Zvýšená teplota u 8 mesačnej dcérky

dorotka202
19. nov 2014

Moja dcera ma osem mesiacov.od narodenia jej meriam teplotu digitalnym teplomerom v ritke.vzdy ma od 37,5 do 38.odratat sa ma pol stupna,cize podla toho ma vzdy zvysenu teplotu.vecer ma vzdy najvysiu.37,9.ale vobec nieje tepla na dotyk,skor studena,a ked jej meriam pod pazuchou,snazim sa vzdy poriadne pritlacit rucku,tak nema vobec teplotu.ked som to vravela dr tak ze mame kupit bezdotykovy teplomer.ale mne to pride zbytocne,ved on tiez zmeria len vonkajsiu teplotu tela,tak ako pod pazuchou.nema niekto podobnu skusenost?a ktoru teplotu mam brat ako realnu?alebo jej mam prestat meriat teplotu kazdy den a zbytocne sa stresovat?

zuzana2012
19. nov 2014

ak mate moznost, treba odskusat odmerat ortutovym teplomerom / stara dobra klasika a najpresnejsi /, lebo nam napr.digitalny meria o 0,3 stupna viac ako ortutovy. Mala mavala vzdy na digitalnom po odratani 37,2-3 a ked sme odmerali ortutovym zvysenu teplotu nemala.Teraz, ked meriam digitalnym,tak odratavam 0,8 stupna.Alebo treba odskusat viac teplomerov....

cammille
19. nov 2014

U nas je to naopak-pod pazuskou mava vzdy 37-37,2, a v ritke po odratani 36,5...ale na dotyk je "studena", vobec nie tepla, takze to neriesim a beriem ako spravnu tu nizsiu...

something
19. nov 2014

nerozumiem naco jej merias teplotu...

cammille
19. nov 2014

Najlepsie nemerat teplotu, pokial je inak zdrava tak len stresujes seba aj ju 🙂

luciferkax
19. nov 2014

nemeraj jej teplotu.. načo???

zuzanockamt
19. nov 2014

@dorotka202 preco merias teplotu zdravemu dietatu kazdy den, ked nema ine priznaky choroby ... kazdodennym meranim v konecniku jej skor skodis, meranie v konecniku je sice najpresnejsie, ale aj nebezpecne, hrozi perforacia ... ja meriam len bezdotykovym - inak si syn odmerat neda, je uz sice velky - 4 roky, ale jeho bezna telesna teplota je cca 37-37,4 ... pri uplnom zdravi .... takto to ma takmer od narodenia ... takze sa nestresuj

mirkava
19. nov 2014

@dorotka202 ja meriam len ked sa mi "nepozdáva"... prečo meriať stale???? pre drobčekov je normálna teplota do 37,5 a zrážať sa má až nad 38,5...

miku1
19. nov 2014

@dorotka202 Prečo jej meriaš teplotu každý deň? Tomu celkom nerozumiem....Ja vždy meriam deťom teplotu v konečníku, to je asi tá najsprávnejšia. Ani staršej nemeriam pod pazuchov. Bezdotykový by som nekupovala, podľa mňa úplne zbytočne vyhodené peniaze.

dorotka202
autor
19. nov 2014

No meriam asi zo zvyku a naposledy ked bola chora,tak som jej vecer len tiez tak zo zvyku zmerala,vobec sa mi nezdala velmi horuca,ani mrzuta nebola a naraz jej teplomer ukazal ze ma 39!nemala ani sople ani nic.a pod pazuchou vtedy mala ani nie 38.takze podla ritky uz som jej mala dat liek,podla pazuchy nie.asi jej naozaj prestanem merat tu teplotu a spolahnem sa na svoju ruku na jej cele.lebo ked sa nad tym tak zamyslim,naozaj neviem naco jej meram teplotu,ked jej inac nic nieje.

mirkava
19. nov 2014

@dorotka202 ono sa nic nestane aj ked das liek ked má "len" 38, ale pravdupovediac je to zvláštne čo píšeš, asi skôr otázka na pediatričku 😉

esterba
19. nov 2014

@dorotka202 Zbytočne meriaš. Každý človek má inú bežnú telesnú teplotu, 36,5 st. C je len priemer, nie že každý má mať toľko. Niekto môže mať celý život bežnú teplotu 37,5 a nič mu nie je. Môj muž má tiež normálne cez 37 a je zdravý. Teplota môže aj nárazovo stúpnuť a nemusí byť príčinou choroba, ale napr. krátkodobý stres, prehriatie a pod. Keď bude naozaj dieťa choré a bude mať horúčku, tiež to nie je katastrofa, pri horúčke telo tvorí protilátky, zbytočne sa nemá zrážať, lebo tvorbu protilátok zabrzdíš, prípadne až zastavíš.

