2-ročné dieťa nechce spať

veronika19895
1. júl 2024

Ahojte ako by ste reagovali keď by vaše dieťa sa zobudili o pol šiestej ráno vek má dva roky a boli by ste s ním na kúpalisku a okolo druhej by ste ho išli spať no len by tam nezaspal. Boli by ste pokojné? My sme to tak vyriešili že keď nespal tak sme išli domov. Som nechcela riskovať že keď by bol na tom teple a vo vode že by sa niečo mohlo stať z vyčerpania. Viem že to bolo nové ale bezpečnosť je na prvom mieste.

dota6
1. júl 2024

@veronika19895 moje dieťa bude mať 2 roky v novembri. Bežne vstáva okolo 5tej a sú dni, keď na obed nespí, pretože nechce, má veľa energie. Pokiaľ vidím, že je v poriadku, nerobím nič nasilu. Pokiaľ nezaspí do 12tej, viem, že už nezaspí vôbec v ten deň a pôjde spať až večer. Ak sme niekde na výlete a vidím, že únava na ňu dolieha, balíme a ideme domov. Idem na to intuitívne.

viestta
1. júl 2024

Nemusel by spat, stacilo ak by lezal a odpocinul si. Vecer by siel spat skor.
No a nas v tom veku vstaval s kohutmi, takze vecer o siedmej uz spal ako poleno. Doteraz je ranostaj. Dnes si o piatej robil ranajky a o osmej isiel do postele "len si odpocinut", do 10 minut spal. Ma desat.

veronika19895
autor
1. júl 2024

@dota6 s takým nevyspatym dieťaťom by ste išli do vody? Len ja už som videla že je unavený na obede ale potom nejako nechcel spinkať lebo je zvyknutý na kočík a ten sme nemali

dota6
1. júl 2024

@veronika19895 ja robím len to, čo vidím, že moje dieťa zvládne. Ak by bola unavená, ideme domov. Až tak to nehrotím. Veď na kúpalisko pôjdeme ešte 100x
Každé dieťa je iné. Konala si tak, ako každá matka, ktorá si pozná svoje dieťa 😇 a urobila si to najlepšie.

veronika19895
autor
1. júl 2024

@dota6 len mi potom niekto vyčíta že čo sa rozculujem že malý nespí. Pritom poobede okolo druhej už ide spinkať za normálnych okolností. Malého väčšinou od malička som uspavala ja a viem čo je pre neho správne

cyberk
1. júl 2024

Davam vzdy do postele cca o tej istej hodine, to ci uz zaspi alebo sa pohra s mojkacikmi je na nej, hlavne ze si odpocinie ;) vylety nehrotim, a naschval planujem tak, aby sme boli vsetci spokojni ;)

dota6
1. júl 2024

@veronika19895 nezaťažujem sa tým, čo hovorí okolie. Ja by som osivela :D si mamka, poznáš svoje dieta najlepšie a vieš, čo je preň najlepšie

anavixy
1. júl 2024

Ja napr na kupalisko vzdy beriem kocik, s 2r by som nikde na cely den nesla bez kocika, takze ak ste mali - alebo teda ten dotycny, ktory ti to vycita - chcel ist na cely den, tak mal zobrat aj kocik kde sa to dieta vyspi, ci kde malo podla vas spat? Ja by som domov len zato ze dieta nespalo v obyvklom case nesla, podla mna by zaspalo mozno o hodinu neskor… no ja spanok ani rezim nehrotim, spi kedy potrebuje. Ale nevidim nic zle ani na tom, ze ste domov sli, proste ty si chcela ist radsej domov, tak ste sli domov. Nemuseli ste podla mna (neviem odked ste na tom kupalisku vlastne boli) a asi ani podla tvojho sprievodu, ale tak mali ste to nie uplne najlepsie doriesene, takze nabuduce sa lepsie dohodnite dopredu, zoberte kocik a mozete tam byt cely den, dieta sa vyspi, ty si oddychnes a “niekto” si zaplava dosytosti. Zachovala si sa tak ako bolo podla teba najlepsie a najbezecnejsie, vycitat sama sebe nemas co.

veronika19895
autor
1. júl 2024

@anavixy ja som chcela kočík zobrať ale to priateľ povedal že však budú spať doma poobede tak že dobre. Bola chyba dávať na jeho názor. Vždy budem spoliehať na seba. Boli sme od 10 do 15

anavixy
1. júl 2024

@veronika19895 no vsak to.. a potom sa durdi, ze ste sli domov, ze? 🙉 a tak 5h je celkom dlha doba, takze podla mna ti nema co vycitat 🙂

veronika19895
autor
1. júl 2024

@anavixy ale to mi vyčítala jeho mama že čo sa rozculujem. Začala sa do toho miešať

anavixy
1. júl 2024

@veronika19895 tak to je este lepsie 🙉😬

januska12323
1. júl 2024

Ako matka si urobila ako si uznala za vhodné. Veď na kúpalisko môžete ísť zase inokedy.