Bábätko nevie zaspať, aj keď je unavené

29. júl 2023

Moja dcérka je niekedy dosť unavená až je z toho nervozna veľmi plače a nevie zaspať .Dnes to bol boj. Po kupani som jej davala papat uz pred papanim bola uplakaná. Pokračovalo to dalej. S manzelom sme sa ju snazili uspať v postielke, na rukach, manžel s nou chodil hore dole, cumel nema rada .... Veľmi plakala . Davala som jej papat, kojim, troska popapala ale zase sa začala hnevať tak ku koncu dňa mi tečie mliečko pomalšie ako počas dňa a aj to ju hneva... Nechápem prečo všade čítam, že dieťa si samo nastaví to, koľko mliečka bude tiecť , tak nechápem prečo mi to raz tečie normálne počujem že pekne prehĺta a potom pomaly kedy sa hnevá ako dnes... Veľmi chcem malinkú kojit, ale takto pridem o nervy a mala bude stale podráždená. Ako nedeje sa to každý deň že je taká nahnevaná a uplakana.
Ale dnes mi až trhalo srdce ked tak veľmi plakala to bolo hrozné... Prečo ked je unavené nevie zaspinkat? Robim niekde chybu? 🙄
Poprosím len normálne komentáre... Ďakujem

ropucha6
29. júl 2023

No cim unavenejsie dieta, tym horsie zaspava, to pozname. Musis vycihat ten spravny moment, kedy dat spat. Kolko ma mala?

cervenaruza123
29. júl 2023

Velmi zavisi od veku dietata. Dieta si sice samo nastvai kolko mlieka potecie, lenze to trva, kym sa zladite. Tie prve tyzdne az mesiace po narodeni to byva narocne, lebo aj dieta si na vsetko zvyka, aj to kojenie je do istej miery boj. Ja som prve tri mesiace bojovala s dojcenim a trapili sme sa, az potom sa to ako tak ustalilo. A aj tak boli stale obdobia, ze plakala, ze bolo zrazu malo mlieka, ked sa jej prudko zvysila spotreba, chvilku to trva, kym sa aj tvorba mlieka zvysi. Ale to uz som vedela ako na to. Niekto dava na noc aj umele mlieko a koji len cez den, aj to sa da skusit. Ale niekedy to vedie k znizenej tvorbe mlieka. Moja dcerka mala iste obdobie take, ze vecer stale vela plakala a az tak zaspala. Som neskor aj nasla, ze sa to nejak vola, ze v istom veku su deti akoby nervozne z celeho dna, lebo si uz viac vsimaju a su z toho vlastne aj nervozne a musia tu nervozitu zo seba akoby vyplakat. Tak moze to byt aj tym, ze je sice unavena, ale potrebuje zo seba vybit este energiu a dieta to vie jedine placom.

denkabemommy
29. júl 2023

Tzv. Preúnava, unavené dieťa, až nevie zaspať. Pripadne to znie aj ako kolika 🙈

basska_b
29. júl 2023

Nepises, kolko ma mala, to je dost podstatne. Ak je do 5 mesiacov, to aj na stranke spankovych poradkyn pisu, ze dieta este nema utraseny rezim, jeden den je taky, druhy onaky, netreba sa tym trapit. A ja som skuseny kojič a tiez som riesila, ked mal maly 3 mesiace, ze som vecer nemala mlieko. Proste som bola unavena, hladna, nervozna, ustresovana... vecery su tazke vzdy. Drzim palce, vsetko robis dobre, nic nevzdavaj. A ked je dieta unavene, nech nejde z ruky do ruky, z miesta na miesto... resp. ak z teba citi nervozitu, to uz radsej nech ide k tatovi...

anketkarka
29. júl 2023

Čím je unavenejšie, tým viac nevie zaspať. Čím si unavenejšia a vystresovanejšia, tým máš večer menej mlieka. Skús sa na večer šetriť, isť poobede spať s bábom, piť feniklový čaj a malé davať spať skôr, ak sa Ti fakt zdá, že je to únavou a nie hladom ten plač. Veľa tekutín, pokoj a niečo na podporu tvorby mlieka neuškodí.

lucia13022023
30. júl 2023

Sledovala by som si bdele okná podľa veku bábätká.. Ako píšu baby vyššie, čím preunavenejsie dieťa, tým ťažšie zaspáva.
Môj malý ma 5 mesiacov, jeho bdele okná sú 2 hodiny a 10 minút, keď to presvihnem je zle. Mam aplikáciu kde si zaznacujsm ako spi a tam mi ukazuje ako dlho je hore, čiže vždy keď pozriem viem ze ešte pol hodina napr a ma ísť spať. Večer chodí spať o 20:00, čiže vstávať by mal niečo pred 18:00..ale hovorím to je 5 mesačne, neveim koľko má tvoje babo. No tie bdele okná pochopiť a aplikácia má zachránili

autor
30. júl 2023

@ropucha6 mala ma 4 a pol mesiaca

autor
31. júl 2023

@lucia13022023 ako sa prosim vola appka? Tak ona je hore tak 2 hodky ked su 3 u nas je vtedy uz zle... Ale nasla som velmi dobry clanok a vsetko sedi na nasu malu co sa tyka toho kedy je babatko unavene... Tak ze uz budem vediet
https://www.lepsispanokbabatiek.sk/znamky-unavy...

autor
31. júl 2023

@basska_b mala ma 4 a pol mesiaca...ved ano niekedy je to tazke a manzel to niekedy vie lepsie ako ja..

lucia13022023
31. júl 2023

Autorka huckleberry

pjosa
31. júl 2023

čím unavenejšie, tým ťažšie...