Zvýšená teplota a červené bodku na podnebí, čo to môže byť?

30. nov 2019

Ahoj, moja 5 ročná dcérka chodí do škôlky. Od včera rána má však zvýšenú teplotu, tak do 38C, bolí ju hrdlo, hlava a bruško. Dnes ráno som si všimla, že vzadu na podnebí má také červené bodky a dve bodky má aj z vnútornej strany líca. Včera som jej dala doritricín, čo mi poradila sestrička, ale hovorila, že ju to veľmi štípe, tak dnes som jej ho nedala. V pondelok s ňou pôjdem k lekárke, len by som chcela vedieť, o čo asi môže ísť? Ďakujem

lily14
30. nov 2019

Mali sme podobne v októbri ale mala aj vysyp na 3 deň ...bol to šarlach ...choďte na vyter s hrdla a krv, zväčšené uzliny na krku nemáte?

autor
30. nov 2019

Dnes je druhý deň, tak uvidíme zajtra, či sa nevysype. Lebo zatiaľ nie je vysypaná. Ju bolelo hrdlo aj pred mesiacom, tiež mala zvýšenú teplotu, akurát nemala tie bodky v tom hrdle. Boli sme u doktorky, povedala, že asi začínajúca angína a dala jej penicilín. Potom bolo dobre, teraz bola dva týždne v škôlke a teraz toto. V škôlke mali minulý rok šarlach, ale to nechodila do škôlky, lebo bola chorá, tak uvidíme, čo bude zase z tohto.

zuzubb007
30. nov 2019

Afty my mávame keď su bodky, ale môže byť hocičo iné, dala by som vitamín B to pomáha

autor
30. nov 2019

zuzubb007 neviem, či sú to afty. Afty mávam aj ja, toto sú také červené bodky vzadu hore v hrdle. Afty bývajú také biele, aspoň ja to tak mávam

kimina21
27. jún 2024

Co to nakoniec bolo?