Zvracanie dvojročného dieťaťa pri cestovaní

nikitta17
9. jún 2021

Ahojte, chcela by som sa vás opýtať či máte niektorá skúsenosť.
Staršej bývalo zle,no par po čase sa to trošku zlepšilo, ale v aute som to brala,aj mne bývalo aj hocikedy je,ale lietadlo aj vlak zvláda bz problémov.
No u mladšej je to horšie, čo som vôbec nečakala.
Mladšia dcérka bude mat teraz v lete 2r., no nikde sa v podstate s ňou nedá ísť, už stresujem len pri krátkej ceste do obchodu, čo už aj vtedy to nezvládla v aute,no brala som to ok, ale minule už ani vo vlaku to nedala.
Predtým keď bola menšia sa mi to vo vlaku s ňou nikdy nestalo.
Doktorka vravela, že len také ako lízatka tie,ale nechce a zas kinedryl do nej vkude trepať nechcem, máte niekto nejakú skúsenosť alebo radu?
Chceli sme ísť v lete aj trošku konečne oddýchnuť a vlakom pocestovať aj do zahraničia,ale takto ma to totálne dostalo a nedá sa ísť nikde 😕

1aduliatko1
9. jún 2021

ja som v tomto veku dávala Coculine, je to homeopatikum, ale nám to fungovalo. neutlmuje ako kinedryl

juliet86
9. jún 2021

@nikitta17 ja ti poradim
existuju naramky ktore tlacia dietatu bod na zapasti kvazi a vdaka tomu im nie je tak zle. mojej neterke pomohlo

nikitta17
autor
9. jún 2021

@1aduliatko1 dakujem za radu, no homeopatikum nechcem davat

@juliet86 dakujem o tom som este nepocula vobec,musim vyskúšať keď to naozaj funguje 😊

sonia.
9. jún 2021

@nikitta17 Nasa najmladsia (3-rocna) nam zacala v aute zvracat, ked mala cca rok alebo nieco po roku. Pomohlo otocenie autosedacky do smeru. Ale aj tak obcas zvracala. Teraz ju mavam vpredu vedla seba a je to podstatne lepsie. Tam nezvykne zvracat. Samozrejme mame pre istotu "grc kyblik" (tak sme si nazvali taky maly kyblik, do ktoreho v pripade potreby zvracia) stale so sebou. Vo vlaku nastastie nezvracia, ale to cestuje iba obcas so svokrou - chodia sa povozit, lebo mala miluje vlaky.
Ale celkovo nema teda problem so zvracanim 🤦🏻‍♀️. Aj teraz ma napr. kasel, takze to mame momentalne na dennom poriadku doma..rozkasle sa a uz to ide... Kyblik mame stale poruke...
Inak doterra ma taky olej-gulicku na nevolnosti. Je to na travenie, aj na nevolnosti pri cestovani. Mame ho, ale neskusala som ho veru na cestovanie, no mozno by pomohol 🤷🏻‍♀️.

nikitta17
autor
9. jún 2021

@sonia. Tak to mi skor prode na tu moju starsiu 😁 ona vracala odkedy sa narodila a proste celkovo aj ten zaludok ma taky,ale zas to cestovanie zvlada lepsie ako mladsia,ktora odkedy sa narodila zle jej bolo bezne v noci iba raz 🤷‍♀️ tak sme sa tesili,ze tedaa v pohode si trošku oddychneme tym vlakom a zrazu sa nam to zosypalo takto 🙄 mozem ta poprosit,ze co to je vlastne za olej? Mas aj nejaky link alebo ako to najdem?.🙏

paulinka17
9. jún 2021

Môjmu 4 rocnemu byva tiez zle v aute, ma to “asi po mne”. Ja som až skoro zelena keď mám ísť v aute dlhšie ako 20 minut😅 Nesmieme mat v aute ziadnu vonu, ani nik nemoze byt navonany. A pokial sa dá tak pred cestou mu nedavam jesť. Vacsinou keď začne vravieť že mu je zle trosku pootvorime okno, spomalíme a snazim sa ho zahovorit aby na to zabudol.. našťastie to pomaha.. tiež som rozmyslala nad lizatkami ale zatial necestujeme nejaké dlhé trate takze netreba

