17-mesačný chlapček chodí spinkať okolo 23:30

annalechmanova
9. aug 2023

Ahojte, môj syn 17m chodí spinkať každý deň až okolo 23:30. Sme už zúfalí, vôbec nevieme prečo to tak je a čo robíme zle.
Ráno ho budíme o 08:00 - 08:30, potom ide spať na obed od 12:00 do 14:00 a potom až v noci. No večer nieje vôbec unavený, neplače ale je vysmiaty a chce sa hrať. Aj keď skúsim ist k nemu ľahnúť je to zbytočné ležime v posteli aj polhodinu a oči nezavrie, aj bude ležať ale stale sa prehadzuje akoby nevedel nájsť správnu polohu na spánok.
Chceli by sme aby chodil spať skôr lebo chodí veľmi neskoro, aspoň o 21:00.
Skúsili sme už všetko, aj ho nedať spať poobede no to bolo hrozné nevydržal a zaspal o 16:00 na gauči.
Pred spaním 3 hodiny nedávam už nič sladké, nepozerá pred spaním telku nič take. Celý deň beha ale energie ma stale kopu. V izbe je vyvetrané tma mame aj biely šum.. Nieje mu nič zo zdravotnej stránky. Trvá to už asi 2 mesiace.
Keď uz zaspí o tej 23:30 v noci nieje žiadny problém, nezobudí sa ani raz a spí pekne celu noc.
Ďakujem za každú radu ❣️

zuzkaa1991
9. aug 2023

@annalechmanova nerusi ho biely sum?ci to len skusali ste?nasa tiez mala problém zaspavat od 9m do 3r ale vzdy mala strikny rezim rano som budila do 8hod o 12 pol12 isla spat o pol2 budíček vecer masaker ale okolo 20 chodila do postele kym zaspala aj 21hod masaker to bol.si pamatam hodinu az hodinu a pol vkuse daco vrtela.sa atd....ja som sa robila.ze spim.....prestalo to v 3r ked si zrusila spanok vtedy prvýkrát zacala.zaspavat.za.5min 🤣ale ani na nasek nie je vidno ze je unavena doteraz ale viem kedy vstane vtedy ide do postele vcera vstala o pol7 o 21hod zaspala hned ale mame.letny režim horsie je ked spi v škôlke to iste robi zas nevie zaspat o pol9 🙈aj do 22hod sa vrti
Cez den nema vela sladkého?nasa do 3r nemala.skoro žiadne sladke ziadne lizatka keksíky čokolády to všetko az po3r kedze uz chodila do škôlky a horsie bolo jej vysvetlit ze nemôže 😇😊

lienka9
9. aug 2023

@annalechmanova budit skor..cely rezim ma posunuty.rano zobudte 7.30,z obedneho spanku po hodine..na nedavanie spat ,je este velmi skoro,ale podla mna taka hodinka spanku na obed mu uz uplne bude stacit..vyskusajte par dni a uvidite,ci nastane nejaky rozdiel

pribinak
9. aug 2023

Budila by som ho ráno podstatne skôr, tak 6.30-6.45 a na obed by som ten čas spánku nechala, ale poobede ho treba fyzicky viac unavit

Buely šummbx som vypla. Však to už nie je malinke bábätko

katka533
9. aug 2023

@annalechmanova zobudit rano, moj stava o 6.30-7. potom ide spat o 12 a vecer do 20.30 uz spi maximum

tinka_1807
9. aug 2023

@annalechmanova Pol hodinové uspavanie večer je niekedy malo. Náš niekedy zaspáva aj hodinu. Ja viem, je to o držku, ale treba vydržať. A možno skúsiť budiť skôr aj ráno a aj na obed dať menej ako 2 hodiny spánku.

zuzuliennka1
9. aug 2023

@annalechmanova vstava relativne neskoro a este aj poobede spi dve hodiny. Rano budit skor a poobede max. hodinka, alebo nechat dve ale teda od 14:00 poriadne vybehat, aktivity vonku

surama
9. aug 2023

@annalechmanova Aj podla mna je problem v dlhom spanku rano. Moj vstava zvycajne okolo 6tej, okolo 10:30 ide spat a spi cca do 12tej. Potom je hore do vecera, ale o 18:50 ho uz davame do kocika a tak uspavame a bud zaspi hned alebo do 19:30 vselijak.

zuzuliennka1
9. aug 2023

@tinka_1807 ja som syna z poobed. spanku budila, lebo keby mi spaval dve hodiny, vyzeralo by to takto. Zobudila som ho po hodinke, poobede este poriadne unavila a pol hodiny vecer teda nezaspaval. Do 10-15min ho proste vyplo.

ibrunova
9. aug 2023

chodíte poobede von?

ivangeline
9. aug 2023

Zobudte o 7. Alebo kratsi obedny spanok ( hodina a pol max) a ukladat v rovnaky cas. Ked vidite,ze prichadza utlm... a nie ked uz je rozbehnuty... prip utlm spavite citanim knih/hry,pri kt sedi a je poojnejsi (kocky ci vkladacky)..

beronsche
9. aug 2023

@annalechmanova aj moje dieta tak chodievalo, tak som sa nastavila na ten rezim.. ziadne budenie rano a pod., takze sme obaja rano vyspavali, mne to aj vyhovovalo.. 🙂 casom sa to upravilo same..

Este dodam, ze Ani jedno z mojich deti same od seba pred
7-8 nevstavalo..

marcellka32
9. aug 2023

Poobede dlhá prechádzka, ihrisko, peši nech chodí aj nielen v kočíku, viac podnetov vonku, domov, večera, umyť a mal by zaspať...šum vypnúť to je pre malinke deti

anavixy
9. aug 2023

@beronsche tiez to mame podobne a nevidim v tom problem, ked spi dokopy tolko hodin kolko spat ma 😬 zbavit vecer sa jej nepotrebujem a spat chodim s nou, takze za mna lepsie 🙂 aj ked teda za uplne normalne to nepovazujem 🙈😃

annalechmanova
autor
9. aug 2023

Ďakujem za každú radu, skusime ho budiť rano skoro snáď to pomôže. A áno poobede chodime von, na ihrisko neideme iba keď je važne zle počasie

nikpa
9. aug 2023

@annalechmanova zobudit ráno o 7h, dať ho spať skôr okolo obeda a aj ho skôr zobudiť keď bude chcieť vyspavat. Poobede vela pohybu a fyzické aktivity. Každé dieťa je iné a spánkové návyky sa často menia, určite sa to ešte zmení, keď nepomôžu úpravy ,,nasilu,, tak treba len vyčkať.

katka533
9. aug 2023

Tak tiez to nie je asi dva krat zdrave pre vyvin, tak som citala, ze najdôležitejši je spanok do polnoci