2-týždňové bábätko cez deň skoro vôbec nespí

25. sep 2024

Ahojte , prosím Vás dajte rady už som zúfalá. Mam 2tyzdnoce bábätko od začiatku plne dojčené ,krásne pilo žiaden problém nebol,napapalo sa a spinkalo 2-3 hodky , no posledné 3 dni katastrofa cez deň. Nespi skoro vôbec ako ráno vstane zaspí len na prsníku, akonáhle chcem preložiť do postieľky hneď je hore a strašný plač až kým nevezme na ruky alebo nedám prsník zas , potiahne si 5krat a zaspí kľudne ale len na tom prsníku teda. Reálne ja cez deň na nič nemám čas ani varit, ani na toaletu poriadne isť, pritom mlieka mam asi dosť, denne aj 5-7krat kaka, pocikana plienka je každú pol hodinu ak nie skôr, najhoršie je , že tým koľko je na prsníku a ťahá asi veľa mlieka ma lebo potom aj veľa zvracia, ani sa nečudujem lebo naozaj takmer celý deň musí mať prsník , cumlík sme skúšali ani náhodou nechce, čo robiť poraďte prosím.. v noci inak spi krásne max 2x sa zobudí napapa a po pol hodke spi tie 4-5 hodinky ale dní sú strašné

mmoni89
25. sep 2024

Skus satku-tiez som mala nespavcov. Postieľka nula bodov.vela som nosila, nasi ani v kočíku nechceli spat
Len na u mňa

arieska
25. sep 2024

Toto som mala presne aj ja tak so starším synom. Spal 2x20 minút cez deň. V noci bez problémov. Za pol roka som schudla 10 kíl čo som nemala čas sa ani najesť. Obed mi nosila len švagriná lebo som nestíhala ani variť. Prípadne som navarila niečo na viac dní a hodila do mrazničky keď prišiel manžel z práce. Nebudem ťa strašiť, ale trvalo to veľmi dlho...

autor
25. sep 2024

@arieska no super tak keď schudnem nevadí až tak skôr mam obavy ci naozaj mam dosť mlieka , dobre mlieko, či nieje nejaké riedke a je hladný alebo ci tie kolíky nechytá no kaka pekne tak neviem už

mmoni89
25. sep 2024

Zle mlieko neexistuje

7lenka11
25. sep 2024

To je realita s babatkami. Ich režim sa mení pomaly každé dva týždne. To, že teraz nespí, neznamená, že sa to nezlepší. Mam doma dve deti, druha ma 4 mesiace a každý mesiac je s ňou uplne iný, čo sa týka denného spánku. Po 2 týždňoch sa najčastejšie začína ozývať reflux a koliky. Naša prvé dva týždne prespala celé dni, v noci hore 1-2x. Po 2 týždňoch nastala brutálna zmena, dva mesiace poriadne cez deň nespala a celé dni takmer preplakala. Mala potvrdený reflux a koliky. Zmena k lepšiemu nastala po 3. mesiaci.

maryetta
25. sep 2024

Presne toto som mala s prvym. Do bodky si ma vratila do toho casu zufalstva co sa deje. Preco je to tak. Ci je to ok.

anjelicek26
25. sep 2024

To je prvé týždne proste tak.. pomôž si šatkou, nosičom ci cumlom, podľa potreby.. ale na prsniku je pre nich v tomto veku to najkrajšie a najlepšie, čo môže byť.. domácnosť varenie svet.. všetko počká..

autor
25. sep 2024

Ďakujem krásne všetkým kočky, v Piatok ideme k lekárke tak spomeniem aj jej nech som kľudná , že to nieje reflux ani kolika ale len potrebuje ukludnit no

tanyan
25. sep 2024

Vykašľala som sa na všetko ostatné a oddychovala som s dieťaťom - na gauči, na posteli... Stačilo, že som uchovala fyzický kontakt a dieťa cítilo ľudské teplo.

