Zvýšená teplota bez iných príznakov u 5 ročnej

mariannah81
25. sep 2018

Dobrý deň, idem si k vám pre rady a skúsenosti.
Moja 5 ročná dcéra mala pred 2 týždňami silnú hnačku. Vírusového pôvodu. Čudné je že to nikto z rodiny od nej nedostal. Klasická hnačka prešla po 3 dňoch, doteraz má ale veľmi riedku stolicu, minimálne 3 krát denne. Od hnačky má takmer stále zvýšenú teplotu 37,4 až 37,6. Nestúpa, samovoľne klesne na 36,7, po pár hodinách sa znova zvýši.
Crp má menej ako 5, moč dobrý, kompletný krvný obraz dobrý, biele krvinky ukazujú že bojovala, bojuje s nejakou vírusovou infekciou. Výter robený opakovane v poriadku, žiadne baktérie sa nenašli.
Doktorka tvrdí že tie teploty sú z hnačky, že črevo ešte nie je v poriadku, je zapálené.
Stretli ste sa niekto s takýmto priebehom?
Ako dlho trvali problémy so stolicou, poprípade teploty?
Absolvovali ste nejaké iné vyšetrenia?
Ďakujem pekne

janage
25. sep 2018

@mariannah81 ahoj ak nie je dcerka alergicka odporucam cucoriedkovy caj agrogarpaty plavnica. Daju sa kupit aj susene cucoriedky plod a z toho sa urobi macerat~vyluh a to sa pije po lyzickach. Plus probiotika urcite.

janage
25. sep 2018

@mariannah81 ak to nezaberie a problemy budu dalej trvat tak by som zvazila odborne vysetrenie u alergologa. Ci sa neprejavila teraz nejaka alergia

lacibo
25. sep 2018

@mariannah81 neviem, mne to príde divné, dva týždne zvýšené teploty a crp dobré?..každopádne ďalšie vyšetrenia, najlepšie na gastro, divím sa, že vás ešte neposlala..

lubik87
26. sep 2018

@mariannah81 počuj a nejdú jej zuby.. stoličky? My sme tým prešli so synom.5 ročným začiatkom.roka ...potom sme sa rehotali a on 3 stoličky z polky prerezane 🙂

mariannah81
autor
28. sep 2018

Ďakujem vám pekne za odpovede. Teraz od pondelka je doma na prísnej diéte a vyzerá to že sa to lepší. Stolica sa zlepšila. Teploty teraz 2 dni nemala, tak dúfam že sa už nevrátia. Ak sa vrátia tak ideme na gastro.

mariannah81
autor
28. sep 2018

@lubik87 tiež som na to myslela, ale tak má 5,5 roka, myslím že keby jej išli stoličky tak ju to bolí a povedala by mi. Pýtala som sa jej, v puse ju nič nebolí ... neviem už

lubik87
28. sep 2018

@mariannah81 no syn mal tiež tak stoličky tieto vraj idú až okolo 8 roku..a jeho pravé nebolelo nesťažoval sa na nič len hnačky teplota sople a toto sme.tocili každé dva týždne 1-2 dni počas 3 mesiacov

orieska325
28. sep 2018

Dieta..probiotika.
Hylak..cajiky vyssie pisane..

lacibo
3. okt 2018

@mariannah81 to je dobre, že sa to lepší, ale aj tak, po 2 týždňoch stále na prísnej diéte,😒 mne to príde divné, uvidíte čo bude pri prechode na normálnu stravu..každopádne došetrite si to na gastro..