Dcéra pri uspávaní vrieska a reve

2. sep 2024

Trva to uz mesiac a pol ma 13 mesiacov mozno regresia ale tu uz mame za sebou kedy tri tyzdne nespavala
V noci . Ked ju idem uspavat cez den vieska place hadze sa uspavam
Ju kolisanim v zavinovacke. Trapime sa aj 40minut kym zaspi niekedy idem az von aby spala
Lebo mi drbne v hlave z toho. Nechapem preco to robi?! 😤😤😤uspavam ju o 3/5 az 4 hodiny ked ma prve z anky unavy napriek tomu musi protestovat vycerpava ma to stracame kopu casu nervov mate akusenosti?? V noci spe celu noc ipp bez mlieka..

ajka19
2. sep 2024

asi nepotrebuje toľko spať....treba ju unaviť, ísť von, zabaviť...

viestta
2. sep 2024

Skus ju neuspavat, nechaj ju v postielke nech si tam lezi, daj jej hracky a ked zaspi, zaspi, ked nie bude sa hrat. Alebo do kociara a chod s nou von

autor
2. sep 2024

@viestta vies co skusala som no ja len cez den vstupim do spalne a ona ako keby vie zenide soat a uz reve kukne na zavinovacku vrieska.cize ja musim uspavat v obvacke a ked zatvori oci prejdem domspalne a polozim do postielky.

nadush
2. sep 2024

Neviem, či som správne pochopila, lebo píšeš veľmi chaoticky a človek musí ozaj čítať medzi riadkami…
Asi by som skúsila zmeniť ako prvé spôsob uspávania. Ročnému dieťaťu už nemusí byť príjemné byť v zavinovačke. Ďalej by som skúsila dať ju spinkať ešte predtým, ako začne prejavovať známky únavy.
Dieťa sa v tomto veku dokáže zmeniť zo dňa na deň, preto by som skúsila nejaký nový systém.
Mne napr syn odmietal spávať cez deň od cca 15 mesiacov, v noci prespal krásne celú noc. Neriešila som, bolo tak, ako to cítil on.
Ak máš nervy a si zúfalá (čo chápem, nevyčítam), tak aj malá to z teba cíti.
Skúste sa dať obe do kľudu, možno si po obede spolu ľahnúť a ak jej je príjemné spať vonku v kočíku, neriešila by som. Nalož ju, prejdi sa, kúp si kávu a poseď niekde na lavičke 😊

autor
2. sep 2024

@ajka19 vies co uz aj mne napadlo ze nieje dostatocne unavena ale on zdrriemne na rukach a potom skoci a vresk a keby nebola unavena preco ziva? Sucha oci? Nechapem tomu

autor
2. sep 2024

@nadush skusala som aj pred znamkami unavy este horsie🤯ano rychlo pisem a robim chyby sorry😬nemozem v kuse len chodit na spanky vonku ked bude prsaat co urobim alebo ked ju nato naucim?? A potom mi v izbe nezapsi ani tolko??🤯v kociku uz nespi tak dlho ako v izbe co nam nevychadza lebompojde soat na nocny soanok o6 ked bdue mat kratke soanky cez den v kociku.. ono vecer soi valabim sa pomposteli cez den nefunguje pozera do okna je svetlo aj ked mam zatemnovacie zavesy rozhliada sa po izbe atd

autor
2. sep 2024

Plus ked dlho stracam cas tym padom uz ma obedovat unavena jest nebude a potom mi nezaspim lebo je hladna priste neviem ako z toho von

nika23t
2. sep 2024

Moja od roka spala už len raz na obed. Keď nemohla spat, počkala som pol hod a skúsila znova. Načo zavinovačka ročnej? V tomto teple zavinuta a ešte aj na rukach, no neviem. Koľko spi počas dňa?

autor
2. sep 2024

@nika23t api dvakrat soobedu hodinu a pol poobede pol hodinu. Lebo nezaspi bez kolisania cez den skace po posteli pozera po izbe uz mala par krat jeden spanok od 10-12:00 a nic kazastrofa vsetko posunute budila sa proste nieje pripravena na jeden spanok este

nadush
2. sep 2024

@anonym čiže ti spí ešte dvakrát za deň? Tak to by som určite zredukovala na jeden.
S tým jedením je to tažko, ja som davala vždy polievku pred spaním a po spánku druhé. Polievku niekedy deti jedli aj o 10:30, keď ráno vstávali skôr 😁 neriešila som, hlavne, že sa najedli v klude, potom išli spat a po spánku sa zobudili a zase si dali druhé.
Okolo toho roku je náročné obdobie, dieťatko sa mení a aj keď sa ti teraz zdá, že nevieš ako z toho von, tak o pár týždňov bude lepšie, uvidíš

autor
2. sep 2024

Minule som poobede skusal trikrat nezaspala ani vobku ska spat na noc o 18:00 a bol to v noci masaker

autor
2. sep 2024

@nadush s tou polievkou dobry napad vyskusam. No minule napr spala od 10-12 tuez som myslela ze bude pokoj no okolo 17:30 padala na usta nevladala o 18:00 isla spat dodrbala sa cela noc blud uz parkrat mala teda ten jeden spanok a nebolo to dobre

autor
2. sep 2024

@nadush dakujem za podporu snad

patka06
2. sep 2024

Nepíšeš aký má režim, kedy ráno vstáva, čo robí keď je hore
13 mesačná v zavinovačke v tomto teple ??
Podľa mňa jej už bude stačiť 1 spánok cez obed.

