Zvýšené svalové enzýmy

barbora854
29. máj 2024

Zvýšené svalové enzýmy ck
Keďže je narodená predčasne a chodí po špičkách už dlho .na striedačku 5 krokov normálne 4 po špičkách a tak dookola .tak som pýtala obvodnu aby jej odobrala svalová enzým výsledok že je zvýšený .neviem o koľko
No moja otázka …je tam istota že ma problém so svalmy?alebo ma dystrofiu ?som celkom na prášky z toho a k neurologické ideme až v auguste

e1i
29. máj 2024

@barbora854 netreba zakladat diskusiu 2x

barbora854
autor
29. máj 2024

@e1i sa nudíš ci potrebujes niekoho zo svojej úzkosti zbuzerovat?

barbora854
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisa_s
29. máj 2024

Zalezi kolkokrat viac oproti norme je zvysene...moze to byt aj prechodne po nejakom ochoreni a liekoch, ale aj detske neuromuskularne poruchy...bohuzial, viac sa na zaklade 1 hodnoty neda povedat, musi dieta vysetrit neurolog + dalsie vysetrenia ako EMG, geneticke testy...

barbora854
autor
29. máj 2024

@sisa_s ďakujem teda sama som zvedavá čo nás čaká a čo dovtedy bude veď do augusta osaliem

sisa_s
29. máj 2024

@barbora854 no skusat maximalne vybavit skorsi termin...ale to viem, ze je tazko u niektorych specializacii

luciazahornadska
2. jún 2024

Naša dcéra má pravidelne zvýšené hodnoty a nemá svalové ochorenie - záleží od toho, ako veľmi ich má dieťa zvýšené. Pokiaľ ide o svalové ochorenie, tak to býva zvýšené naozaj mnohonásobne... 🙂

barbora854
autor
3. jún 2024

@luciazahornadska viete čo sú len hraničné zvýšené a k tomu pečeňové Alt tiež trochu vyššie