Ako naučiť dieťa cez deň zaspávať bez prsníka?

kristina210
6. mar 2024

Ahojte,
možno hľadám vaše skúsenosti,zároveň aj radu. 8 mesačný syn je od začiatku kojený,stále sa kojime,v noci spí so mnou,je naučený zaspávať na prsníku.
V noci mi to nevadí,ale ako postupne odnaučiť bábätko zaspávať cez deň bez prsníka + aby som nemusela byť pti ňom?
Ide mi iba o to,aby ho cez deň dokázal uspať aj môj muž a ja sa mohla zároveň kľudne pohnúť na WC,najesť a pod.
Od začiatku kričí keď je muž pri kojení,kričí keď si ľahne k nám do postele - spávame bez muža,iba ja a bábo.
Prevracia sa aj v noci cca každých 40 minút a hľadá ma rukami...ak má nenájde utíšiť jeho amok trvá niekedy aj hodinu a to isté máme cez deň,proste musím byť pri ňom...
Odmieta fľašu,odmieta cumeľ,odmieta akékoľvek osoby vrátane môjho muža - čo nechápem...
Chcem to cez deň postupne zmeniť...ako to urobiť postupne a šetrne k bábätku aj sebe ?
Jeho amoky sú neskutočné...na každé dieťa zaberá niečo iné a každé dieťa je iné,ale viete poradiť?
Ďakujem

sun_shine_2020
6. mar 2024

@kristina210 ahoj, skus poradenstvo: Lepsi spanok babatiek alebo Spinkaj babo.
A cez den keby isiel muz kocikovat? V kociku ti zaspi?
Kolko ma spankov cez den?

larena
6. mar 2024

Tak tu treba nejakú radikálnu zmenu..lebo fuha toto je hrozné..nemyslím to v zlom ale asi by som sa zblaznila že nemozes sa ani najesť ani ísť na WC..takto by to byt nemalo.Tiež by som skúsila poradenstvo určite bude plakať hlavne keď je takýto naviazaný ale myslím si že nakoniec by to prinieslo zmenu a teda mala by si všetko 100x lahšie

kristina210
autor
6. mar 2024

V koči nám spával,cca posledný 1.5 mesiac ho už muž neuspí iba ja v kočíku a neviem čo sa deje,možno aj zúbky aj separačná úzkosť,ale posledné 4 dní v koči nehrozí,iba pri mne spať aj cez deň...nechala som ho,že poplače si s zaspí...trvali to 30 minút,už sa celý triasol...proste amok,nechce byť teraz ani tam

sun_shine_2020
6. mar 2024

@kristina210 mrzi ma, ze to.mas taketo doma. Urcite vyhladaj pomoc spankovej poradkyne. Drzim ti palce, aby ste to mali cim skor za sebou.

angeli121212
6. mar 2024

@kristina210 fuu akože nezávidím a to takto reagoval na muža od narodenia či od kedy? Ja tiež uspávam na prsníku ale teda normálne malého preložim do postieľky a odchádzam a on spí

kristina210
autor
6. mar 2024

Zo začiatku som to robila aj ja,zaspal a preložila som ho,no vo 4. mesiaci sa pravidelne budil okolo 3 v noci a so rána poriadne nespal,keď ma cítil pri sebe a ostalo nám to tak doteraz...fľašu,cumeľ,všetko odmieta,v spánku si akože dudle naprázdno a potom sa preberie a jasné,hľadá prsník a mňa...ak nás nenájde brutálne amoky,ktoré trvajú vždy viac ako pol hodiny...
Muža zo začiatku bral,tiež prišla zmena okolo 4-5. mesiaca,nechápeme to doteraz...bude sa na neho škerit a tak,keď ho mám na rukách,keď ho zoberie muž,hneď ma hľadá očami a amoky...pri kojeni byť nemôže,je schopný kričať a plakať aj hodinu,kým neodíde a nenapit sa...vraj temperamentnejšie bábo, ok ale dokedy? Už sa cítim celkom unavená miestami akože z tejto situácie...

ivangeline
6. mar 2024

Vystihnut dobru dobu. Ponosit. Moj 10m zaspava lepsie uz s manzelom..

ankare
6. mar 2024

@kristina210 je ešte maličký, primarne potrebuje mamu. Ak vyzaduje dojcenie,dojci ho. Ak nosenie, nos ho. Neboj, raz si nájde cestu aj k ockovi, aj zaspí raz sam a raz aj prespí celú noc. Keď bude na to sám zrelý. ❤️ Držím palce!

angeli121212
7. mar 2024

@kristina210 akože ja náš sa pravidelne o tretej budil to my sme ho len preložili ku nám a nakojila som a spalo sa ďalej už má cez rok ale okolo tej druhej tretej s avždy ozve a prekladáme ku sebe len teda náš otca neodmieta on to akoby od začiatku bral, že je súčasťou tej postele inak možno je to aj tým že v noci ho vždy muž prekladá ku nám lebo on sa skôr zobudí