5-mesačný syn nechce spávať

12. sep 2023

Ahojte zeny, prosim poradte mi, logicky mi vychadza hlad ale naozaj sa to neda idem k nemu aj 30x v noci, vypluje cumel alebo sa len tak rozplace neprdi, kaka pekne, brusko to podla mna nie je ale ked ho v noci nakrmim cca 2h alebo aj 3h pospinka. Ten cumel je svina vypluje a ja som ako na spagatiku 🥺

suzy2508
12. sep 2023

Podľa mňa je to prvá spánková regresia. Prečítaj si o tom viac na Google. Ako to prišlo, tak to aj odíde, ale treba zaviesť poriadny režim, ísť spať v rovnakom čase, predspánkovú rutinu. Ja som ani nevedela, že niečo také existuje, zistila som tiež až po pôrode 😁🤟 a začni čítať čo najskôr, je ich viac, môj má práve 8-mesačnú 😁

natalia_r
12. sep 2023

Neboj sa je to len obdobie, ja som moju oblozila cumlami a neskor sa naucila aj sama si dat do pusy. Alebo na kratucky spagatik a pripevnik na zips na vak.

anavixy
12. sep 2023

No pockaj, ale teda ked mu das mlieko? tak spi 2-3h a medzitym sa nebudi? A ked mu das len cumel tak sa budi “30x” za noc?

maryetta
12. sep 2023

Noooo deti sa aj budia. Aspon teda moje 3z3.
Daj umele alebo kasu a budu spat. Teda minimalne sa na hlad budit nebudu.
Potom sa ale mozu budit na bolest. Ci uz brusko. Alebo zubky-co si myslim ze aj u vas pomaly moze byt.
Tiez uz su tu vnemy. To co ma cez den sa cez noc v hlavicke spracuva takze… ma co “robit”.
A ten cumel. Ano je pomocnik ale vie narobit aj neplechu. Vypluje a uz je plac. Radost ked si ho potom znovu sam najde a sam da do pusy a spi dalej. Vsetko chce svoj cas.

autor
12. sep 2023

@suzy2508 kokos ja uz som zrela na prasky 🥺

taktotedanie
12. sep 2023

Chvalabohu,ze u nas cumelbol odmietnuty hned na zaciatku,je to dvojsecna zbran ktora sa velmi rychlo vie vypomstit
Ak nieco nove vidi alebompouje cez den vecer pocas spanku to preziva znova, pockaj kym zacne plazenie a sedenie a stvornozkovanie a chodenie, budes hore 50x tak ti bude lietat po postielke

autor
12. sep 2023

@natalia_r to je vsetko fajn ale on si ho sam do pusy neda, chce spat len na brusku a jak furt toci hlavou dookola mu vypadne a mrnka 🥺

autor
12. sep 2023

@maryetta ja viem, skoncili koliky, zacalo toto a uz mozem cakat na zuby, takze asi pokoj uz nepride do jeho 40tky 🙈

anavixy
12. sep 2023

No ale preco mu teda nedas papat ked pises, ze vtedy spi 2-3h? Ci zle to chapem?

natalia_r
12. sep 2023

No ved teraz nie este je malicky, ale casom sa to zlepsi

lucia13022023
13. sep 2023

Takže sa budí na to ze mu vypadol cumel, áno? Aspoň tak som to pochopila. No aj my sme si tým prešli. Syn sa naučil ale v 5m sam si dat dudel do úst čiže mal ich asi 4/5 v postieľke aby mal stále nejaký po ruke 😁 takže bud odnaucit alebo trénovať, ukazovať mu ako si sám má dať do úst.