2-mesačné bábätko vždy večer plače

sisa232
16. feb 2024

Ahojte vôbec neviem čo môže byť malej ...vždy večer plače ani z fľaše piť nechce ani z pŕs... plače plače až pokým ju nezlomí...už ma to nebaví furt počúvať a celkovo ma to každú noc trápi keďže neviem ako ju ukľudniť... ďakujem za všetky odpovede

dzulli1980
16. feb 2024

A nemá koliku? ... berie nejaké probiotiká? ... dcére som dávala Coliprev, dennodenne jej aj 3x masírovala bruško, cvičila s nožičkami, používala rektálnu rúrku ...
@sisa232

sisa232
autor
16. feb 2024

@dzulli1980 to neviem jedine čo jej dávam je vitamín od doktora vigantol

pribinak
16. feb 2024

@sisa232 skús na pár dni ten vigantol vynechať

dzulli1980
16. feb 2024

@sisa232 Joj, moju dcéru z Vigantolu neskutočne bolelo bruško, strašne vyvádzala.

sisa232
autor
16. feb 2024

@dzulli1980 a nemôže to byť aj z antikoncepcie azalie ? Prišiel mi aj menzes ...plus beriem vitamíny jednak zelezo lebo som anemicka (sorbifer durules) a vitamíny z dr.maxa pregnafolin III

dzulli1980
16. feb 2024

@sisa232 Aj železo je veľmi ťažké na žalúdok (pre deti) + tie vitamíny, antikoncepcia ... neviem, či sa prenáša čosi aj do materského mlieka, každopádne by som konzultovala s Dr. ... a prešla na UM.

xxemma
16. feb 2024

Vigantol nedavaj, mne primarka novorodeneckeho povedala, ze bolia bruska. Radsej jamieson baby D, davam na obed. Skus trosku pomasirovat brusko, pocvicit s nozickami, pripadne ponosit na tigrika. Treba skusat co to moze posobovat.
Myslim, ze antika sa v nejakych nepatrnych mnozstvach dostava do mlieka.
Lepsie mliecko ako tvoje jej nemozes dat.

monicatko20
16. feb 2024

@sisa232 určite vymeň vigantol 🙈 nám robil veľkú šarapatu..a kuk železo či sa smie keď kojíš..ja som tiež brala ale nemalo vplyv na mliečko 😊

bubuzu
17. feb 2024

@sisa232 to prejde, ale môže to byť aj menzesom. Mne tiež keď prišiel, malá bola večer nervózna a nedalo sa jej dobre spať.

erika212
17. feb 2024

U nás začal plač od dvoch mesiacov každý večer okolo 22 hod. Kolíky. Začali sme dávať espumisan a prešlo to.

kamagma
17. feb 2024

Kolika,nic nepomoze len cakat ,vyrastie z toho..

banalu
17. feb 2024

Moja revala od 4tej do 8smej, potom akoby utalo. Striedali sme si ju s muzom kazdych 15 minut. Vobec nic nepomahalo, vyskusali sme vsetky dostupne rady. Proste revala, lebo revala 🤷‍♀️ bolo to velmi frustrujuce a sama by som to asi nezvladla, trvalo to viac ako mesiac, ruky ame mali po kolena vytahane, polozit sa nedala.
Ked prestali tieto pravidelne revy, zacali dalsie z refluxu, ale tu pomohol nosic a AR mlieko, a dieta bolo ako vymenene.

luckajozko21
17. feb 2024

witching hour?

majlo1234
17. feb 2024

Je to normalne. Nie je to mozno nic konkretne, babatka v istom veku takto zvyknu plakat. Vyrastie z toho, treba vydrzat, prestriedat sa s muzom, ked ti z toho sibe 🙂

lely1234
17. feb 2024

@sisa232 och okamžite vigantol preč a iné Decko. Jamieson napríklad. Synovy som takto spôsobila koliky. Pri druhom dieťati som nepoužívala vigantol. Boli sme.v nemocnici keď mal 8 mesiacov a tam mu ho nasadili na druhý deň mal každé ráno take kŕče. Po dvoch dňoch mi došlo čím to je vysadili sme a prešlo. Najhoršia vec vigantol. Nasadiť probiotiká na úpravu napríklad inpanths dhopilus je dobrý ale kopu iných. Prípadne sirup balonix.

xxemma
17. feb 2024

Ozaj a probiotika davas?

lely1234
17. feb 2024

@sisa232 zakázala by som vigantol dávať takým malým bábätkám. Fakt vynechaj ho po pár dňoch uvidíš zmenu.

mima1608
17. feb 2024

Buď to kolika, witching hour alebo to robí ten Vigantol. My sme ho vymenili za Devit a bez problémov. Aj švagrinej malej aktuálne robil zle. Tiež prešla na Devit

nika11103
17. feb 2024

Každý vecer plače a nebaví tá to počúvať ? Moja dcéra mala asi dva mesiace od mesiaca do troch mesiacov skoro obdobie , že plakala NOOOONSTOP. Neplakala len keď jedla alebo spala . Inak stále plac raz žalostný raz zúrivý ale že noooonstop. Boli to koliky a nič na svete nepomáhalo mala som všetky coliprevy espumisany probiotík úplne všetko na čo ai spomenies . Jedného dňa to prešlo zo dňa na deň . Myslela som že sa zbláznim sama s malou muž sa
Chodil domov Len vyspať . Brrrr ako nerada ja na to obdobie spomínam . Držím palce prejde to !

kamagma
17. feb 2024

@nika11103 u nas 8m od rana do vecera