Ako prestať uspávať na prsníku?

9. júl 2024

Ahojte. Syna od narodenia uspavam na prsníku. Ma rok a pol. Okolo roka som sa snažila o uspavanie bez. Čiastočne sa aj darilo, vyzeralo to tak, že pár krát si cucol ja som ho odpojila a douspala hladkanim. Neviem čo sa zmenilo ale opat vyžaduje prsník stále až do doby kým na ňom nezaspi nehovoriac o tom že v noci keď sa zobudi inak ako na prsníku ho neviem douspat. Ak sa snažím inak a to akokoľvek či na rukách, či hladkanie, hmkanie, spievanie vselico som skúšala skratka nič nezaberá spustí strašný plač až kým mu nedám prsník. Ja uz ale veľmi chcem prestať kojiť :( vadí mi to uz
Cez deň nie je dojčený vôbec. No tak isto ak chcem aby počas denného spanku spal v posteli, musím mu dať prsník…preto spáva v kociku.

denkabemommy
9. júl 2024

Volá sa to ukotvenie dojčenia, o pár dní-týždňov znovu nebude prsník vyžadovať 🙂

angeli121212
9. júl 2024

Tak neviem či pomôžem ale ja som v rámci odstavovania preučila na UM z fľašky.. na mojom bolo vidieť, že ešte vypije to mlieko a tak som prešla podľa niekoho z blata do kaluže ale na počudovanie dosť to pomohlo nakoľko v noci už nedávam vôbec UM akosi sám prestal chcieť.

euie
9. júl 2024

Akoby som o mne citala 🙈 bolo to narocne obdobie suplovat v noci dudlik prsom. Pediatricka ked to pocula, povedala ze ideme odstavit. A tak aj bolo, mala sa pojedovala chvilu s UM, ale pochopila relativne rychlo. V noci sa potom budila len jediny krat na flasku s UM. Drz sa, ale skus si hovorit ze toto obdobie je narocnejsie pre teba, aj vydrzat ten cely natlak, ako pre dieta.

autor
9. júl 2024

@angeli121212
@euie
Od narodenia je aj na umelom aj dojčený. Večer u nás vyzerá tak že najprv stiahne fľašu umeleho a potom hľadá moj prsník na ktorom sa ududka k spanku takze u nás umelé mlieko riesenim nebude :D cumlik nechce ani nechcel od narodenia ho z neho napinalo

autor
9. júl 2024

@denkabemommy a potom ? Pár týždňov a opat zas ho bude vyžadovať ? 😃 ja som už frustrovaná…absolútne ho nechcem dojčiť ešte mi aj posledné 2 mesiace druhou rukou chytá druhu bradavku a to nemozem ani vystáť, nenávidím to a ked mu ju chytím zacne sa hnevať a ešte aj to ho rozreve proste ja to dojčenie len trpim

angeli121212
9. júl 2024

aj moj toto robil zo začiatku... ja som vtedy dala aj chvilku viac Um a už počas toho ako ho jedol som ho hladkala a celkovo sa snažila navodiť tú atmosféru.. bolo to náročné v jednom momente, keď chcel po fľaške mlieka aj prsník ale vtedy som sa zaťala a nedala som ale som ho mojkala hladkala dokonca mu dala keksík ten nás vtedy zachránil a oo sa to potom zlomilo.. potom sme takto fungovali týžden a potom na večer som tiež už nenakojila len UM a bolo to už oveľa ľahšie..

denkabemommy
9. júl 2024

Úplne chápem, tiež som ale nikdy nedovolila chytať mi druhú bradavku, odpojila som od dojčenia, vysvetlila, že sa nemôže chytať 😅🙈 po asi 3 plačoch pochopili obaja synovia. A nie, ukotvenie prebieha len raz, potom nebude už toľko vyžadovať dojčenie 🙂

angeli121212
9. júl 2024

no autorka tu už nie je veľmi cesta len ozaj nedať a vydržať.. vysvetľovať.. byť pri ňom ale nedať.. ak ti je už dojčenie nepríjemné tak už nie je o čom

euie
9. júl 2024

Ano, treba proste sa zatat a nedat prso len flasku s UM. Vydrzat to. Moja sa strasne jedovala, tiez som to ja najprv nedavala a "prehovorila ma". Ale uz v jeden vecer som bola tak nevyspata, znicena, ze mi v uvidzovkach nic nerobilo aj ked jacala. Vtedy sa to zlomilo, zobrala si UM a zaspala s flaskou.