autor
25. sep 2024

@tanyan to áno len mam ešte 5 ročného doma tqk aj tomu sa chcem povenovat, navariť, pohrať sa

bellaa3007
25. sep 2024

moja mala bola taka istá, bolo to hrozne. Zle spomínam na toto obdobie, až v 5mes som ju naučila zaspavať bez toho aby zaspala pri kojeni.
No pri takomto maličkom neviem...

paulina291
25. sep 2024

Poznám to, z každej strany som počula ako novorodenec spí celé dni a ja si oddýchnem no realita bola taká že niekedy nespal cez deň ani minútu. Aj keď spal, tak to bola dosť bieda. Od cca 5 mesiacov mi začal spávať cez deň viac- menej normálne. Zasa sa ale zhoršila noc- čo mi prespal celú, tak bývam momentáne 7x za noc hore.
Poraď sa s doktorkou ale niektoré deti sú proste také a treba to len pretrpieť.
Skúšať som mohla všetko. To, že neplače hneď ako ho položím je až od kedy vie loziť, ale aj tak vie občas cely deň prervať keď sa nenosí (má 6m). Ale samozrejme skúšaj a skúšaj rôzne veci, čo ti baby radia.
Náš bol extremny zavislak na ciciku, riadila som sa kojenim na požiadanie ale u nas to nefungovalo lebo on bol na ňom nalepený vkuse a iba si trochu cucol. Tak sme to dali na každé dve hodiny a na tom fungujeme do teraz.

mabenn
25. sep 2024

tak male babatko potrebuje citit kontakt, ja som maleho nechavam po nakojeni spat mi na kolenach a citala som si alebo pozerala telku bez zvuku, alebo sme sli na postel spolu...podstatne bolo, ze sa vyspal a postupne nadobudol pocit bezpecia v spanku, lebo to je ten dovod, preco nechce spat bez kontaktu cez den, tie spanky su take lahsie...co sa tyka nocnych spankov, po 3mesiacoch sa zvyknu nocne budenia zhorsit z viacerych dovodov, v prvom rade melatonin, ktory ma dieta este z tela matky sa minie

mabenn
25. sep 2024

to vracanie by som korigovala tiez, po nejakom case kojenia by som ho uspavala hojdanim, atd

jumama
25. sep 2024

Ak vela grcka, moze mat reflux. S tym sa moc neda. Alebo "palenie zahy" ak si to vies predstavit, ak si to niekedy citila. Ak dieta citi taketo palenie v krku, miecko mu pomoze, lenze vzapati zase sa mu zase vygrckne a zase ho pali v krku a tak dokola.

majlo1234
25. sep 2024

Hocico to je, treba len prezit. Moja druhorodena takto spavala, teraz ma 4 mesiace, uz sa to trochu lepsi, ale aj tak api najlepsie na mne

tinalia
25. sep 2024

Joj to su zaciatky s babatkami. Aj moja bola taka. Spala len na mne na tehotenskom vankusi, nemohla som ju presunut, inak bola hned hore. Nechcela kocik, nosic, hniezdo, postielku (tu len v noci). Tak som sa zmierila s tym, ze budem 2 hodiny nepohnuto sediet a dieta bude spat. Neupratane, nenavarene, nenakupene, ja neumyta, nevycikana... a trvalo to len par tyzdnov, bolo to stale lepsie a lepsie. Dietatko si zvyka na novy svet mimo bruska a s maminkou to ide predsalen jednoduchsie. Kasli na domacnost, taketo malicke nebude naveky a aj spanok sa upravi 😊 zo zaciatku sa kojila aj 45minut a popritom spala. Nechala som ju tak, vobec som ju neodstavila ako mi doktorka povedala. Aj grckanie sa casom zredukovalo. Chce to čas 😊

tilonka
25. sep 2024

Ak si si nie ista ci mas dost mlieka, daj mu napit fenykloveho cajiku alebo dojcenskej vody a uvidis ci bude pit..