4-mesačné bábätko vydrží krátko bdieť

baska2244
31. máj 2024

Dobrý deň, mamičky,
ako dlho vám vydržalo byť hore vaše 4-mesačné ratolesti? Môjho synčeka musím ukladať na spánok už po hodine a pol. Sme na 4-5 denných spánkoch. Pediatrička aj spánková poradkyňa nás však upozornili, že by už mal vydržať dve hodiny. To však nezvládne, už je unavený a uplakaný. Začína mi to robiť starosť.
Má, prosím, niekto podobné skúsenosti?

letfenixa
31. máj 2024

Náš syn bol 2 hodiny bdelý už v pôrodnici.
Čo to znamená, že pediatricka ťa upozornila, že už má vydržať dlhšie hore. Nech mu odbery spraví, ak sa jejto nepozdáva. Hádam doňho nebudeš stuchat, aby nespal.

dzulli1980
31. máj 2024

A nemá málo železa?

baska2244
autor
31. máj 2024

@dzulli1980 na najbližšej poradni navrhnem odbery, dakujem za tip

len_nig
31. máj 2024

Podľa mňa je to v poriadku, každé bábo má inú spánkovú potrebu, nejde každé podľa tabuliek.
Môj tiež viac spával ako rovesníci. Starosť by mi to už robilo keby aj po mesiaci, dvoch je to stále tak isto a neposuval sa mu čas bdenia

baska2244
autor
31. máj 2024

@len_nig prosím, a cca po mesiaci by sa mu to malo o koľko predĺžiť? podarilo sa nám tak cca o 10-15 min.

len_nig
31. máj 2024

@baska2244 pozri, podľa tejto tabuľky aj spadá do normy 😊 nepoviem ti presne o koľko by sa to malo predĺžiť myslím že to je individuálne

baska2244
autor
31. máj 2024

@len_nig ďakujem pekne, presne s nimi riešime aj poradenstvo a podľa nich to máme predlžovať 🤷‍♀️

kitycat
31. máj 2024

@baska2244 hadam ze je niekde u teba na brusku pod hrazdickou a ked odkvecne a je spokojny a prospieva, tak by ma to vobec netrapilo. U nas nejaky rezim zacal az nejak v 8m

len_nig
31. máj 2024

@baska2244 vykašli sa na to naozaj, veď snáď nebudeš bábätko trápiť aby bolo dlhšie hore kvôli tomu, že ti to povie nejaká spánková poradkyňa nie? Aj tebe keď sa chce spať tak ideš 😊 neboj, ešte si užiješ jeho bledé časy a budeš iba s láskou spomínať keď toľko spal 😁 (viem o čom hovorím)

lol2219
31. máj 2024

Moj 7mesacny obcas vydrzi len 1,5h 🤷‍♀️ vacsinou aspon 2, ale stane sa, ze aj menej… a ako pisu vyssie, su deti a deti.. zalezi tiez na tom, ako spi v noci, takze neriadila by som sa tabulkami, ale dietatom 🙂

baska2244
autor
31. máj 2024

@kitycat ďakujem, malý je spokojné bábätko a prospieva veľmi dobre. Ale neodkvecne len tak. On je veľmi aktívny, to nám potvrdilo už niekoľko lekárov. On sa pekne hrá, ale potom začne byť veľmi nervózny a ničím sa nedá rozptýliť, tak viem, že je čas ho dať spať. Zaspí do 10 minút. Čiže keby sa mu nechcelo spinkať, nezaspí tak rýchlo.
Ako ale pri zaspávaní mimo kočiara má veľký problém. To je rev a zaspí len na rukách 🤷‍♀️
A občas javí aj iné známky únavy ako zívanie, ale aj to robí často aj po zobudení. A jedno, či spal 30 minút alebo 1,5 hodiny.

baska2244
autor
31. máj 2024

@len_nig asi máte pravdu, ďakujem 😉

baska2244
autor
31. máj 2024

@lol2219 koľko potom máte v 7. mesiacoch denných spánkov, prosím?

pukina
31. máj 2024

@baska2244 moj ma 1,5 roka a uz niekedy po 3 hodinach ho musim zabavat, lebo by inak odkvecol napr. v aute ked sa niekde presuvame. U nas je to tak, ze od spanku do spanku sa nonstop lieta :D V 4 mesiacoch tiez nevydrzal dlhsie ako 2 hodiny, nerob si z toho nic, daj na svoj instinkt, sama si babatko poznas najlepsie. Zmenit sa to moze fakt zo dna na den.

ivangeline
31. máj 2024

Je úplne v norme..

koteska83
31. máj 2024

@baska2244 syn bol tiež veľký spachtoš tiež mal také že nevydržal ani hodinu a pol niekedy . Ledva čo som ho prebalila napapal sa a išiel spat . A to spal potom aj 3 hodiny . Aj keď mal už pol roka mal aj 4 spanky ešte . Keď som ho dala do kočíka bol schopný zaspať ešte kým sme prišli ku výťahu . A vôbec ma nenapadlo že by nemal toľko spať . Bola som len rada lebo dcéra bola presný opak ta vydržala byt hore aj 10 hodín alebo si občas dala 20 minútový slofík.

lol2219
31. máj 2024

@baska2244 vacsinou 3, obcas ked vidim, ze potrebuje aj stvrty, doprajem mu este kratky slofik 🙂

baska2244
autor
1. jún 2024

@koteska83 tak to ste ma trošku upokojili 🙂 ďakujem 🙏