Zvýšená teplota u 6-mesačnej dcérky

lenuska333
8. jan 2023

Ahojte vcera som bola s malou na pohotovosti koli zvýšenej teplote.Keďže je starší syn chorí uz 2 týždeň,tak som s ňou radsej šla, do teraz chorá nebola ma 6 mesiacov. Vysetrili ju a vraj vsetko v poriadku dýchanie ciste crp vporiadku.Zubky jej tiez ešte nejdu vravela doktorka.Moze mať zvýšené teploty koli zubkom aj keď jej zubky ešte nejdu.Ale inak je nervózna,hryzie si pästičky a je taká plačliva.Pri starsich dvoch synoch sme take nezažili tak preto sa pýtam. Ďakujem

ankare
8. jan 2023

@lenuska333 pozoruj ju, možno sa priznaky ukážu neskôr. Ak ju dojcis, dojčí čo najviac, v mliečko ma aj protilátky. Skoré uzdravenie deturencom!

ankare
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
8. jan 2023

@lenuska333 môže mať teplotu zo zubov aj keď ich ešte nevidíš a vyrašia neskôr. Ale keď máte doma chorého súrodenca tak môže mať kľude to isté alebo aj hocijaký iný vírus. Teraz je toho veľmi veľa.

zojanka
8. jan 2023

@lenuska333 a akú mala teplotu? Syn mal v tom veku úplne bežne 37,2°. Bola to jeho normálna teplota.

domka222
8. jan 2023

Veď ak mala len zvýšenú a prvý deň, zbytočne na pohotovosti mohla ešte niečo chytiť. Stačí, keď ju budeš sledovať, či sa choroba vyvinie, alebo teplota ustúpi

zorkahorka
8. jan 2023

Kolko bola ta zvysena teplota?

lenuska333
autor
8. jan 2023

@zorkahorka 37,6 dnes rano o 7

maminkadeticiek
8. jan 2023

Nehnevaj sa ale bezat na pohotovost kvoli zvysenej teplote?Sorry,si v poriadku??Mas uz 2 deti,tak by si mohla byt skusenejsia, nereagovat hystericky pohotovostou 🤦‍♀️ Este u prvorodiciek pochopim,ale u dvojmatiek nie.Teplota nie je choroba,je to len reakcia organizmu a musis predsa cakat na co reaguje.37,6 ani neviem co riesis,to nie je ziadna teplota.Pockas do 38,5 a zrazas teplotu liekmi a cakas do coho to vypukne.Sople,zuby,chripka,6.choroba...
..Ved ani lekar nevie iba na zaklade zvysenej teploty co jej,nema ju na co liecit a zeny tu uz toboz nie.Neviem consi cakala ze s nou na tej pohotovosti spravia.

lenuska333
autor
8. jan 2023

@maminkadeticiek ona mala potom večer 38,5 a kedze mam mladsieho chorého tak som sa zlakla preto sme na tu pohotovosť isla ved tolko detí je chorých radšej pôjdem stokrát zbytočne ale viem ze je v poriadku ako čakať