nieje vidno ona ak ma ist na 9 este sa hadze v posteli 20min a tak zaspi a preto junchcem dat skor aby sa vysoala kedze vstane tak ci tak o 6

zorkahorka
17. aug 2024

@diaszoky cim su deti starsie, tym zaspavaju dlhsie. To je normalne.

diaszoky
autor
17. aug 2024

@zorkahorka ano ale aby mi rocne dieta chodilo spat o 21:00-22:00?? No urcite