Čo je za častým nočným budením ročného syna?

nikolcrow
25. jún 2023

Ahojte mamky už pol roka riešim katastrofálny spánok u ročného syna .. môže byt za častým nočným budenim zlý návyk ? Ide totiž o to, že syn milujem kočík a spanie v kočíku od malička mi tam zaspáva. Aj na nočný spánok ho uspim v kočíku a prenesiem do postieľky. Cez deň ma 2 spanky a len v kočíku chodíme na prechádzky 2 x a vzdy mi tak pekne pospi no bojím sa, že prave preto že spi tam, ma katastrofálny spánok v postieľke. Samozrejme som ho skúšala uspavat aj na posteli zaspal, no do 5 min je v postieľke hore 😞

denkabemommy
25. jún 2023

@nikolcrow sú deti, ktoré spia a deti, ktoré nespia. Vyrastie z toho. Môj druhorodený bol tak 11x za noc hore do 1.5r, potom sa to lepšilo, až sa prestal budiť, ak mu netreba na wc (má 2.5r). A bolo jedno akým spôsobom som ho uspala, denný spával aj v posteli, aj v kočíku, aj v nosiči

zuzuliennka1
25. jún 2023

@nikolcrow a ked ho na nocny spanok uspis v kociku a prenesies do postielky? zobudi sa?

beata_k
25. jún 2023

@nikolcrow Je to mozne, ze to tym kocikom. Ked prechadza z jednej fazy spanku do druhej tak potrebuje hojdanie kocika....a nema ho. Zobudi sa.

nikolcrow
autor
25. jún 2023

@zuzuliennka1 keď ho prenesiem nezobudí sa také 2 hodiny dokáže este spať no akonáhle príde prvé zobudenie už to je strašne :( uspim ho, napr hladkam, ale za 5-10 min je hore zas a toto robi celú noc až kým ho nedám do kočíka tam ma spánok oveľa kludnejsi

ankare
25. jún 2023

@nikolcrow neboj, vyrastie z toho. Ja mám dvoch nespavcov. Mladšieho ešte stále dojcim a, chvalabohu, to mu pomáha uspať sa. Uvidíš, raz nám to bude chýbať a budeme uz len spomínať. Mysli na to, že bude lepšie. Držím palce!

zuzkapap
25. jún 2023

No je na to zvyknutý 😅 aj dcéra bola taká, že nikde len v kočíku spala, našťastie len cez deň ale jak som si ju naučila, tak som mala 🤦‍♀️ keď mala 6-7m bola som vonku 4x denne a nachodila som 10-15km lebo inak nespala 🥺 potom v zime sa mi ju podarilo presunúť na balkón, že spala tam v kočíku... uz to bol pokrok a nakoniec až v 18m keď prešla na jeden spánok sme boli schopní ju položiť do postieľky a zaspala, ale to len preto že bola strašne unavená a konečne dozrela na to, že si dala vysvetliť že bude spinkať tam... V takom veku sa už da vysvetliť aspoň niečo našťastie😁 treba vydržať 😅

janickacrazy
25. jún 2023

@nikolcrow Tak ho nechaj späť v kočíku aj cez noc, viem, že má tu mamičky možno udupu za tento nápad, ale mala som jedného nespavca a viem, aké náročné to môže byť. Tiež ma napadlo, že 2 spánky cez deň je veľa pre ročné dieťa. Skús prejsť len na jeden spánok cez deň, možno potom bude viac a lepšie spať v noci. Okrem toho teraz je fakt horko a aj mne deti horšie spia.

zuzuliennka1
25. jún 2023

@janickacrazy teraz si mi pripomenula sestru mojej spoluziacky z vysky - tiez mala takeho nespavca, ani nosic, ani satka, a ze aj na nocne spanie ho nechavala v kociku. Netrvalo to dlho, ale toto fungovalo. Proste kocik odparkovany vedla spalne. Ked to inak nejde a toto funguje, preco nie.

nikolcrow
autor
2. júl 2023

Ďakujem mamky dávam update zrušila som spánok v kočíku úplne ( prechádzky vonku nepočítam ) a zlepšenie prišlo hneď 🥹🥹🥹 2 dni poplakal keďže nechcel ležať na posteli no 3 deň už nebojoval a teraz už bez problémov len naňho polozim ruku a spi … z 10 budení za noc máme tak 2-3 🥰veľmi sa teším konečne žijem