Zvýšená teplota u 15-mesačného dieťaťa

lenka7875
20. júl 2022

Ahojte moje dieťa má 12 ty den sopliky a zvyšenú teplotu. Prerezala sa mu stolička . Robili mu testy z krvy a moču opakovane. Vysledky su ok mal zvyšene trombocyty nechali si nas v nemocnici na jednu noc ale keď nemal vysoku teplotu nedali mu nič. Teplotu ma cely deň 37,5 - 37,8 . Zo začiatku mal teplotu do 39. Robili mu este jedny testy z krvi ktore su zamerane na virusy ale vysledky budú za pár dní. Este nam odporučili na krčné ale termin máme až o dva týždne akôr sa nedalo. Neviem či to moze mat zo zubov alebo ma nejaky ten vírus v sebe. Lieky nam nedali žiadne lebo aj crp ma v norme. Nasadili mu imunoglukan a konecne aj pamycon. Myslite ze su to zuby?

hilda08
20. júl 2022

@lenka7875 tazko povedat mojmu ked isli zuby mával dlho teploty vyskakovala mu hocikedy do 39, pokial viem pre teploty zo zubov je typické ze rychlo vyskočí a po krátkom čase klesne

anjelicek26
20. júl 2022

Vela deti schyta nejaku virozu ked idu zuby, to je potom taky dobry "kombi paket" neidentifikovatelnych nepriraditelnych symptomov... crp ma v poriadku, moc tiez, na ten zvysok musite pockat... ked ma teraz 37,5-8 brala by som to ako "takmer ok"...v tomto teple je vela deti aj proste prehriatych...

lenka7875
autor
20. júl 2022

@anjelicek26 nebyvam s nim počas horučav vonku lebo vtedy spáva iba doma v posteli. Jasne aj nam je tazko cez tie horucavy ale niektore dni je taky viacej unaveny a viac spinká cez deň. Ale tie sopliky by este mohli ustúpit .

anjelicek26
20. júl 2022

@lenka7875 tak sople su kvoli zdurenym dasnam celkovo to tlaci na cely vrch predpokladam... moji mali sople vylucne ked sli stolicky a ocaky, nikdy inak sopel nemali... rovnako im to v tej dobe pritlacilo usi a horsie poculi... boze ako som ja rada, ze vsetky deti maju vsetky zuby vonku 😂

simona20201309
20. júl 2022

@anjelicek26 myslíš, že dieťa môže mať teplotu aj z prehriatia? Ja toto riešim. Tiež mi začala dcéra teplotovat , 39 mala štyri dni, a potom tých 37,5. Už druhý týždeň ma 37,5. Znepokojuje ma to. Zdravé dieťa by mali byť fit 😒

lenka7875
autor
21. júl 2022

@simona20201309 och presne ja mam pocit ze iba lekarov riešim teraz . 😐

lenka7875
autor
21. júl 2022

@simona20201309 dufam ze to je zo zubkov.