Zvracanie po kŕmení u mesačného bábätka

tina.olbreitova
15. okt 2022

Prosímo radu......moja malá bábika posledný týždeň pogrckáva po jedle viac ako zvyčajne...mala mlieko Kendamil 1....po dohovore s lekárkou som vysadila DeVit a vymenila mlieko za Bebu bezlaktózovú....malú nechám odgrgnúť, kŕmim ju vo vyvýšenej polohe, v postieľke má tiež vankúšik. Dávam jej aj probiotiká BioGaia. Grcá každé tretie-štvrté kŕmenie. Vypije 120 ml. Čím to môže byť? Poraďte! Už s tým bojujeme týždeň. Asi to nie je úplne normálne.

bluemoon24
15. okt 2022

Davas UM? (Tak jsem pochopila z toho, ze vis kolik presne ml). Nemuzes ji proste davat hodne? Ja jsem v 1m davala tak 60ml. To ze stahne celou flasku, neznamena, ze doopravdy tolik potrebuje snist. Takze prvni co bych udelala, davala bych mene jidla. Pokud pak vidis, ze je hladna, tak das znova. Ano “idealne” by mel mit 3h okno mezi krmenim, ale u nas to bylo taky tak a kdyz jsem zacala davat mene v kratsich intervalech, dost se to zlepsilo. Zkus den - dva snizit davky a uvidis, jestli se to zlepsi 🙂

tina.olbreitova
autor
15. okt 2022

@bluemoon24 ďakujem, vyskúšam

elis248
15. okt 2022

Aj mne sa zdá, že 120ml na jedno kŕmenie pre mesačné bábätko je veľa. Skús dať menej. Prípadne menej a častejšie kŕmiť. Nemusíš kŕmiť až po,, ideálnych 3 hodinách".

andrea_prestastna
15. okt 2022

@tina.olbreitova kolko vazi? Moja mala ako mesacna 6kil cize 120ml vypila

tina.olbreitova
autor
15. okt 2022

@andrea_prestastna moja 3660...

tina.olbreitova
autor
15. okt 2022

@elis248 vyskúšam, len keď nedostane svoju dávku,plače, tisne ruku do úst..

andrea_prestastna
15. okt 2022

@tina.olbreitova ked si pyta daj jej, skus pocas papania ju odgrgnut a pokracovat ak bezacne plakat teda,

aliaray1
15. okt 2022

@tina.olbreitova ahoj, na tej bebe mas napisane 120ml 1 krmna davka a 5 krmeni denne v tomto veku. Ked to spocitas, vyjde ti kolko cca ma vypit za den, to mozes rozdelit na viac krmeni pocas dna po mensich mnozstvach.

Ak to pokasles a nebude mat dost stravy, moze nastat aj hypoglykemia aj hladova zltacka (aj sucasne).

Robil jej niekto testy na to, ze ma problem s laktozou?

elis248
15. okt 2022

@tina.olbreitova možno chce iba cucať cumlík na fľaške. Aj môj drobec keď dopije, chce ešte cucať, ale nie piť. Tak mu dám miesto fľaše cumlík a ukľudní sa.

tina.olbreitova
autor
15. okt 2022

@aliaray1 testy jej nikto nerobil, doktorka mi kázala vyskúšať a predpísala ho...

tina.olbreitova
autor
15. okt 2022

@elis248 cumlík dávame, niekedy zaberie, inokedy nie...