Ani nie mesačné bábätko nespí

kamila432
27. júl 2024

Ahojte, na zaciatku jula sa nam narodil syncek.. Doteraz spal vacsinu dna, budil sa len na papanie alebo ked potreboval este odgrgnut. Od pondelka je to bieda, cez den spi max 4 hodinky (ak som to aj neprehnala) je nervozny, unaveny a stale place. S manzelom sa ho snazime utisit, kocikujeme, nosime, spievame, rozpravame sa snim, ale nic nepomaha.Skusam pri zaspavani aj hladkanie na hlavicke, na licku, no nic. Stane sa, ze zaspi na 10-30 minut (ako kedy),z nicoho nic sa zobudi a zacne plakat. V noci spi celkom fajn, zobudi sa na papanie, nakrmime, odgne si, ulozime do postielky a spi dalej. Musi byt aj unaveny, takze pocitam, ze preto v noci spi fajn. Uz rozmyslam nad hocicim, ze preco nemoze spat ako predtym. Myslite, ze by to mohlo byt aj z nevyhovujuceho mliecka? Napr. ze by mu tazsie travilo? Davam mu Kendamil. Kaka kazdy den a stolica je v poriadku. Mate nejake rady? Co skusit alebo co by mohol byt este dovod aj ked myslim, ze ich moze byt milion🙏🏼

tinalia
27. júl 2024

@kamila432 moze byt hladny/smadny, preunaveny, moze ho boliet bruško, moze mu byt teplo..niektore deti maju 30minutove spanky pocas dna, dolezite je, ci je spokojne. Naša mala take problemy kvoli brušku, časom sa to zlepsilo, pouzivali sme aj probiotika aj espumisan a traviaca sustava je zrelšia.

kamila432
autor
27. júl 2024

@tinalia papa kazde 3 hodinky, pit mu davame taktiez.. Probiotika kazdy den do mliecka a pred kazdym papanim Sab Simplex, to nam kazala pediatricka.
No on velmi spokojny neni, alebo teda predtym bol spokojnejsi.
Kazdopadne dakujem😊

laskonka_lasky
27. júl 2024

Môj syn spával za deň 3x po 20 minút. To bola jedna hrôza nijak sme ho nevedeli uspať,v noci spal pekne zobudil sa 2x na kojenie. Teraz to s ním máme naopak,čoskoro má 8 mesiacov a cez deň si pospí 2x po 2 hodinkách. V noci je hore aj 15x...cítim sa príšerne

olivia_c
27. júl 2024

@kamila432 ahoj, ja som toto riesila par dni/tyzdnov dozadu. Odbil 2 tyzden malej a presne toto co opisujes, plus velmi plakavala po jedle atd. Zajtra ma 2 mesiace a je to o 90% lepsie, uz spava a place skor ked je unavena uz len. Tiez mi spavaal max 4 -5 hodin za 24 hodin. Vysadila som nezmyselny sab simplex, coliprev a presla na uz z nutrilonu klasickeho a nutrilonu na koliky na Hip bio combiotic. A uz je vsetko OK. Ziadne koliky, skor ma tichy reflux - skus si precitat, ja som malu nevedela ani este neviem dat lezat tak hodku po jedle.

olivia_c
27. júl 2024

@kamila432 a ked som zvysila davky jedla, vtedy to ustupilo. Mala mi pije 120ml so 4 odmerkami cca kazde 3-4 hodiny. Uz sa neriasim pediatrickou, ta ju uzvarela s kolikami a raz mi hovorila, ze je vela a potom malo no proste cele zle. Ak ti na supu vypije mlieko, ze nic neostane, tak mu davaj viac. Mne mala od zaciatku pila vela; nikdy nenechala nic vo flaske, nenecha ani teraz. Aj ked som jej strelila aj viac ako 120 ml aj vtedy dopije.

babovka2321
27. júl 2024

Pridavam sa k skusenosti, ze casto boli deti brusko prave z kadejakych kvapiek. Aj z biogaia napriklad, D vitamin vigantol robi vela detom problem...