Zvýšená teplota u 6 mesačného bábätka

horvath99
14. apr 2022

Ahojte, chcem sa opýtať ci sa niektorá matka stretla s takým istym problémom ako ja,
Moja malá má 6 mesiacov, už asi 2 týždeň ma zvýšené teploty, 37 do 38, cez deň má 37-7,37-8, 37-9 a večer 38 po odpočítavani, meriam jej v zadočku, bola som snou na pohotovosť zobrali od nej moč, aj krv, ale všetko je v poriadku. Nič tam nemá, a zuby jej ešte nejdu, ja neviem už co si mam o tom myslieť😔

zuzana2299
14. apr 2022

@horvath99 bez toho aby si sa urazila môžem sa spýtať na co jej merias stale teplotu ked je všetko ok?

horvath99
autor
14. apr 2022

@zuzana2299 na budúci týždeň mam snou ísť očkovať, a mam strach neviem ci ju mam dat očkovať alebo nie keď ma zvýšenu teploty už 2 týždeň

zuzana2299
14. apr 2022

@horvath99 Možno si budeš myslieť ze je to blbá otázka ale nemáte napríklad moc teplo doma alebo je len naobliekana? Skus jej tu teplotu nemeratat a nestresovat sa kvôli tomu. A samozrejme pred očkovaním sa spýtaj Dr ci je to ok a uvidíš co ti povie.

horvath99
autor
14. apr 2022

@zuzana2299 práve že ja ju neobliekam teplo, nechávam ju niekedy aj v tričku

sandra19901990
15. apr 2022

Pred každým očkovaním chodím s deťmi na krv ci je všetko Ok. Naposledy doktorka zistila virózu a ani to nebolo vidieť. Keby sme očkovali, nastali by vysoké horúčky ako vedľajší účinok. Zavolajte pediatrovi, ze chcete ist na odber krvi pred očkovaním. Poisťovňa to preplatí, tak by nemali robiť problémy. To je istota.

lavinis
15. apr 2022

Mna by nenapadlo kvoli ockovaniu merat decku 2 tyzdne teplotu. Akoze niektore matky su uz fakt trafene🤦‍♀️

zorkahorka
15. apr 2022

A zda sa ti aj realne horuca na dotyk? Alebo: nemerias jej to,ked je vyhriata v posteli?

horvath99
autor
15. apr 2022

@lavinis
@lavinis ty si trafená je to moje dieťa a bat sa o neho budem stále nech je co je tak nepíš tu hlúposti

horvath99
autor
15. apr 2022

@zorkahorka keď ma zvýšenu teplotu tak horucka je ale v dome teplo veľmi nemáme a ani ju nenaobliekavam

horvath99
autor
15. apr 2022

@lavinis a len aby si vedela, po veľmi múdra si a ani sa nepýtas prečo ved na čo by si mala keď už hneď aj vieš. Pred dvoma tyzdnami sa mi zdala taka nijaká a bola horúca na dotyk tak som jej tu teplotu merala a mala zvýšenu, a od vtedy ju má stále. Tak najpr sa spýtaj a potom tu píš ze som trafená lebo mne sa zdá ze trafená si tu ty keď si svoje domysliavas, a preto sa ju aj bojím očkovať lebo už 2 týždeň ma zvýšenu teplotu a ja sa tu pýtam o radu kto mal niečo podobné ci je to normálne alebo nie.

sandra19901990
15. apr 2022

@horvath99 dlhodobo mierne zvýšená teplota nie je v poriadku. 2-3 dni pred očkovaním choďte na krv. Vtedy rozhodne lekár ci je vhodne ockovat teraz alebo pockat do ďalšej poradne (ako v našom prípade)
Bez ohľadu na očkovanie mi to príde zvláštne. Zápal sa prejavuje dlhšie mierne zvýšenou teplotou… riešila by som to s pediatrom

horvath99
autor
15. apr 2022

@sandra19901990 krv od malej zobrali aj moc a výsledky prišli v poriadku ze tam nič nemá, tak ja už neviem

petikmir
15. apr 2022

Náš starší syn mal taký problém a vo vyteroch z hrdla mu našli aj stafylokoka aj streptokoka