Zvýšená teplota zo soplíkov

16. apr 2023

Moje dieťa má zvýšenú teplotu (37,4-37,5), má silnú nádchu, upchatý nos, môže to byť z toho? Nekašle a nemá iné symptómy. Mate niektorá takúto skúsenosť? Vďaka

dominikak4
16. apr 2023

U nás už sa dvakrát stalo, že mal jeden deň takto zvýšenú teplotu a bol spavý, nechutilo mu jesť a trochu mu tieklo z nosa a o dva dni mu nič nebolo....a keď mal silnú nádchu, tak vždy mal zvýšenú teplotu prvé dni okolo 37,5 až 37,9, pretože imunitný systém sa to snažil zlikvidovať. Práve zvýšená teplota je pri ochorení žiadúca, tlmí sa až horúčka nad 38. Mne lekárka vyslovene kázala nedávať Panadol, kým teplota nevyskočí nad 38 lebo inak mu sama ničím imunitu. Mám 2 ročné dieťa.

autor
16. apr 2023

@dominikak4 to áno,neznižujeme. Len teda ci očakávať nejaké iné ochorenie alebo to je naozaj len zo soplov. Mne osobne sa to nejak nezda, ale nechce sa nám ísť k doktorke keď ma len sople. Len jej zavolám, aby nám Pamycon predpísala.

domka222
16. apr 2023

Ak má silné sople,je možné že príde ešte kašeľ,bolesť hrdla.Ale nemusí. Moja je teraz tiež chorá. Najprv sople a potom kašeľ. Ale teda ona mala prvé dva dni horúčky 39

autor
16. apr 2023

@domka222 skore uzdravenie. Už čakáme na teplo a verím ze choroby nás už budú obchádzať. Môj syn má tak na striedačku, niekedy teplotu nemá vôbec,niekedy tak 37,5. Ale keď sa na neho pozriem tak mu nič nie je, iba bojuje s tými soplami. Nam väčšinou Pamycon pomáha skoro hneď tak skúsim to a už keď nepomôže tak budeme riešiť.

anavixy
16. apr 2023

Tak ona teplota zo soplov neexistuje 🙂 to su dva rozne priznaky rovnakeho ochorenia. Moze to byt nejaka viroza, len soplik, alebo neskor aj kasel, alebo aspon kasel zo zatekajucich hlienov… k lekarke naozaj nie je potrebne ist (staci po troch dnoch horucok, nie zvysenych teplot) a uz vobec nie je potrebne davat pamycon len tak na kazdy soplik 🤧

domka222
16. apr 2023

Skús radšej sinupret. Pamycon by som určite nedávala pri každej nádche

dominikak4
16. apr 2023

Pamycon je antibiotikum a na vírus není účinný. Dáva sa keď sú sopliky zelené a trvajú dlho aspoň 10 dní. Stačí morská soľ ,Nasivin, Sinupret.