Zvracanie štvormesačnej dcérky zo zakašľania

ivetamigalova
26. nov 2021

Ahojte 🙂 mam takmer 4 mesačnú dcérku. Jedlo bol od začiatku boj, pije iba v spanku, počítame každý ml. Avšak, moja otazka znie. Po jedení si odgrgne aj 4-5 krát, následne ju položím ľahnúť, a ona tym ze hybe nožičkami, puci brusko, no vytlačí zo seba mliecko. Často sa nám ale stáva, že keď sa jej mlieko vráti, zakasle sa a následne vyvracia snáď všetko. Stávalo sa to aj vašim detičkam?

kacena4
26. nov 2021

asi reflux

nikpa
26. nov 2021

@ivetamigalova treba ju dávať odgrgnut aj počas jedenia nielen po jedle. A zrejme má reflux, rieši sa UM na reflux alebo sirupom, ten myslim nie je na predpis, kúpiš si ho v lekárni.

simca06022011
26. nov 2021

pozri si antirefluxne postupy nejake, vyvysit treba postel, nedavaj ju po jedle velmi lezat. Plus ak si tolko grga podla mna sa nahlce vela vzduchu, ale to nech sa vyjadri niekto kto ma viac skusenosti. Neviem ci ste na UM alebo MM.

ivetamigalova
autor
26. nov 2021

@nikpa dávam ju aj počas jedla, oba totižto nevie úplne pekne pit z flase.. reflux rozumiem ze ma, to je normálna vec.. ale to vracanie nie je spôsobené refluxom, vracia z toho ze sa tak silno zakasle..

ivetamigalova
autor
26. nov 2021

@simca06022011 vo vyvýšenej polohe je.. náhle sa vzduchu, to viem.. ale odgrgnut si môže aj 100 krát, furt si tým ze je taka živá zo seba niečo vytlačí.. to by som sa aj čudovala keby pri tých jej pohyboch ostalo všetko v brusku, to neriešim.. riešim to zakaslanie, či malo nejaké babatko tak citlivý žalúdok na to.. sme na um

ivetamigalova
autor
26. nov 2021

@simca06022011 ak mám čas držať ju aj hodinu po jedle, nestane sa to.. ar mliecko mame za sebou, stávalo sa to aj pri nom.. a vôbec nám nepomáhalo, akurat ze z neho menej cikala a vodu do nej dostať neviem

simca06022011
26. nov 2021

@ivetamigalova to zakaslanie je z refuxu, ju to drazdi uz v pazeraku, ked sa jej to vracia spat a z toho zakasle a potom to vyvrati. Tak jasne, ak je to taka vrtula, tak to vytrasie zo seba 🙂))

Ak je to taketo vazne, tak to ries s pediatrickou. Ak vies, ze sa nahlce vzduchu vymen flasu/dudel, ved tie protikolikove dudle su take ze by sa to vobec nemalo stavat... ci? no naozaj neviem, treba nejaku maminu s tymto pockat, kym napisu.. mne sa toto stavalo ked mi dcreu mama strazila, mlieko jej zle zarabala a naliala do nej strasne vela, potom ju dala spat, dokonca raz vylepsia aj cumel, ze do neho napichala viac dierok, aby lepsie tiekol - v podstate mi to dieta naliala az po usi mliekovovou vodou. Mne inak v beznej "prevadzke" skor zacala revat tak do 20min od lahnutia si, musela som ju zdvihnut, odgrgnut a bolo...

ivetamigalova
autor
26. nov 2021

@simca06022011 zakasle sa preto, že jej zabehne 😄 mam to už odsledovane.. keď so sebou nehadze, je to všetko ok.. aj keď sa jej vráti mliecko a nezabehne jej, je to ok.. nie je to také hrozné, ona pribera, stane sa jej to v priemere tam 3x za týždeň..
Problém s papanim mame od narodenia, ona totižto nevie pit z naozaj žiadnej flase, boli sme aj hospitalizovane preto, nic sa nezistilo

nikpa
26. nov 2021

@ivetamigalova jej zabehne pretože sa jej to vracia späť do hrdla, rozkašle sa a z toho kašľu sa povracia. Nemusi sa rozkaslat pokazde, niekedy to normálne prehltne späť. Treba riešiť reflux. Dávaš jej antireflux.mlieko alebo sirup?

ivetamigalova
autor
26. nov 2021

@nikpa stávalo sa jej to aj z ar mlieka.. na ultrazvuku vraj reflux nevideli 🤷🏼‍♀️ nie je to problém ktorý jej neviem ako vadi, ja len ci to mávajú aj iné detičky a ako dlho to potrvá