Ako ste ukladali spať novorodencov?

129oveciek
12. aug 2024

Ahojte,

Ako ste ukladali svoje babatka spat? Myslim novorodencov, ked babo vacsinu casu prespi a este sa nevie moc hybat ale aj neskor ako vam deticky rastli. Ci ste vzdy ukladali iba do postielky aj v noci aj cez den alebo ste to riesili inak?
My mame doma 5 tyzdnove babo a zatial nam cez den spi v hniezdocku na gauci v obyvacke a v noci v spalni v postielke.

pribinak
12. aug 2024

@129oveciek do postieľky aby si zvykol na to miesto, že tam bude spinkať

lucia13022023
12. aug 2024

Prvý mesiac v hniezde v obývačke ale to som o spánku nevedela nič, potom v spálni v postieľke.

milanemila
12. aug 2024

@129oveciek doslova hocikde vramci bytu alebo kocik. Ma teraz rok aj 4 mesice a je schopny zaspat hocikde aj ked cestujeme aj u babky (rovnako sme to mali so starsou). Ani som nejako nezatemnovala izbu a nerobila uplne ticho. Tma vzdy iba na nocny spanok.

ns994
12. aug 2024

Bud do postielky rovno alebo vacsinou cez den zo zaciatku bol v hniezde v obyvacke

petronellla87
12. aug 2024

@129oveciek cez deň na gauči v noci v postieľke...neskôr keď už sa vedela pretacat spavala len v postieľke

hederamonstera
12. aug 2024

Na mne, v hniezde v obyvacke, v noci v postielke pri mne

gejb
12. aug 2024

@129oveciek len v postieľke, hlavne kvôli monitoru dychu.

anjelicek26
12. aug 2024

Mame prenosný monitor (owlet), takže na začiatku spal hocikde. Teraz ako sa pretaca na všetky smery v spánku a plazit začína... tak je nazad v prístavnej postieľke vedľa mojej postele na noc..

diewcatqoo
12. aug 2024

Cez den spava bud v postielke alebo na manzelskej posteli v spalni, pripadne v obyvacke na gauci alebo v kociku. Vacsinou ju predtym nakojim a bud polozim rovno na miesto, kde ju chcem ulozit k spanku - ked vidim, ze je uz nalomena, alebo este chvilu kolisem na rukach - som si vedoma, ze je to blby zvyk a budem si za to o par tyzdnov nadavat.
Na nocny spanok ju ukladam do postielky. Predtym okupeme, nakojim a polozim ju tam. V noci, ked sa zobudi na kojenie, vratim ju po nakojeni do postielky a vacsinou hned zaspi. Na posledne nocne kojenie sa budi okolo siestej, pol siedmej, tak vtedy si ju uz beriem k sebe do postele, nakojim tam, chvilu s nou este polezim a potom vstavam.

beata_k
12. aug 2024

@129oveciek Mal svoje miesto. Ja tiez nespim kade tade po byte.

anavixy
12. aug 2024

Kde bola, tam spala. Cez den nikdy nespala v posteli (postielku ani nemala, spi so mnou). Ja tiez spim cez den kludne kade-tade, ked mozem. 😄 Teraz spi vacsinou kazdy spanok v posteli, takze za mna je uplne jedno ci ma alebo nema svoje miesto. Treba robit veci tak, ako to vyhovuje vam, nie inym.

kris_tin257
12. aug 2024

Do zavinovačky vždy nabok vyššia poloha a iba do postieľky (pretože len tam sme mali monitor dychu)

patka06
12. aug 2024

Cez deň občas zaspala aj v ohrádke, ale ak som cielene ukladala spať, tak len voľne do postieľky, bez zavinovačky a hniezdo sme nemali.

minesasubu
12. aug 2024

Ja som dávala od začiatku spávať cez deň kade tade po byte bol v paperovej perinke a hniezde od Evy Kiedrnovej , večer po kúpaní išiel spať do spálne do postielky vankuš a perinka od Evy kiedrnovej
dostala som túto radu aby si nezamienal den a noc takže cez deň normalny život a v noci ticho ani raz sa nestalo aby v noci ,,žúroval,, a cez deň stále spal

lenka_vi1
12. aug 2024

Od narodenia v postieľke.

petamich
12. aug 2024

Ked sme boli doma vzdy v postielke, okrem obdobia, kedy denny spanok spaval v kociku