andrejta
19. nov 2014

@dorotka202 a to každý deň jej meriaš?

niki101988
19. nov 2014

@dorotka202 prečo jej meriaš teplotu preventívne? to je skôr na odborníka pre Teba a nie dieťa

andrejta
19. nov 2014

@dorotka202 už som si vyšimla, že každý deň. a to načo? len jej môžeš podráždiť konečník, si predstav, že by tebe každý deň dakto takto meral teplotu... prepáč, že som ti to takto napísala, je to tvoje dieťa, ale prestaň to robiť, aj kvôli nej a aj kvôli sebe

jana_eyre
19. nov 2014

kazdy clovek ma inu teplotu, niekto vyssiu, niekto nizsiu.. 36,5 je len priemerna teplota.. netreba sa tym stresovat..

ja som sa tiez tak, prvy syn mal ako babo 37,3 stale - ja som to stale riesila a strachovala sa.. pediatricka mi vravela, nech ho tolko nesledujem, lebo sa zblaznim 😀 a fakt, prestala som - je uplne zdravy a ja tiez.. 😀

gaby21
20. nov 2014

@dorotka202 Nič v zlom, ale chuda dieťa, strkať mu každý den do ritky teplomer, len tak zo zvyku, neviem ako by sa to tebe páčilo, keby ti furt, niekto niečo strkal do konečníka, mala by si s tým prestať, je to choré...

dorotka202
autor
20. nov 2014

No myslim ze jej to vadi najmenej.keby jej to vadilo,tak to urcite nerobim.len chcem vediet,ze je to ok.keby jej teplota presahovala v ritke 38 a inac by jej nic nebolo,urcite by som trvala na nejakom vysetreni u doktorky.ja som len chcela vediet,ci sa niekto nestretol s tym ze je taky velky rozdiel medzi teplotou v ritke a teplotou meranou pod pazuchou.lebo dr to nevedela vysvetlit.to je vsetko.ked podrastie,uz jej urcite merat teplotu nebudem kazdy den,ani starsim detom nemeriam,len ked su chori.

esterba
20. nov 2014

@dorotka202 Nehnevaj sa, ale ty nie si normálna. Ani riziko perforácie ti nestačí? Fakt nechápeš, že je to nie len zbytočné, ale dokonca nebezpečné? Dieťa si zvykne na všetko, obzvlášť keď sa to deje od malička, ale to neznamená, že je to správne. To, že sa to tvoje nebráni, nie je argument. Naozaj si skús ten teplomer do zadku strkať sama, ale zožeň si taký, čo má primerane väčší priemer konca (je mi jasné, že taký nezoženieš), aby bolo riziko perforácie aj u teba rovnaké ako u malého bábätka, keď to už mám takto napísať.

siska53
20. nov 2014

@dorotka202 kup si radsej dotykovu teplomer a hlavne nemeraj stale teplotu!
Ja meriam len vtedy,ked sa mi nezdaju. A ako babatkam som im merala len po ockovani niekolko dni,aj to dotykovym...
Len malu som obcas musela "odvzdusnovat",lebo trpela na brusko,aj to nie kazdy den a len asi 2m. Nepacilo sa mi,ze jej mam daco pchat do zadocku,ale zas sa jej ulavilo,ked ine nepomahalo..
Ale stale merat teplotu? Aj ja mam dakedy rozdiel medzi teplotou v uchu a na cele aj viac ako 1stupen..aj po odpocitani toho polstupna..

Ak mala nejavi znamky choroby,je naozaj zbytocne to merat.

dorotka202
autor
21. nov 2014

No jasne,som chora matka,ktora kazdy vecer znasilnuje svoje dieta.a znasilnovala aj tie dve pred nim.meriam jej teplotu kazdy den vecer,lebo sa mi uz neraz stalo,ze deti mali horucku,,aj ked ine priznaky nemali,napr zo zubkov.a nestrkam jej do ritky cely teplomer,ale len ten spic.

maslenka47
21. nov 2014

@dorotka202 nuz ano, si chora... aj keby dieta hned malo teplotu, tak z toho nezomrie a URCITE to zistis aj bez merania teploty. Teda pokial si aspon trochu vsimava a zaujima ta aj insie ako cislo na teplomeri a "navodu" ze pri 38.4 sa lieky nedavaju a 38.5 uz hej. Ako keby tych 0.1 bol nejaky rozdiel... trosku viac pouzivat to, co ti narastlo na krku. Ani ty ani dieta nie ste robot 🙄