Ako odnaučiť dieťa zaspávať húpaním?

11. feb 2024

Ahojte, syn ma 19 mesiacov a stale je ochotny zaspat iba pomocou hupania v polohovatelnej stolicke. V noci sa budi aj 3-4x, sam zaspat nevie a pyta sa do stolicky. 😮‍💨 Pomaly mu bude uz vsak stolicka mala a rada by som ho to nejakym menej drastickym sposobom odnaucila. Akokolvek sa snazim (znizujem frekveciu a dlzku hupania, polozim ho iba v polospanku do postielky, polozim si ho k sebe do postele, spievam mu, hladkam ho...) spusta extremny rev a pyta sa do stolicky, kde sa upokoji a relativne rychlo zaspi, az nasledne ho prekladam do postielky. Viem, naucili sme si ho tak, odnaucit ho bude taske, ale ja uz fakt nemam napady, ako ho odnaucit. Nie som za metodu vyplakavania, ale uz fakt neviem, ako inak docielit, aby nepotreboval zaspavat hupanim. 😮‍💨
Dakujem pekne za zdielanie skusenosti, rad a tipov!
Komentare tipu, mas ako si si ho naucila a pod. si prosim nechajte pre seba...toto nie je cielom tejto diskusie. Dakujem za pochopenie.

autor
11. feb 2024

*tazke

sun_shine_2020
11. feb 2024

Ahoj, skus kontaktovat spankovu poradkynu: lepsi spanok babatiek alebo Spinkaj babo.
Nikoho nepocuvaj, ze naucila si si ho tak 🙄 kazde dieta ma nieco: jedno ma cumlik, druhe zas nosi dlho plienky a tvoje zaspava hojdanim. 🙂 neboj sa, neostane mu to do osemnastky 😉 ale rozumiem ti, ze je to narocne ked sa takto budi. Drzim palce, aby vam poradkyna pomohla 🙂

misana84
11. feb 2024

@sun_shine_2020 ale je to tak, že ho to naučila a odrazu mu to chce vziať… áno neostane mu to do 18 ale najbližšie mediace/ roky ju to dobehlo

autor
11. feb 2024

@sun_shine_2020 Dakujem za podporu 🤗. Co sa tyka spankoveho poradenstva, rozmyslala som nad nim, ale recenzie su strasne rozchodne 🫤. Niekto pise, ze aplikuju metodu vyplakavania, ze zasielaju iba vseobecne tabulky a tak sa to ani individualnym poradenstvom neda nazvat. Samozrejme som zahliadla aj kladne recenzie, ako im to pomohlo, ale je to tak pol na pol 🤷 tazko sa mi rozhoduje. Bojim sa, ze by to boli zbytocne vyhodene peniaze...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. feb 2024

@misana84 Ano ano...a mas aj nejake tipy alebo skusenosti, ako by som ho mohla odnaucit alebo si mi iba prisla oznamit, ze sa toho najblizsie roky este nezbavim?

misana84
11. feb 2024

Nie nemám ja som to nerobila. Ja som nereagovala na vás ale na odpoved pani, ktorá vám odpovedala.

misana84
11. feb 2024

Ale keď tak premýšľam, čo by som robila aj robila hľadala nejaký iný rituál, ktorý mu bude príjemný… napr. Ja som stále ležala pri nej.. ona v postieľke a ja na zemi aby vedela, že som tam… keď bolo zle som ju pohladkala, zaspievala…ale mali sme podľa veku rôzne rituály

henikap123
11. feb 2024

Ja síce veľmi nepomôžem ale ja som mala troska iný problém, malého sme do viac ako roka a pól uspavali na fitlopte aj v noci keď nevedel zaspať v noci som išla na fit loptu. A jednu noc som si povedala že stačí a nechala som ho plakať v posteli (spal so mnou) a zaspal. A na druhý deň večer som ho zobrala k sebe do postele a plakal v posteli a nakoniec zaspal a od toho dňa som ho už nikdy neuspavala na lopte.

em4life
11. feb 2024

Súhlasím s @misana84, treba pridať nejaký rituál. Možno spievanie spolu s časom v tom kresle? Nech si upokojenie spojí okrem kresla aj so spievaním. A potom postupne skracovať čas v kresle a nechávať len to spievanie. 19 mesiacov je už dosť na takéto návyky, pretože si ich deti vydobijaju a ich odstraňovanie je bohužiaľ spojené s plačom.. bez plaču sa to podľa mňa nezaobíde, ale treba to kompenzovať hladkanim a blízkosťou. Držím palce.