januska12323
2. sep 2024

Prečo je ešte stále v zavinovačke? To je pre mini bábätká, nie pre ročnú slečnu. Keď v kočiari zaspí bez problémov tak ju uspi tam a potom prelož do postele alebo nechaj tak.

nika23t
2. sep 2024

Trochu zvoľni, mam pocit, ze ju veľmi tlačis do zaspávania.

autor
2. sep 2024

@patka06 no hore som pisala ze jje nestaci 1 spanik to by musela
Vstavat neskor ona vstava o 6 rano o 10 je KO. Vstava o6 o 10 ide na prvy soanok tak svtane o 11:20-11:30 potom ide spat o 15:00 medzi rtym
Vonku orechdzka vozim ju na auticku dnus a hra s hrackami loptu si gulame v takom stane sa hrame a pochodime za ruky tak vstane 15:25 a ide soat o 19:30-20-00 kedy ako

lujza123
2. sep 2024

Zmeň jej režim jeden spánok poobede, snaž sa o presnú hodinu. Ziadne nadskakovanie, normálne do postieľky uložiť. V tomto veku sú deti veľmi citlivé na rituály, majú radi pravidelnosť a veľa vycítia aj z teba. Ked si nervózna ty nezaspi ani ona, no jasne ze nemozes byt kludna ked už hodinu nadskakujes s vrieskajúcim človiečikom v zavinovačke. Začarovaný kruh

Uspávaj v postieľke a trpezlivost, môže to trvať aj dva týždne kým si zvykne na nový spánkový režim, deti tak vzdy reagujú ked im redukujes spánky cez deň, ale zvyknú si. Dva spanky je už niekedy vela v tom roku

autor
2. sep 2024

@januska12323 ano ved tak tomeiesim no neda vzdy ked nieco mam rozvarene prsi td lebo inak nezaspi cez den iba kocik alebo ruk

autor
2. sep 2024

@nika23t netlacim ale ked vidim ze sa nehra iba vala
Oci aucha naco cakat ona totiz sa vala vala a uz parkrat jej cinkla hlava o dlazbu ze aom mysella ze ju ma rozbitu

anketkarka
2. sep 2024

Skús jeden denný spánok, ale nie o 10, ale posúvaj na neskôr po polievke. Každý deň posuň o 15-30 minut. Tak ako Ti baby napísali, daj ju do postieľky s mäkkými hračkami. Pustila by som relaxačnú hudbu, nech vie, že keď sa zapne táto hudba, tak sa ide spať. Zatemniť aj miestnosť.

autor
2. sep 2024

@lujza123 dakujem pekne skusim dodrzt tu presnost

autor
2. sep 2024

@anketkarka ano izbu mame zatemneni

autor
2. sep 2024

@anketkarka ano chapem ja by som mile rada ju dala
Na jeden spanok dlhy a pokoj Lenze: ked vstava o 6 rano ona nevydrzi napr do 11 bdiet max do 10:00 dnes napr vstala
O 5 rano.cize ona keby spala ipp dve hodiny jedwn spanok hore je o 11 a to by sa do vecera zblaznila
To by velmi dlho bdela 😤nevydrzala by naor do 19:00

autor
2. sep 2024

Rozmyslala som este otocit soank prvy kratky druhy dlhy áe ked mi vstane po hodine a pol o pol4 napr ako dlho bude bdiet? Do 22:00?🤦‍♀️

tanicka907
2. sep 2024

13 mesacnu, cize rok aj jeden mesiac, este zavinujes?

Inak moja ma jeden a pol roka a uspavanie hodinu je standard 🙂

rk123
2. sep 2024

prvy spanok jej skrat a zobud ju po 30minutach, aby bola unavena aj na druhy spanok.
urcite ju nezavinuj preboha, ani sa jej necudujem ze vrieska, ja by som tiez vrieskala 😂

autor
2. sep 2024

@tanicka907 ano zavinujem tak je zvyknuta vecer ale nechce uz

autor
2. sep 2024

@rk123 ved ona inak nezaspi

viestta
2. sep 2024

Preco ju uspavas v zavinovacke? Rocne dieta v zavinovacke? Nenapadlo ti, ze je v tom musi byt horuco a nepohodlne?
Tak ju daj spat v obyvacke. Poloz na gauc a nech lezi a mozno zaspi. Ja mam pocit, ze jej tym nasilnym uspavanim riadne ides na city a ona potom nevie co so sebou. Netreba vsetko silit, niekedy je lepsie nachat veciam volny priebeh. My sme mali obdobie, ked zasadne odmietal cez den postel. Akukolvek. Pritom vecer sam zaspal v postielke aj bez uspavania. Kolkokrat zaspal na zemi pri hrani. Nic sa nedialo, ked bolo chladno zakryla som ho a spal kde bol.
A v prvom rade zrus zavinovacku. Uplne a celkom na vzdy. Uz je velka na perinku. Ta je pre malicke deti. Kup jej spacie vrece, ked myslis, ze musi nieco mat