nikitta17
autor
9. jún 2021

@paulinka17 no tak v aute mne tiež byva casto a tak viem,ze to maju po mne 🤷‍♀️🤦‍♀️😀 ale toto mate zatial v pohode starsia (4r.) to sice uz tiez takto zvlada naucila sa,ze nesmie jesť a da to ked nepozera sa niekde dole a tak, ale s mladsou je takýto problem co som absolútne necakala tak vobec netusim proste pre mňa vlak a.loetadlo boli topky v prostriedkoch kde sa to da zvladnut bez toho a teda prisiel sok 😀

sonia.
9. jún 2021

@nikitta17 nam tie doterra oleje objednava svagrina, tak Ti neporadim ze kde. Ale mame rozne, davam do difuzera, ked treba a super je to. Mame rozne. Ale skus dat do googlu "doterra zengest gulicka". To Ti najde. Je aj normalny zengest, no to je silnejsi a moze deti drazdit, ked sa aplikuje na pokozku. My mame tu gulicku (to je uz priamo aplikator) a je zriedeny, takze vhodny pre deti. Malu nic nestipe, ani nedrazdi.

anjelicek26
9. jún 2021

Predpokladam, ze mas vsetko poskusane - ze sedi vpredu, po smere jazdy (jasne v autosedacke s 5 bodovym pasom), ale pozera dopredu, moze sledovat cestu, dobry rozhlad, mas pripravene jedlo - slane pracliky, chrumky, ktore stahuju zaludok a zabavia... ziaden tablet, rozpravka, protismer a natriasanie na zadnych sedadlach...

nikitta17
autor
9. jún 2021

@anjelicek26 vsetko 🙄 v protismere nesedi uz dost dlho takto bolo zle aj starsej...pozeranie dopredu sa estepri mladsej nedá uplne vzdy aj ked vkuse sa snazim na to ju smerovat a nic nepozerá ziadne tablety to absolutne ...to auto by ma tak netrapilo ani dala bysom ten kinedryl no s tym vlakom uz tam fakt neviem ako to vyriesit lebo tam to uz vobec nerozumiem co jej mohlo sposobit 🤷‍♀️🤦‍♀️

vevesh
9. jún 2021

@nikitta17 ja to riesim "grc" sackami (su to sacky na plienky z drogerky) a hlavne deti pred cestou nesmu nic jest. A na cestu balim ako pitivo kolu a jedlo suche pecivo- to pomaha pri nevolnostiach, tak si mozu sem tam cucnut a nieco male zajest. Kynedril ich ubija, tie homeopatika vobec u nich nezabrali, tak davam nieco ine z lekarne proti nevolnostiam a snazim sa ich nedopovat stale...ale cim su starsie, tak je to lepsie...

bigapple
9. jún 2021

Nam lekarka v 2. rokoch odporucila aby mliecne vyrobky (mlieko) nemala pred cestovanim, aby celkovo tesne pred cestovanim nejedla, resp. slane tycinky a zazvorovy caj popijavat a ostatne ako pisali ostatni. Chvala Bohu nam toto obdobie uz preslo (teraz ma 3 roky). Ja som tiez pri kazdom cestovani vracala v detstve - na skolskych vyletoch do mna pchali kynedril a sedela som vpredu 🙈😁

julia2018
9. jún 2021

@nikitta17 ja mám vrodenú očnú vadu a cestovanie nezvládame dodnes. U mna hodina v aute/vlaku spôsobuje , že som dva dni KO. Snáď jedine čo mi nerobí problém je lietadlo. Plus veľmi veľký problém je, ak sa k tomu pridajú vysoke teploty. V zime znášam podstatne ľahšie cestovanie. Pomáhajú mi len dve veci. Keď mám úplne rozostreny zrak a cukor. A teda ešte keď šoférujem ja, tak to vykrývam. Ale akonáhle šoféruje niekto iný, je to katastrofa. Oči skratka nestíhajú zaostrovať a mozog je dezorientovaný. A teda vekom sa to zhoršuje

janka1011
9. jún 2021

@nikitta17 však daj kinedryl a máš pokoj a istotu, aj tak je to jediné, čo zaberá. Úplne jej stačí štvrťka, ja som dospelá a dávam si polku a to mi býva fakt že riadne zle bez neho. Navyše pri dlhých cestách je to aj výhoda že dieťa je kľudné, príp.cestu prespí.

