Ako ste naučili vaše deti zaspávať vo vlastnej posteli?

biankaaa2292
10. máj 2024

Žienky ako ste naučili vaše deti zaspávať vo vlastnej posteli? Môj syn spí od 4 m v postielke ibaže predtým iba na rukách zaspal, teraz len horko ťažko zaspí v kočíku (iné naňho nefunguje má 1 rok) . Ďakujem za každú radu, skúšam všetko

simona1306
10. máj 2024

no, ja som ju tam proste polozila a vysvetlovala ze na spanie ma postel a musi v nej spat ... jasne ze prve dni plakala a nechcela tam byt, ale vydrzali sme ... sedela som pri nej , drzala za ruku a cakala ... a vlastne nam pomohol este aj mojkacik ....

biankaaa2292
autor
10. máj 2024

@simona1306 on mi hneď sadá, hneď zdrhá 🫣

ns994
10. máj 2024

U naa tiez najprv len na rukach upokojit a potom ulozit. Postupne sme ho na rukach len upokojili .a ked zacal zaspavat dali sme do postielky. Aby si uvedomil kde je ale zaroven zaspal. Snazili sme sa eliminovat ruky co najviac. Islo to. A potom sme ho dali rovno do postielky nech sa sam upokoji a sam zaspi. My sme len prinom nic nerobime. Max sem tam zasskame alebo pohladkame inak nic. Zaspi sam a spi celu noc

really8
10. máj 2024

@biankaaa2292 no, nebolo na vyber. U nas bol zaklad poriadne unavit😁 prve asi dva tyzdne som pri zaspavani lezala s nim, spievala pesnicky, ktore zaberali aj v postielke a cumlik pomahal. Potom som ale s pupkom zacala prevysovat nosnost postele tak som lezala na zemi a stacilo ze vedel ze som tam. Tiez boli pokusy zliest a stat a ist za hrackami ale vzdy som ho vratila naspat polozila a ulozila. Boli dni ked zaspaval aj 45 minut. Teraz po 3 mesiacoch len polozim, podam cumlik a uz lezi az zaspi. Ale musim povedat ze ja som nikdy neriesila nejake extra problemy s uspavanim.

ns994
10. máj 2024

Aj nam sa stavalo ze sa posadil pochodoval po postielke. Naspat sme ho ulozili alebo pockali chvillu ci sa ulozi sam. Zo zaciatku to bolo náročné davali sme ho naspat lahnut ale netrvalo to dlho. Vacsinou len chcel najst polohu na spanku. Teraz aj ked sa postavi svacne sebou o postel najde polohu a spi 🤣 minule sa o postel hodil o drevo a nic . Spal 🤣 spi sam vo svojej izbe v svojej postielke od 6 mesiacov a je spokojny. Jasne su noci a noci stale je to male dieta ale vacsinou prespi celu noc a je spokojny. Ked spaval s nami rusili sme sa navzajom .takto je spokojny aj on aj my 🤣

simona1306
10. máj 2024

@biankaaa2292 Ano, aj mala to robila, ona dokonca aj dost plakavala po stojacky, alebo naopak, skakala , napodobnovala zvierata , brblala si, ale hovorim, z postielky vyjst von nemohla, to som ju vzdy otocila ze naspat a mohla sa aj poskladat ... za mna, je najdolezitejsie hlavne nepolavit, ked sa stym uz raz zacne ... hej, mozno neoblubeny nazor ale tak na niektore deti len vysvetlovanie nezabera , teda aspon na moju male nie

ivangeline
10. máj 2024

Urob postieľku tak, aby nezdrhal. Na to je. ;D

pribinak
10. máj 2024

K všetkým radám, ešte schovať kočík. Proste aby nebola iná možnosť ako postel.

biankaaa2292
autor
10. máj 2024

@ivangeline pýtala som sa na normálnu posteľ 🙂

ivangeline
11. máj 2024

@biankaaa2292 … a prečo posteľ, keď stále uteká? To ma aký zmysel? Keď bude mať cca 2, tak potom skúšať. Dieťa bude rozumnejšie, trpezlivejšie, bude sa viac kontrolovať a vybehne len pár x.. pár x sa uloží a hotovo. Pripadne, zaspávať s ním. Ja by som v roku si sama sebe nerobila také. ;D (nervy)

evaachesa
11. máj 2024

@biankaaa2292 kvôli čomu chceš dať ročné dieťa už do postele keď spí v pohode v postieľke?

biankaaa2292
autor
14. máj 2024

@evaachesa pointa celého je tá, že mi zaspáva v kočíku a pýtam sa ako ste naučili zaspávať dieťa samé. 🙂) či je v takej postielke alebo normalnej posteli.