Zvracanie z kuracieho mäsa

tindik
7. feb 2023

Ahotje, dneska som dala prvýkrát malej kuracie mäso (kuracie prso konk.). Mala ho s brokolicou a batatom. Mäso som naparovala asi tak 40 min, zeleninu asi tak 20, spolu mixla, plus doliala dojč. vodu, aby to bolo redšie... Malej to nejako zvlášť nechutilo, ale zakaždým ked už mala v ústach, všetko prehltla, zjedla dokopy asi 4 lyžice veľké.
Asi dve tri hoďky nato sme šli autom, a len čo som ju zapásala v sedačke, hneď všetko vyvracala... čo všetko, mám pocit že ešte aj viac ako som jej dala :D Myslíte že by to mohlo byť z toho mäsa? Akože asi jej idu aj zubky, v noci bola taka nepokojnešia, ale neviem či by to mohlo byť z toho...

jazula
7. feb 2023

Ahoj, nové bolo len kuracie maso? Lebo moja zvracala z brokolice, až do 15 mesiacov..

tindik
autor
7. feb 2023

@jazula áno iba maso, brokolicu už mala asi tak 5krát, nikdy nebola z nej nejako nadšená keď ju mala vo veľkom množstve a teda cítila tú chuť... preto som dala aj batát nech jej to trošku osladí.

laurar1
7. feb 2023

@tindik Nemusi to byt z toho masa, mozno jej nesadla kombinacia. Ale pre buducnost, maso nestaci parit, treba ho varit.

tindik
autor
7. feb 2023

@laurar1 áno napadlo mi aj to že či nebol problém v tom parení... nabudúce veru povarím pre istotu, určite obmenim aj kombinaciu, dakujem 🙂

laurar1
7. feb 2023

@tindik Nemyslim si, ze vracala z toho, ze bolo na pare. Mohlo to byt aj tym cestovanim. Len ho pre isototu odteraz var, para ho neutobi dobre z vnutra.

tindik
autor
7. feb 2023

@laurar1 praveze sme nikam ani nedošli, lebo len som ju zapla do pásov v sedačke a už aj vracala, tak sme hned aj vysadali. Z cestovania jej zle nebyva. Uvarim 🙂

laila22
7. feb 2023

@tindik uff 40min na pare, úprimne mne je zle už len pri tej predstave. Nabudúce ho poriadne uvar.

radoslava4
27. sep 2023

@tindik ahoj presne toto iste sa stalo dnes nám malej som urobila kuracie masko a asi dve hodiny na to to zo spánku začala kašlať a neuveriteľne sa povracala to som ešte nezažila pritom prikrm jej chutil a pekne spapala. Skúsila si ho dať aj neskôr urobilo to to iste či ako si postúpila teraz sa bojím jej niečo aj dať pripadne čo mám skúsiť iné mäso v menšej gramáži

tindik
autor
29. sep 2023

@radoslava4 ahoj, no ja si pamätám že som potom dala 2 týždne pauzu, možno aj 4... a keď som jej ponúkala kuracie znovu, tak v menšom množstve a už som potom varila (prvýkrát som naparila.) Nemala už potom žiaden problém, a pritom som jej tiež ponúkla kuracie kupované, ale myslím že to bolo aj čerstvejšie a z lepšieho chovu. Inak problém s mäsom už nemala so žiadnym.