2-ročný syn nechce zaspávať s otcom

4. jún 2024

Ahojte. Syn (2 roky) ešte donedávna nemal problém zaspávať aj s otcom, čítal mu knižku, rozprával rozprávky...čo som ja nerobila, aby mal nejakú motiváciu s nim zaspávať.
No posledné tri - štyri týždne nechce spať s otcom vôbec, ešte keď nie som doma náhodou večer tak zaspí aj s nim. No keď som doma tak je to strašné. Len plače a plače, že chce spať so mnou. Tiež by som si niekedy chcela oddýchnuť aspon večer, keďže som s nim celý deň.
Máte to niektorá podobne? Čo s tým?
Ďakujem.

barbie00
4. jún 2024

Toto môže byť súčasťou dvojročnej spánkovej regresie spolu so separacnou úzkosťou. Aj my to máme práve doma.

autor
4. jún 2024

@barbie00 ako dlho to trvá? 🙈😄

petamich
4. jún 2024

mame to par mesiacov takto, zacalo to okolo 2.5 roka a stale trva 🤷‍♀️ zdielam tvoje pocity, na jednej strane si uzivam, ze je vecer "mojkaci" a mame cas len pre seba, na druhej strane pridem z roboty, som s malym alebo domacnost (ked je s nim muz) a potom kym ulozim a uspim je aj 21:30 (aj toto sa nam posunulo) a vyleziem z izby dobita a nestastna, ze kedy mam mat priestor na seba, ...holt akceptujem to ako obdobie, ktore prejde (ale chvilu mi to trvalo) a snazim sa mysliet na to, ze maly je len raz (u nas to trva uz pol roka, ked nie som doma vsetko v poriadku, ked som doma tak len mama moze)

autor
4. jún 2024

@petamich ja síce ešte do prace nechodím. O to to máte horšie. Áno tiež si vravím, že keď vyrastie bude mi toto chýbať.. Ale aspoň občas keby zaspal aj s tatom by bolo super. No asi musíme len vydržať.

petamich
4. jún 2024

uplne chapem 🙂 ja sama si pridem schizofrenicka a obcas mam proste dost, lebo mam opat pocit, ze a kde som ja, lebo ked sa nehrame, tak po mne lozi, ked nelozi tak vykrikuje z vane "mama si tu" 😂 takze uz boli aj dni, kedy som si pred domom knihu citala alebo sa po Lidli prechadzala, len nech neuspavam zas ja alebo aspon raz za tyzden najdem obet, ktora ide na "kavu" aj ked najradsej by som doma na gauci lezala kym muz uspava

a samozrejme idealne nech z roboty ani domov nejdem kym nezaspi, lebo su dni, ked dokaze dlhooooo plakat, ze nemam ist von

barbie00
4. jún 2024

U nás už vyše mesiaca a svetlo na konci tunela v nedohľadne 😄 a to nehovorím o tom, že večer uspavam cca hodinu až hodinu a pol

autor
4. jún 2024

No tak to ste ma nepotešili teda vôbec 😄
Tiež uspávam okolo hodiny 🤦‍♀️
Držím nám palce. 💪

autor
4. jún 2024

A ešte... Keď vám spáva u babky, deda.... (teda ak spáva) tam má problém?
My to chceme vyskúšať v blízkej dobe tak, že načo sa mám pripraviť 😄

petamich
4. jún 2024

ten isty vzorec 🙂 ak je so svokrou sam a v case uspavania nie som doma nema problem, ked som tam, musim ja (bez ohladu na to ci u nas doma uspava svokra alebo u nich doma)

libusak
5. jún 2024

Ja som dceru od prichodu domov z porodnice vzdy len pobozkala na celo, polozila do postielky a odisla. Presne pre toto uspavanie.
Bola to dobra rada od rodiny. Mala som svoj pokoj a cas kazdy vecer

autor
5. jún 2024

@petamich aha, vďaka.. Takže možno aj u nás by to bolo v poriadku keby tam nie som 🤷‍♀️😄

@libusak to je super, závidím 😄 u nás ale tiež od malička neboli žiadne uspavanie na rukách a podobne, len "musel" byť pri ňom vždy niekto. 😄

petamich
5. jún 2024

@libusak ano u nas to tiez takto fungovalo 🙂 nikdy sme ho inak neuspavali, ulozili, dali pusu a odisli sme, do par minut spal a zrazu nefunguje

cali2016
6. jún 2024

Žiaľ, máme to rovnako, už 6 mesiacov.Malá má 2r.4mesiace.Predtým sme sa s mužom striedali pri uspávaní, teraz chce už len mňa. Nedovolí ani aby si ju nej čo i len ľahol alebo knihu prečítal. Stále však dúfam, že sa to zmení.