nikitta17
autor
9. jún 2021

@janka1011 no to nemam problem dat aj starsej som dala,no problem je to,ze to sa neda vkuse pred kazdou cestou ju nadopovat..kebyze idem na dlhsiu cestu vlakom napr. Tak dpbre vyspi sa a potom co zas jej dam nech spi dalej? 🙈 Ako neviem len ci by reagovala na to tak,ze krd savyspi bude oo alebo nie,ze ci to dalej vydrzi🙄 Len kvoli tomu lebo ked ideme autom tak uz sa snažím tak aby spala to zariadit,ale tam s kinedrylom ok lebo autom vylety neprichádza do uvahy to iba v nutnom pripade chodíme 😀

midori123
9. jún 2021

@nikitta17 uplne ti rozumiem.
Asi budem teraz vyznievat ako uplna trubka, ale mne osobne NIKDY v zivote nebolo zle v aute, autobuse, vo vlaku, v lietadle ani nikdy nikde. Dokonca milujem vozit sa v aute po serpentinach, a v autobuse som sa vzdy trepala dozadu do tej patky aby ma co najviac hojdalo. U nas v sirokej rodine nikdy nikomu tiez nebolo zle a ani nemam ziadnu kamosku, co by trpela tymto problemom.
Starsia dcera to ma po mne. Miluje sa vozit a cim horsi teren, tym vacsia radost.
A zrazu bum! Narodila sa mi druha dcera a to chuda to vychytalo asi za celu rodinu a vsetkych tych znamych o ktorych som pisala vyssie.
Ja som normalne najprv nechapala ze co sa deje a preco sa povracala.
Najprv ze asi mlieko nesadlo, potom ze nejaka viroza, potom hento a potom toto, az teda ktosi kdesi, ze ci ona netrpi kinetozou.
Ja v prvom momente ze ,,cim??”
A tak som googlila. Dcera je jak z ucebnice.
Ako som spominala, cela rodina milujeme cestovanie v aute, obehali sme snad celu Europu a teraz sa mi zrazu dieta zgrca v aute, este ani na koniec ulice neprideme.
No cele zle toto.
Vyskusali sme vsetko, co sme mohli. Vsetko co sa dalo kupit, ale teda zazraky sa nekonali.
Teraz uz bude mat 8 rokov a sedi vpredu. Je to o nieco lepsie (klop-klop) ale veru pre mna je to doteraz stres. Utesujem sa ze snad z toho casom vyrastie, lebo teda odkedy sa narodila tak z mojho ,,konicka”, sa stala najviac stresujuca cinnost. Rada by som sa vratila k cestovaniu autom, cize uz len cakam kedy sa mi to splni.
Vam drzim palce, aby ste nasli nieco ucinne a preslo to😊

kittykat22
9. jún 2021

@nikitta17 dali sme detsku autosedacku dopredu. Normalne sedi v smere jazdy a pozera sa dopredu. Aj tak niekedy musi mat kinedryl. Vozime sa len na vylety ap. Bezne do obchodu, do skoly, na navstevy peso. Skusali sme rok aby sedel vzadu. Rok sme chodili kratsie/dlhsie trasy, davali kinedryl. A raz mu prislo tak blbo, ze vysiel z toho auta a skoro odpadol. Tak sme ho dali na prednu sedacku. S pochopenim okolia sa samozrejme nestretavame.

sonia.
10. jún 2021

@kittykat22 Pochopenie okolia vobec neries... (Inac mne byva vzadu tiez zle. Obcas aj vpredu. Zle mi nie je, ked soferujem, tak soferujem ja. Jazdime denne. Muz do prace jednym autom, ja s detmi (nakupy, treningy a pod.) s druhym. Ked ideme spolu, soferujem na 95% ja).
Ale to okolie vazne neries. Zijeme v Rakusku. Tu su deti vpredu bezne. Aj synovi (10 r.) byva zle. Davala som ho dopredu. Teraz sedava vzadu v strede, aby videl dopredu. V predu mam malu 3-rocnu. Ak ju aj chcem dat dozadu, protestuju vsetky 3 deti 🙈. Mala je nestastna, ze nechce ist dozadu, lebo bude zvracat a ti dvaja starsi, ze nech len je vpredu, lebo oni nechcu riesit pocas jazdy jej zvracanie. Takze ju mame v obidvoch autach vpredu. Ako som pisala, tu je to uplne bezne. Ked prideme na SVK a niekto sa cuduje, ze je vpredu, tak len vysvetlim preco a hotovo. Zatial to kazdy chapal a keby aj nechapal, tak mi je to jedno.