Zvýšený bilirubín - žltačka

vlasticka88
18. apr 2016

ahojte mamicky tie ktorych deticky mali zvysenu hodnotu bilirubinu kolko ste sa zdrzali v nemocnici...
my sme mali ist dnes domov a hodnota 337.
dakujem za vase skuseti

simcab
18. apr 2016

Nepamatam si hodnoty, no boli sme len o 2 dni dlhsie. Potom sme este chodili na odbery krvi k pediatricke asi 3x v priebehu mesiaca.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
18. apr 2016

mala 400 z krvy, meranim na cele menej 24hodin nonstop pod uv lampou a potom ku nam chodili na odbery asi tri krat obden, v nemocnici som bola dokopy 6dni

sense
18. apr 2016

este by som k tomu len tolko ze u nas to bolo ocakavane vzhladom na to ze som mala protilatky a predpoklad bol vysoky bilirubin v lepsom pripade v horsom vymena krvy

jana_eyre
18. apr 2016

s mojim prvym synom som bola prepustena po 10dnoch - ale hodnoty si uz vobec nepamatam, len viem, ze boli vysoke.. nebol ani pri mne takmer cely pobyt bol na novorodeneckom pod lampou a s infuziami /tie mal ale kvoli inemu/, zlty bol este asi do 3mesiaca.. dcera mala zltacku miernejsiu a boli sme tam 6, alebo 7dni - tiez si nepamatam presne..

hoki88
18. apr 2016

ja so synom som bola 4,5dna pustili nas domov,ale za dva dni som ho musela vratit na novorodenecke na pol dna,aby zase bol pod UV...potom len odbery a aj nejake lieky sme dostali..

erka2014
18. apr 2016

My 8 dni kym nezacal klesat.dovtedy rastol.prajem skore zotavenie 😊

vlasticka88
autor
18. apr 2016

joj dakujeme vsetkym

tomasko27
18. apr 2016

@vlasticka88 Ahoj,mojej merali rano a mala 160 aj krv v pohode a poobede uz mala viac ako 200 a sla na noc pod lampu,rano zobrali krv a bolo to dobre,tak sme sli v ten den domov.No sli sme k dr a este sa mu zdala zlta tak jej dal tabletky a preslo to uplne.Vlastne to je kojenim,takze asi dobre kojis ked to ma take vysoke

vlasticka88
autor
18. apr 2016

@tomasko27 dobre kojim nie skor zle?

gir
18. apr 2016

U kojeného bábätka klesá pomalšie a žltnutie postupuje od hlavičky k nohám a naspäť, takže posledná odžltne hlava.

gretocka
18. apr 2016

no u nas v hranicnej chvili sme mali cez 200, potom to stupalo a pod lampou bol dva krat po 9 a raz na 15 hodin. Celkovo sme pobudli v nemocnici 7 dni. Domik mal ale kefalhematom a tym padom nam bilirubin klesal este pomalsie....
kojenie je dobre, cim viac bude papat a kakat, tym skor sa bilirubin vyluci

gretocka
18. apr 2016

A moj starsi synator bol predcasne narodeny plus ho drzala zltacka - s nim sme tiez odchadzali po siedmych dnoch z nemocnice....

jana_eyre
18. apr 2016

@vlasticka88 kojit treba, cim viac bude pit, tym viac cikat a rychlejsie to vyluci.. bilirubin vznika z cervenych krviniek, ktore sa vo zvysenom mnozstve vylucia v tele pri porode - najlepsie to babo zvlada ak vela pije a samozrejme je pod lampou..

horsie je to, ze je spave - mne pri prvom nikto nepomohol kazdy len aby som ho budila, ale nikto mi neporadil ako.. pri dcere som uz bola poucena par clankami - ak bude babo moc spave a prestane papat, skus ho dojcit polonahe /resp. skus ho prebalit ked zaspi/, men prsniky, stekli za uskami, chyt nostek.. nie vzdy to pomaha, ale pojde to, neboj 🙂 skore zotavenie prajem..

gretocka
18. apr 2016

@jana_eyre suhlasim, treba budit, hladkat, hovorit, stuchat pod klucnu kost 🙂 menit prsniky... ja som sa natrapila s oboma chalanmi v zaciatkoch

jana_eyre
18. apr 2016

@gretocka vidis, ta klucna kost, to som nevedela - to sa mi zide o par mesiacov 😀..

saurian
18. apr 2016

@vlasticka88
my sme mali cez 400. na stvrty den nas prevazali na kramare, lebo to neklesalo. tam nas prijimali s tym, ze ak to dovecera neklesne, tak mu budu menit krv. nakoniec nemenili. tam sme boli dalsich 6 dni.
vseobecne hladina nepriameho bi 340 je uvadzana ako ta, ktora moze byt pre dieta nebezpecna. v tomto sa vsak zdroje rozchadzaju, s tym, ze pre donosenych inak zdravych novorodencov je tato hodnota vyssia. kasli na to kolko tam budete dni, nejako to zvladnete, hlavne nech je drobec v poriadku. drzte sa.
mate fyziologicku alebo patologicku zltacku? viete pricinu?

gretocka
18. apr 2016

ten moj prvy krpciak bol pat tyzdnov predcasne (neceleho 2,5kg) a este aj zltacka, takze to sme si uzili nez zosilnel a zacal jest... na kojenie som ho musela budit kazde dve hodiny den aj noc. Po mesiaci som uz mala halucinacie.... ale podarilo sa , rozbehol sa tak, ze doktorka mi povedala ze ho uz mam nechat vyspat a hlavne sa mam vyspat ja. Nasledujucu noc spal styri hodiny vkuse a to sa mi zdalo ako keby spal celu noc.... cez den sme ale pokracovali stale po dvoch hodinach.
Tohto najmladsieho to nebolo take kriticke, lebo aj ked sa narodil tri tyzdne pred terminom, mal cez 3300g, takze mu dali volnejsi nabeh 🙂

vlasticka88
autor
19. apr 2016

@saurian fuuu neviem aku ale klesli sme z 337 na 202 !!!!!tak mozno zajtra domov!je to bojovnicka drzte palce nech me cim skor domka 🙂

saurian
19. apr 2016

@vlasticka88 parada, super. nas prepustali s hodnotou 197 😉 drzte sa!