angeli121212
9. júl 2024

@euie ja som chcela odstaviť s čo najmenším plačom a mam pocit, že na nášho drobca dosť fungovalo, že aj keď som nedala bola som k nemu veľmi empatická teda som sa snažila ozaj som ho mojkala hovorila dookola, že chapem že chce mlieko ale už mu ho nemôžem dať... Aj som si ho popestovala riadne v náručí a u nás naozaj záchrana bola.keď som mu povedala, že mlieko mu nedám ale aby mu bolo lepšie dám mu keksík ako bolo to aj milé ako si zjedol dva keksíky pritúlil sa a zaspal no asi som aj mala šťastie na okolnosti

autor
9. júl 2024

@angeli121212 skúšala som dať väčšiu porciu samozrejme, skúšala som aj sýtejšiu veceru a skúšala som aj posunúť čas vecere ale nemalo to žiaden vplyv. On si vypije umeleho toľko koľko on chce a keď ma dosť už hľadá cicku na spanie :D

angeli121212
9. júl 2024

No to je už len o zvyku tu už ozaj sa len zaťať

euie
9. júl 2024

@angeli121212 tak to obdivujem, ja som uz bola totalne KO, na nejake rozsiahlejsie vysvetlovanie som nemala kapacitu. Napriklad ale teraz s odstupom viem zhodnotit, ze som mohla byt raznejsia a nedat prso a nechat ju pojedovat jediny vecer (ale ja som sa vzdy zlakla a nakoniec som dala), mohli sme to mat rychlejsie cele za sebou..

autor
9. júl 2024

@denkabemommy
@angeli121212
@euie
@angeli121212
No tomu keksiku ešte mozem dať šancu :D ale ten plač to neviem ako zvladnem…ja som sa len niekoľko krát pokúsila nedať ale on behom chvíľky spustí strašný rev akoby som ho mučila 🥲

angeli121212
9. júl 2024

@euie tak ja som dlhšie premýšľala nad odstavením ako to urobiť lebo som vedela, že potrebujem v tom nejaký systém ako na to.. aj som si čítala ale tie rady nič moc.. ja som myslim si aj čas vychytala keď ešte nebol malý úplne závislý od dudlania ale ešte reálne pil.mlieko.. odstavovať som sa rozhodla keď som si všimla, že v noci chcel o jedno kojenie viac ako bežne a išla som na to postupne bolo to aj pre neho aj pre mňa menej stresu... Myslím, že sme to takto ja aj on dali hlavne preto, že sme vychytali moment

angeli121212
9. júl 2024

A dávaš už len pred spaním? Skús ešte tak že mu aj skôr budeš hovoriť že dnes bude mať mliečko od maminky až večer napr a na obedny spánok nedaj a na večerný áno možno by pomohlo aj takto postupne.. alebo ešte skúsiť skorej v noci nahradiť prso len UM.. och ja viem, že je to ťažké.. je to ako ruská ruleta a skúšaš čo zafunguje.. ešte ma napadlo popri um a kojeni mu držať ruku že by si uspávanie aj s týmto zafixoval? Neviem nahlas rozmýšľam čo by ti mohlo pomôcť

autor
9. júl 2024

@angeli121212 práveže dávam podľa toho ako cez deň papa. On je veľmi vyberavy ma dni kedy mi ani nechce otvoriť ústa na lyžičku tak vtedy je na umelom a potom ma dni kedy by zjedol aj tanier po jedle tak vtedy ma um len pred spanim čiže zas…vyskúšané verzie podávania umeleho mlieka mam a tiež to nemá efekt 😏 v noci sa budí 2x to mu dám umelé mlieko a väčšinou pekne spi dalej ale ak sa zacne aj po UM preberať tak to už ho uspim jedine na prse

angeli121212
9. júl 2024

Chápem ono dať cez deň len UM mi nepríde taky problém ak ho už nedokojíš a kojíš len na spanie a v noci... A o koľkej nad ránom sa začne preberať keď mu nestačí UM? Koľko ti vlastne spí? Náš napr má tiež rok a pol a chodí spať okolo 20 30 a vstáva o 6 tej

wonder13
10. júl 2024

Úplne vás chápem, ja som bola na tom rovnako. Deň,noc kojiť. Plánovala som skončiť keď mal rok, nevyšlo. Na 2.narodeniny som bola už na prášky z celého kojenia. Pripravovala som ho, rozprávala som mu dookola, že je veľký, naučila som ho na mlieko z pohára, vravela som že ma to bolí, skúsila som nedať prsník ale strašne reval, bil ma, tak nič. Napokon som zo srandy prelepila prsník náplasťou Curapor, a od tej chvíle som viac nekojila. Samu ma to riadne prekvapilo. Ale vtedy malý pochopil, že ma to bolí, že mi to doktorka akože prelepila. Uspavanie bolo potom sice ťažšie, ale na obed som ho uspala v kočíku a postupne sme si vytvorili systém, že si lahneme, zaspievame a zavrie oči.